Обречени ли са връзките между жена без дете и мъж с дете?

  • 31 723
  • 333
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 234
Братовчедка ми беше няколко години с мъж с дете, че и от друга раса. Беше й много трудно в началото, не знаеше изобщо как да се оправя с момиченцето, дотогава тя самата беше волна птичка-купонджийка. Научи се, влюби се и в нея. За съжаление се разделиха, не знам защо. Но братовчедка ми продължаваше да се вижда с него заради детето. Липсваше й малката. Дано се съберат пак, защото изглеждаха страшно щастливи тримата.

# 31
  • Мнения: 448
kks, не мога да отговоря на ЛС, защото кутията ти е пълна.

# 32
  • Мнения: 755
Вече е ясно, че сами мъже са склонни да се обвързват с жени които имат деца, но обратното дали е възможно. Питам от чисто любопитство, защото всяка жена иска да е майка, но как би приела чуждо дете и били го приела изобщо. Просто днес се замислих във фитнеса, защото едно момиче от известно време все ме гледа, а тренираме по едно и също време всеки път. Викам си ако знаеше може би няма да ме гледа така Mr. Green Ако един татко опита нещо със такова момиче, дали няма да е поредната авантюра обречена на провал. Говоря чисто хипотетично, а не за конкретния случай. Иначе е лесно "Дръж и къш", но ако човек поиска нещо повече от това има ли смисъл да прави нещо в подобен случай? То дали няма винаги да има напрежение и нещата да свършат зле когато то ескалира в голям проблем?

Едно дете не е пречка, а дар. Ако жената е наясно с чувствата си към даденият мъж, нищо няма да и пречи. Всичко друго е оправдания за клинчене. Просто е.

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
вярно, че мащеха е нарицателно, но от друга страна една по природа добра и грижовна жена би се справила без особени проблеми и вътрешни терзания.

# 34
  • Мнения: 10 547
Вътрешните терзания са най-естественото продължение на майчиния инстинкт. Малко са жените, които наистина приемат второто място, а също така и децата им да са втори номер.
Не че евентуалният бъдещ баща няма да обича и децата от втората си жена, но ако е истински съвестен, то той ще продължи да има грижата и към първородното/ните.
А в даден момент писва. "Трябва да купа обувки и на Х, не само на У и О, затова няма да купим та У и О от 1 лев, а от 0,50 ст.", "Трябва да и Х да учи в университет, затова У и О няма да ходят на курс по йога за млади математици, а само на курс по език" и пр. бла-бла.
Имам си пред погледа не едно и две такива семейства. Тя, жената добра и грижовна, ама колко да бъде грижовна като в даден момент започват да страдат, родените от нея деца?

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
е, нали говорим за жена без дете! пък дали и как в един момент ще има свои деца, вече е друг въпрос. Когато заобича неговото дете и известно време се грижи само за него, като за свое дете, не виждам особени признаци за драми в бъдещ момент, когато тя роди. Колкото до материалните въпроси, това се разбира още в началото, стига жената да има очи да го види.  Peace

# 36
  • Мнения: 755
Сами си усложняваме живота.
Ако гледаме по просто на нещата, няма да има такива терзания.
Терзанията са по-скоро за детето, ако то живее с бащата, ако ли не може и без терзания, ако бащата си е мястото като такъв.

# 37
  • Мнения: 10 547
Ами вие сериозно ли говорите за любов към детето от бившата?

2pac, желая ти всичкото щастие на света! Не те познавам лично, но от писанията ти и от снимките ти в профила съдя, че си много положителен и готин човек.   bouquet

# 38
  • Мнения: 755
Касита, каква бивша, нещо не разбрах?
Нали се питаше по принцип дали, ако мъжът има дете това би ли смутило една жена да бъде с него. Ми мисля, че не би я смутило , ако тя и той са наясно със себе си и развоя на връзката си. Инак и за авантюра пак какво и пука, ако е всяко чудо за 3 дни.

# 39
  • Мнения: 10 547
Каква бивша, каква бивша? Бившата му жена и детето, родено от нея. За секс е все тая за повечето с кого си лягат, но от "просто секс" често връзката прераства в "просто любов", а тя любовта не е вечна. В даден момент всякакви бивши- жени, мъже, деца и пр. писват или, ако не друго дотежават. Та то от свекървата се пищи, какво остава от бивша и детето й.
А и има хора, които никога няма да създадат сериозна връзка с човек, имащ деца от предишен партньор. Просто силни инстинкти, водещи до етикета "егоист".
За това аз бих се насочила, при така създадените обстоятелства, към връзка с партньор, който също има дете.

# 40
  • Мнения: 755
Добре се какво общо има бившата му жена тук? Тя ли е мерилото за нова връзка? Нещо не схващам. Според мен, за да се пропищи от бившата зависи от мъжа, това са подробности, които се изглаждат в хода една връзка. Какъв е проблемът, като е "просто любов", тогава още повече ще искат да си разчистят пътя - никаква бивша не може да пречи, ако не и се позволи. Това че някои допускат да ги манипулират  е съвсем друга гл.т.
 Иначе не всеки е готов- да, но аз писах, че ако въпросните са наясно и искат такъв развой на връзката си нищо не им пречи.

Нещата сами ги усложняваме , а те не са хич сложни.

# 41
  • Мнения: 4 569
Не е обречена подобна връзка.
Трябва много любов и търпение от страна на свободния партньор.

# 42
  • Мнения: 91
Братовчедка ми почина и остави дъщеря на 9 години. След година или две мъжът и се събра с жена на неговите години без дете. Всичко беше ОК между нея е детето, дори бабата по майчина линия признаваше грижите и любовта на другата жена към внучката. Но един ден жената реши да си роди свое дете, нещата не се получаваха, започнаха се опити инвитро. Колкото повече ставаха неуспешните такива, толкова повече намаляваха и грижите , и любовта към детето, което междувременно влезе в пубертета.
Сега там е бойно поле, девойката е супер наострена към втората жена на баща си, а той се чуди какво да прави. Между двете в момента има само непоносимост, разправии и неприязън.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
ДанО само не отхвърли дъщеря си! Твърде често се получава така,  като в приказките - поставен в ситуацията да избира, то е в полза на жената. Кой знае, може да е от страх,че децата порастват и отлитат, а той ще остане сам.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 437
Andariel ,ако въпросната жена,обича мъжа,не би го накарала да избира Peace
2pac ,аз съм такава жена,която си взе мъж с момченце на 1 годинка,за протокола-не бях аз причината за раздялата му с бившата,когато се влюбих в него той имаше много проблеми,финансови също,притесняваха го лоши хора,заплашваха го,единия път и на мен ми се орепчиха,но аз ги изгоних,след като разбра,че са ме притеснявали ми каза да се разделим,но аз казах,че искам да сме заедно и не ми пука от нищо друго,много неща преживяхме от тогава,вече 11 години сме заедно,обичаме се,обичаме и детето,не си спомняме точната дата за годишнина и аз предложих това да е р.ден на момченцето му,така всяка година имаме двоен празник,никога не съм му създавала проблеми за детето,когато идва в къщи за по няколко дни се старая да се чувства като у дома си,обичам мъжа до себе си и не бих направила нищо с което да го нараня,сега се опитваме да си имаме наше и когато това стане,също ше се старая да съм еднакво добра и с двете деца,обещавам си и късмет Peace

Общи условия

Активация на акаунт