Нека зима вън да вее ЮНСКО слънце в мама грее.

  • 26 857
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 427
Здравейте пупалани.Да ни е честита новата тема,само хубави новини в нея.Мимси,вземи мерки за водите,консултирай се със специалист,почивай много,пази се много.Не искам да те плаша,но това е сериозен проблем.Аз с предната бременност имах многоооо води и те бяха една от причината да загубя близначките,пази се.Извинявай ако съм те стреснала,дръж ни в течение и само лежане.Иначе да ти е честита момата.Моля се за теб  Praynig Praynig Praynig,както и за всички мами да стигнем до заветния юни месец без проблеми и да имаме най-хубавите бебковци

# 31
  • Мнения: 708
Мимси успех мила, Бог да е с теб и с вси4ки нас  Praynig

Хората казват, 4е бременността е най-прекрасният момент в живота на една жена. За мен оба4е определно не е така. За мен е момент на страх и безпокойство цееееели 9 месеца. Така ми се иска да заспя и да се събудя накрая  Confused

Уфф знам, 4е само мрънкам тези два дни, но такава параноя ме е налегнала, 4е не знам ве4е. Само 4ета в този интернет и колкото пове4е знам, толкова пове4е се страхувам. Сама се наказвам с това ровене  Rolling Eyes

Лека ве4ер на вси4ки сладки мами   bouquet

# 32
  • Русе
  • Мнения: 571
Здравейте мами. Много пишете, не мога да смогна да прочета всичко. Аз да се отчета от днешния си преглед в Тутракан. Правихме ФМ и вече на 100% ще си имаме момченце и момиченце. Всичко е наред с бебетата, много шаваха по време на прегледа. Имаме си и диск. Момченцето отговаря на 20г.с. и 5 дни, а момиченцето отговаря на 21г.с. Като цяло вървят напред, момченцето е 368гр., а момиченцето е 427гр. Иначе плацентата на момченцето все още е ниска, но изгледите са да се вдигне. Много съм щастлива, дано Господ ни пази.
Между другото да кажа, че днес на новините даваха моя доктор - д-р Богомил Бойчев. Голям професионалист и всеотдаен доктор.     bouquet

# 33
  • Мнения: 456
  bouquet чудесна тема, момичета!

# 34
  • София
  • Мнения: 16
Момичета,здравейте;-) Днес бях на лекция за Къпането на новороденото в The Mall;-) Доста интересно беше.  На последния преглед в 22 г.с. бебока ми беше 546 гр. Ще споделите ли към коя болница сте се ориентирали ( за мамите от София става дума )?
Мимси, споко, всичко ще е наред, изпълнявай това,което док ти казва.
Хубава вечер на всички ви

# 35
  • София
  • Мнения: 31
Петя78 толкова мило и драго ми стана като ти 4етях поста... Мартени4ка от мом4енце и моми4енце... няма по прекрасно.  Blush Ти си истински герой... толкова готино ми зву4и 4е направо мога само да те поздравя и да ти пожелая да са ти здрави и много да се пазите   bouquet  bouquet 

# 36
  • Мнения: 811
Мимси, споко, това че докторката ти е казала, че можеш да загубиш бебка, не значи, че ще я загубиш! Навреме са ти открили проблема, спазвай каквото ти казват, вярвай, почивай си повече - всичко ще е наред! Както се казва да дотикаме до 7-ми месец, след това медицината вече може да ни помогне. Не остава много време до Април, така че - наистина си наложи спокойствие. Лично аз съм родена в осмия месец и то след катастрофа -е, оцеляла съм, баща ми е седмаче, родено в края на световната война - е, оцелял е и той, и то без никакви чудеса на медицината. Просто вярвай, а Юни ей го - и той ще дойде  Hug

Гъбзи, засега чудесни новини  Hug Според мен вероятността за листериоза или токсоплазмоза е минимална, и какво следва после, ако и тези двете неща отпаднат (в което силно вярвам)?

Петя, и аз гледах Богомил Бойчев по Новините, че даже 2 пъти  Laughing Браво за добрите новини, радвам се много! Я кажи как е сега пътят до Тутракан, че нали на 7-ми трябваше да пътувам до клиниката, но пътят беше непроходим? Сега в четвъртък имам записан час за ФМ и се притеснявам за пътуването.

Добре дошла във форума на Беатрис!

# 37
  • Мнения: 14
Благодаря ви много момичета, много добре ми повляхте, че се побърквам от притеснение   bouquet
И аз спирам дз чета в нета... Ще се побъркам!!!

# 38
  • Мнения: 2
Честита ни нова темичка  Heart Eyes мога да кажа, че отново е прекрасна !
Аз от доста време не съм писала, но нямаше какво ново да се похваля, като единственото важно беше, че ФМ мина добре, бебка се развива чудесно  baby_neutral и не искам да мисля за нищо лошо, за да не и повлияе по някакъв начин, нали казват, че емоциите се отразяват и на нашите бебета, затова аз се опитвам да съм постоянно положително настроена и да премахвам всички отрицателни емоции  Blush
Пожелавам на всички бременността да се развива добре и да няма проблеми и да се радваме сега на хубавите ритничета и емоции от порастващите ни коремчета preggo

Ние с мъжа ми сме в дилема в момента, защото сме си харесали четири имена за момиченце и не знаем на кое да се спрем, ще се радвам да дадете мнение и да помогнете  Hug , так имената са:
Виктория, Наталия, Елеонора и София  Heart Eyes

# 39
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Nadence      bouquet
Момичета, аз нямам много време да пиша, но ви чета много редовно. Дано тази темичка да има само положителни емоции, а на тези, които са им казали нещо обезпокоително, всичко да е окаже наред. Вярвам, че в крайна сметка всяка от нас ще си гушне малкото/малките/ ревящо слънце до края на юни Laughing.

