Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
  • София
Не съм гледала саламандър или морско свинче, но таралежът е доста чисто животно. Намира си едно местенце и там си върши работата. Ние му слагаме суха трева. Все пак трябва да се почиства, естествено  Peace

# 46
  • София
т.е. трябва да има нещо като котешка тоалетна някъде в стаята и да се почиства - това звучи супер

ПП Саламандърът не е точно саламантър - това е незавършил стадия си мексикански саламандър - нещо като попова лъжичка, но на саламандър - има крака и хриле... и живее под вода - няма ли за моите деца нормални животни, ама така е, като от първия си ден имат куче - не им прави впечатление изобщо вече дори  ooooh!

# 47
  • София
Не е точно като котешка тоалетна - не е в съд Simple Smile
Д си призная - морското свинче и саламандъра ми изглеждат по-безпроблемни. Таралежът иска повече внимание и постоянство (къпе се, режат се нокти, опитомява се)

# 48
  • София
благодаря много, свинчето кучето сигурно ще го изяде, значи ще лобирам за саламандър - колко му е вместо един аквариум да поддържам два  ooooh!

# 49
  • София
Саламандърчетата са сладки, но сигурно бързо ще им омръзне - само да го гледат през стъклото. По-добре таралежче:)

# 50
Много е сладък този Ежко!

# 51
  • София
В крайна сметка ще е хамстер... някой ден може и с таралеж да се обзаведем, но не и в момента. Благодаря на всички за поясненията и помощта - много ми бяха полезни   bouquet

# 52
Здравейте,
гледам, че отдавана никой не е писал по темата, но аз да си питам. Имам един проблем - не мога да намеря колело за тарлежката ми. Обиколих около 10 магазина и във всичките има само за хамстери или под 20 см. Някой да има някакви идеи ?

# 53
Знам ли..? Пусни обява, че търсиш такова колело. Мисля, че тук ще стане http://zooobqvi.baubau.bg/ Успех!

# 54
  • София
Здравейте,
гледам, че отдавана никой не е писал по темата, но аз да си питам. Имам един проблем - не мога да намеря колело за тарлежката ми. Обиколих около 10 магазина и във всичките има само за хамстери или под 20 см. Някой да има някакви идеи ?

В зоомагазина в SkySity Mall има големи колела, които могат да се закачат за клетката, могат да се слагат и свободностоящи. Цената им, обаче, не се сещам. Нещо около 12лв ми се върти, но може и да греша.

# 55
Здравейте, моля за помощ. Взех едно таралежче на годинка и тази вечер му сипах да се храни и излязох от стаята. След около 2 часа видях, че не е ял и му вдигнах къщата. Седи свит на кълбо, диша, но не реагира изобщо.

# 56
  • София
mimsun, нормално е таралежчето да свиква с обстановката. Остави му храната за през нощта, да не забравиш и водичка. Като се успокои, ще хапне. Надявам се, че му даваш храната, с която е свикнал.

# 57
  • София
Здравейте, моля за помощ. Взех едно таралежче на годинка и тази вечер му сипах да се храни и излязох от стаята. След около 2 часа видях, че не е ял и му вдигнах къщата. Седи свит на кълбо, диша, но не реагира изобщо.

Остави го няколко дни да се климатизира към новата обстановка. Може да не поиска и 3-4 дни да яде, това да не те притеснява. На този етап е нормално. А и те са активни през нощта. През деня искат спокойствие и тишина. Ще мине известно време преди да свикне с теб, а преди това винаги, когато си около него ще спира и ще се свива на кълбо, независимо какво прави. Като се поуспокои след няколко дни, започни по малко да контактуваш с него. Бавно и с много търпение става при таралежчетата. Но ако му даваш зор ще го стресираш още повече.

Успех!

# 58
Мерси за отговорите, но аз толкова се уплаших, че го заведох на лекар. С много мъки и търпение докторката успя да го накара да се "по-развие" малко и каза, че не й харесва, че е доста син. Оставихме го в клиниката през нощта сутринта казаха, че бил добре. И те предполагат, че е стрес, но за всеки случай му слагаме антибиотик и витамин С във водата.

# 59
  • София
Да не би да му е студено? Като го пипнеш, студен ли е? При нас вече от вечерта до сутринта работи печка при Тарля, за да не премръзва.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт