Голяма еуфория настава, МАРТенчето на годинка става! - тема14

  • 35 463
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 107
И аз в новата темичка   bouquet

Бишкота честито прохождащи краченца, да си тичате на воля с тях   bouquet

# 31
# 32
  • София
  • Мнения: 117
Привет, момичета!

Много съм изпуснала, но новата тема- няма начин да изпусна Simple Smile Цоп!

Теди беше болен от гадния грип, който цялата фамилия събори. Сега сме добре. Сесията ми мина успешно и се залавям с неща позабравени напоследък.

Забелязах, че момчето ми харесва магнитите на хладилника, та ще ида да купя една магнитна дъска да се забавлява с нея. И гърне...

/Към тези, които ползват гърнета, как върви? Как се справят децата?

Маринелс, не че ми е работа, но се вълнувам- има ли друго бебе? Вече си имаме една бременна мама във форума и много се зарадвах на новината! За изтичане на капчици кърма и при мен го има и знам, че е нормално, но спонтанно не ми се е случвало...

За детските кухни много изписахме, но да споделя. Теди ядеше до скоро само пюрета. Започнах да му взимам 2 пъти седмично Хер бебе и го харесва... Хапва и пюрета, но скоро ще е само когато пътуваме или друг екстремен случай. Готвеното е винаги по-добрият избор. Нищо в ДК не ме притеснява. Това, че не е сготвено от мен не го прави по-лошо макр да знам, че бих го сготвила по-добре. Като не сложа сол и др подправки става също толкова безвкусно колкото е ДК. Продуктите ми са от магазина- нямам домашни такива така, че излиза все едно. За съжалние нямам време да готвя и за нас и за детето и всеки ден да е различно-не може да се отрече, че има разнообразие. Не повтарят порциите за седмицата. Това да отделям преди подправките става, но не с всяка храна... А и не готвя всеки ден. За мен ДК е удобство, както памперсите, мокрите кърпи и др. улесняващи съвременната жена и майка неща.

Хайде да не за улисвам в писане..Лека нощ от Теодор и мен!



# 33
  • София
  • Мнения: 24
Благодаря за пожеланията за нашата месечинка  Hug

И искам да се похваля, че и Моника ходи вече  Grinning От няколко дни прави по 5-6 крачки сама, но днес измина половината хол сама, сама си тръгва и си спира, доста стабилна става с всеки изминал ден  Simple Smile

Я кажете вие какъв хляб давате на децата? Ние вкъщи хляб почти не купуваме и сега съм в чуденка какъв да взимам на Моника, за да и правя закуски. А и отделно дайте някакви идеи за следобедни закуски,  аз вече започвам да се изчерпвам откъм идеи  Thinking

А по повод за слагането на гърне, Моника се научи от раз да си ака в него. Честно ви казвам въобще не съм я учила, просто отидох купих и гърне, което тя си избра, слагах я няколко пъти и накрая си свърши работата. Сега я слагам след сън и след хранене и вече не ака в памперса, само в гърнето. Дори понякога я хващам и да пишка и памперса остава сух  Peace

И честити 11 месеца на Максим на Sten , Борис на Betta, Александър на petq_alisheva и Никол на usmivka и честит рожден ден на Алекс на Aleksi_Koko!

Последна редакция: сб, 11 фев 2012, 22:29 от danaqv

# 34
  • Мнения: 57
kukumindrela, проблема е, че не иска да има нищо върху нея. Аз и за това не успях да я науча да спи с чувал. Тя принципно спи много, много неспокойно, а с чувала още по-зле ставаше. А течение няма, и е приятно топло в стаята, но към сутринта си става по-хладно. И дори като я взема при мен да суче (защото още суче през нощта) пак не иска да е завита.

p.atanassova, при нас имаше период, в който се хранехме почти насила (не ме убивайте с камъни), но от около седмица нещата се нормализираха. Отдавах го на никненето на зъбките. И сега, когато 4 предни зъбчета пробиха, нещата са поносими. Мисля си, че и с хляба и сухарите е същото, т.е. че повече си чеше зъбките докато гризка, и дано да е така.

danaqv, честито прохождане и на вас Simple Smile

гърне - още не ползваме, но не сме и пробвали. Мисля да е през пролетта, не по-рано.