# 40
  • varna
  • Мнения: 15
Плодче, честит рожден ден! Здраве, щастие и сбъднати мечти!

Да питам момичетата с отрицателна кръвна група- колко пъти ви казаха, че ще ви правят изследвания за антитела? На мен днес ми казаха, че два, а аз имам спомен, че бяха 3? Гледам да не се вманиачавам, но все пак съм раждала, имам спонтанен аборт и това изследване ми се вижда важно. Лекарката днес ме поядоса малко и взех да се замислям дали да не я сменя. Да не се мисли за единствена, пък  Mr. Green

Дидка-питка, четох коментарите за майчинството от предишната тема и ми стана интересно-какво точно работиш? Ако искаш, не ми отговаряй, не е толкова важно, просто женско любопитство  Hug

Темичката, както винаги, е страхотна.


Изследвания при отрицателен резус фактор се правят  в 3, 5 и 7 месец, Убягват ми точните седмици. Мен също ме прескочиха първия път. Направих ги в петия месец. Слава богу бяха отрицателни Praynig



# 41
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Честито на всички видели щъркелчетата Simple Smile

Петя78, страхотна комбинация от двата пола Simple Smile Направо според мен най-доброто, което можеше да  ти се падне Simple Smile

Мимси и Гъбзерка, надявам се резултатите да са хубави! Както някой вече спомена малко остава до 7-мия месец, а от там нататък вече май е по-спокойно Simple Smile Но се пазете и си почивайте!

Диденце аз гласувам с две ръце за СОФИЯ!!! Simple Smile Много ми харесва това име, но и другите ви са хубави, та не знам как ще решите Simple Smile Елеонора ми е втори фаворит от изброените Simple Smile

Лека вечер от мен, че вече трябваше да съм заспала... Simple Smile

# 42
  • Мнения: 0
много готина темичка си имаме,да ни е честита и изпълнена само с хубави новини   bouquet Hug Поздравления момичета!!!!!Добре дошла на Беатрис лека и безпроблемна бременност!!!
Лека вечер от мен мами,до утре!!!!!

# 43
  • Мнения: 656
Добър вечер! Да взема да се запиша и аз в тази темичка! Наде, отново благодарности!   bouquet

Мимси, не се паникьосвай излишно - обърни внимание на проблема, но гледай да не си насочваш мислите само и единствено натам.. Ще се справиш! Ама тая па докторица, така ли ти представи нещата... то хубаво да не се спестяват истини, ама ако ти ги казват по тоя начин...  Whistling Rolling Eyes

На Деалема искам да кажа нещо.. Мила, не искам да звуча назидателно и много те моля да ме извиниш, ако ти се стори, че съм такава, но не знам по какъв друг начин да го кажа. Струва ми се, че голяма част от проблемите ти са в ума ти. Да, в началото имаше проблем и може би от там тръгна да се притесняваш постоянно, но... поспри се - така само губиш.. Това, че бебето ти върви постоянно по-малко (всъщност аз не мисля така, гледайки грамчетата на останалите бебета), не значи, че не се развива. Щеше да има подобни индикации, ако вървеше напред в началото, а сега изоставаше, например. И то не с няколко дни. Второ, колкото повече напредваме в бременността, толкова по-неточни ще стават ехографите - не знам точно защо се получава така, но го пише на много места, а и опитът на майките сочи това. Ето - някой тук спомена, че щял да ражда малко бебе, пък то почти 4 кила.. Моето го премериха 30 минути преди секциото и щеше да бъде 3 кила, пък се роди 2650. Това е почти половин кило, което за такова мини същество, си е мнооого. Така че - спри да гледаш колко точно тежи (защото е адски субективно - зависи и от това колко ще трепне ръката на задехографското устройство Wink) и се опитай да му имаш малко повече вяра - та то самО ти показа, че е силно, и че е готово да се бори за живота си  Heart Eyes  Hug.

Дидинце, аз гласувам за София! На мен също ми е вариант де, но мъж ми май нещо не го ще  newsm78

Гъбзи, браво за добрите новини!! Ще чакаме и другите да са толкова добри!  Hug

Джиджи и Ютурна се губят наистина...  Praynig

Петя, много яко! Не стига, че двечки, ми и разнополови!  Party Браво!  Grinning

О, добре дошла и на Бети и от мен!  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 31
Добро утро мамита  Hug Дидинце, на мен ли4но Виктория не ми е изобщо любимо, макар 4е аз самата нося това име Виктория. Но вси4ките ми познати го обожават та.. не знам явно е въпрос на избор. Елеонора ми е фаворит от изброените... Но въпроса е на вас как ви зву4и.
Аз също се колебая между няколко имена, но те са все производни и не знам дали да отдам пове4е зна4ение на това как ми зву4и самото име или на това какво е неговото зна4ение  newsm78 И не знам...

http://bnt.bg/bg/news/view/67620/simvolikata_na_imenata 

Последна редакция: сб, 11 фев 2012, 08:16 от ^Kalimera^

Общи условия

Активация на акаунт