Какъв тип съпруга сте?

  • 11 911
  • 239
  •   1
Отговори
# 15
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Лоша и непокорна съпруга съм... Rolling Eyes Нито едно от изброените не важи за мен,за това гласувах с "друго"... и обясних! Simple Smile

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Калпазанка  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 6 797
Омъжена за трите заедно.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 335
За съпруга си съм омъжена (не за съседа!), но към момента съм отдадена най-вече на децата си. Никога не съм си падала голяма чистница и къщовница та .... за дома няма как да съм. Въпроса е странен малко, ако кажа че не съм за нито едно от трите означава ли, че не ми дреме за нищо от изброените, а съм отдадена на себе си щото съм най-готина. Или пък ако съм отдадена и на трите значи ли, че съм захлупена и съм под чехъл... т.е. ботуш?

# 19
  • Мнения: 12 662
Няма ли съпрута, амъжена за турските сериали. Защото някои в такъв момент забравят и мъж, и деца, и дом.  А ако имам жена за чистене, тя ли е омъжена за дома?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 845
Аз пък разбирам анкетата така - кое е това, което ви задържа в ролята на съпруга - желанието за дом (т.е. статуквото да си създал семейно гнездо), наличието на деца (т.е. семейството съществува основно, защото в него има деца) или конкретният мъж, чиято съпруга сте (т.е. не просто да си омъжена, а да си омъжена точно за него). Разбира се, трябва да се види контекста в статията, която авторката споменава.

Иначе да се определяме като личности - много ясно е, че никой не се идентифицира единствено и само нито с ролята на домакиня, нито на майка, нито на сексуален партньор.

# 21
  • Мнения: X
Не мога да повярвам колко хора не разбират какво всъщност ги питат....    Thinking

"омъжена за децата си"-означава майка -орлица,за която всичко друго, освен детето/децата й е на заден план.Тук във форума,съм попадала на доста майки,омъжени за децата си.

"омъжена за дома си "-означава жена,за която домът да е перфектен,изряден,подреден ,с модерни мебели ,чист ,е на първо място.Това не означава ,че мъж и деца са оставени на произвола на съдбата,но определено жената държи прекалено много на това,как изглежда домът й.


"омъжена за съпруга си"-означава,че той е на първо място.Което не означава робско послушание и обгрижване, а основно ,че мъжът не е останал някъде на заден план след раждането на детето ,например.

Имайки предвид горното,аз съм омъжена за съпруга си.Домът ми е уютен,но не ми е първа грижа.С големия ми син се "разведох " преди три години,когато заживя сам-а и никога не съм била обсебваща майка,интересуваща се основно  от децата си.

# 22
  • Мнения: 755
На този въпрос само съпругът може да отговори адекватно. Аз мога да си мисля едно пък то друго да е видно.
Но ще интерпретирам така - зла, но търпелива. Mr. Green

п.п. Клер, съпруга не е равно на домакиня.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 2 845

п.п. Клер, съпруга не е равно на домакиня.  Laughing[/i]

Аз ли съм го твърдяла? newsm78

# 24
  • Мнения: 755

Иначе да се определяме като личности - много ясно е, че никой не се идентифицира единствено и само нито с ролята на домакиня, нито на майка, нито на сексуален партньор.

ми ... това не дефиниция за съпруга/ти изброяваш като събирателно за съпруга/, тя може да не е нито едно от тези неща. Така го разбрах просто. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 2 845
Не, не, искала съм да кажа, че повечето съвременни жени не се идентифицират напълно и единствено с нито една от тези роли, нищо друго!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 797
Аууу, лошо, току що излязох старомодна.  Grinning
Не се идентифицирам изцяло нито с мъжа си, нито с децата, още по-малко с дома. Не се идентифицирам изцяло нито с брака си, нито с работата си, нито с хобитата си, нито с приятелите. Всяко нещо си има място в моя живот и изгражда цялостния ми образ като парченцата на пъзела.

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 10:19 от Klemy

# 27
  • Мнения: 4 068
Омъжена съм за семейството си. За мен то е светиня. Омъжена съм първо и преди всичко за съпруга си, безкрайно обичам децата си, но не съм обсебваща майка орлица. Що годе съм къщовница, но не се превъзнасям чак толкова.

# 28
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не мога да повярвам колко хора не разбират какво всъщност ги питат....    Thinking

Е как пък прецени, че не са разбрали хората какво ги питат?
Всеки е обяснил лично за себе си как се чувства и  съответно "разгадава" определенията. Това не означава, че не са разбрали какво ги питат.

# 29
  • Мнения: 3 371

Не мога да повярвам колко хора не разбират какво всъщност ги питат....    Thinking


разбрахме, не сме чак толкова дървени Wink

само че аз нито съм залепена за съпруга си, нито 'вързана' за децата си, още по-малко към дома.
самостоятелна съм , като съм в съдружие с всичко, без да се вкопчвам в нищо.

Общи условия

Активация на акаунт