# 35
  • Мнения: 856
Привет в новата тема  Hug
Нека я изпълним със снимки на торти, питки за прощъпулници, подаръци и детски усмивки  Grinning

katilias, София като заспива в 12,30 кога и даваш да обядва?
При нас яденето е голям проблем и тъкмо нацелих подходящото време за обядване между двете спанета и той от няколко дни започна да измества по-късно сутрешния сън както София. Сега пак не мога да нацеля кога има апетит това дете.

Бишкота, и ние сме така с хляба. Види ли хляб на масата, не мога да го накарам да си яде пюрето изобщо. Отваря уста само за хляб. А като види кроасан (на мен това често ми е бързата закуска) се разтреперва от кеф и му давам 2-3 трохички. Мислех да правя домашни, но като прочетох каква е врътня, се отказах, не е за мен това суетене в кухнята.

danaqv, няма да съм ти от полза, но понеже досега писах за хляб все пак да кажа, че аз го правя в хлебопекарна.

А тези принцеси с яйце и жълтък, които се препичат на скарата не е ли малко времето за яйцето се чудя - тя се изпича за 2-3 минути newsm78
И аз това се чудя.

Спокойна вечер ви желая  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 2 348
Да си продължа сега, че ми е паднало  Laughing

За отделянето в друга стая - такава нямаме в наличност. Ако имахме, вероятно щях да отделя баткото. А Никола след някоя и друга годинка. За сега сме Заедно на спалнята, а Митко си е в "батково" легло.
когато не харесва храната - ако на масата има друго подходящо, предлагам му него. Ако няма, не яде. Или играе с кора хляб. Ако и нея не ще, не яде. Но то все има какво да му предложа. Резен ябълка за премятане из ръцете поне, ако не друго.
белтък яде. Аз нали захранвам от части педагогически, та по тая схема и като следвам принципите, съм давала.
 за прохождането - Никола не е проходил, но прави някакви напъни. Брат му сефте направи първа крачка на 1г1м, а проходи реално, без да пада на втората крачка поне месец след това. И му беше нужно да държи нещо в двете ръце иначе не се получаваше  Laughing
за отбиването - когато, тогава. Брат му го отбих малко преди да родя. Оконачтелното отбиване се случи на село, защото забелязах, че там по цял ден играе в двора и хич не се сеща за мен. Та го заведох там и се получи по-лесно. Толкова се изморяваше от игра, че заспиваше още на масата, докато куса супата(даже съм го снимала как спи и куса  Mr. Green )В идеалния случай бих го изчакала Никола сам да се отбие.
 А за кърменето навън - който не го кефи, не съм го канила да ми наднича в деколтето. Иначе май погледи всякакви съм срещала. По-често обаче изобщо не разбират, че кърмя.
 за храненето навън - далеч съм от мисълта, че мястото за хранене е само вкъщи на столчето. Аз никога не съм ограничавала себе си в това, какво остава да лиша детето цял ден от ядене, само за да се храни вкъщи(все пак в приятните толи дни живеем основно навън). Но нито на мен, нито на детето му е приятно да се храни в движение, предполагам, че и с Никола ще е така. Обичайно сме на пейка. Не намирам за необходимо непременно да търся заведение, даже предпочитам пейката.
 За боклучавите храни - до към 2 години успях да предпазя детето, въпреки, че играеше с другите деца в парка. Ако някой тръгне да го черпи, пресичах го още в зардоиш. После към 2.5 години започна да яде зрънчо и сладолед. А сега вече е пробвал доста неща. Но не настоява много да ги яде, мога лесно да му привлека вниманието с друго. Е, сладоледа сигурно и тази година ще е на мода. На Никола не съм давала умишлено нищо, но инцидентно е хапвал бисквита или друг деликатес, докато брат му яде.

Цитат
Срещите на ЛЛЛ в София за м. февруари:
19 февруари, неделя, 11:00 ч., "НИК - Арт Студио 2" - GALAXY TRADE CENTER София, кв. Гео Милев , бул."Шипченски проход"18, Ла Лече Лига лекция, тема: "Краят на кърменето"
26 февруари, неделя, 11:00 ч., мястото предстои да се уточни, Бебешко кафе
Ето и тук можете да видите събитията за февруари по градове и места:http://lalechebg.com/2012/02/february/
 
Промени се мястото за 19ти- ул. “Бузлуджа” 51, ет. 1, в дясно

# 37
  • Мнения: 13
Да взема да ви почерпя с една типично българска закуска тук в новата темичка:




че Калоян както я е подхванал, за вас нищо няма да остане  Laughing

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 23:51 от anelisa

# 38
  • Мнения: 45
Привет!


anelisa, мерси за закуската!

# 39
  • Мнения: 15
Маринелс, не че ми е работа, но се вълнувам- има ли друго бебе? Вече си имаме една бременна мама във форума и много се зарадвах на новината!
Имаме си 2 бременни, не една. Wink А Маринелка може би е третата, ама тя ще си каже.
Даная, честито прохождане!Да тича бързо и безаварийно.  bouquet Хляб почти не давам, в повечето случаи ползвам сухар, но ако и се прище коричка-давам от нашия, който е обикновен, някакъв нарязан взимаме. Но като цяло аз я гледам не с био продукти, така, че може би мамите , които хранят децата си със специални храни трябва да ти отговорят.
Марис, готино клипче, големи майстори има.
Анелиса, сладурко е Калоян.

# 40
  • София
  • Мнения: 181
danaqv , Честити ходещи крачета на Моника, да вървят все напред!За хляба, аз и давам хляб по БДС.

anelisa , много е слънчев Калоян и колко доволен изглежда Hug

# 41
  • Мнения: 14
виким и даная много благодаря за поздравите за 11 месец на Никол!!! Hug Даная честито прохождане! Grinning

# 42
  • Мнения: 160
От 2 дена мисля да пиша и все забравям Simple Smile

Нали се вълнуваме тук всички за подаръци та:
В Джъмбо са намалени образователната масичка на Фишър прайс и столчето с масичка което е на цени 80 лв и 70 лв. (  newsm78 ако не се лъжа де, че вече забравих) Simple Smile

# 43
  • Мнения: 40
столчето с масичка което е на цени 80 лв и 70 лв. (  newsm78 ако не се лъжа де, че вече забравих) Simple Smile
Аз му се чудих на столчето,но  newsm78 някой има ли го? И да каже доволен ли е от него?

Маринелс, не че ми е работа, но се вълнувам- има ли друго бебе? Вече си имаме една бременна мама във форума и много се зарадвах на новината!
Имаме си 2 бременни, не една. Wink А Маринелка може би е третата, ама тя ще си каже.
Маринелка искрено се надява да не е  Joy Правих си тест,но той остана безмълвен  hahaha нямаше никакви чертички по него,сигурно и на него му е било студено докато дойде до нас  Joy Утре ще взема друг...та да видим,аз имам подозрение заради болезнени гърди,това потичане на кърма и ми закъснява с 4дни,ама...това нищо не е...

За хляба - ние вече не го любим,преди умираше за коричка хляб,но сега ...

skrech - пропуснала съм да ти кажа,че изгледах епизодите на Такъв е животът с теб и си мислех колко различна представа за даден човек си изграждаме чрез форума...Много ме кефиш  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 107
Дайте сега да раздуем клюката, че marinels   е бременна ..  с близнаци  Mr. Green женски  Mr. Green
Нали иска 3 момичета , че да не се мъчи .. за по лесно  Joy

Искам да ви споделя тази статия, не се изненадах, дори не се потресох, просто като ежедневие стана вече ...  ooooh!
http://skandalno.net/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8% … D0%B1%D0%B5-38661

ЗА ГЪРНЕТО - още доста отдавна бях решила да се пробвам с ЕБХ. И един ден реших , че започвам. Препрочетох за n-ти път постовете нa Betta (благодаря ти   bouquet ) И постепенно, дори без аз да усетя моето чадо започва да си издава сигналите когато му се ака или пишка... Та така до днес.... Често откарваме с 1 памперс през деня и един за през нощта. Естествено като всяко дете се изпуска понякога , защото не може да ме дочака , но това са едва 5-10 % от случаите.

marinels я дай епизода да видя коя е skrech ... ориентираи ме малко плиииз   bouquet


Общи условия

Активация на акаунт