Rajdane

  • 4 080
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Zdraveite na vsichki mami.Prochetoh mnogo za rajdaneto i iskam da popitam nqkoi dali e rajdal estestveno s epiduralna upoika.....Interesuvame kakvo e useshtaneto i ima li bolka s tazi upoika?Blagodarq predvaritelno za otgovora  Hug

-----------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 01:20 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 1 455
 Има доста мнения в различни теми, потърси с търсачката  Peace
Ето една http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=633921.0.

# 2
  • Мнения: 4
здравей според мен няма смисъл от упойки и аз бях решила да ми бият упойка,но жената която ме прие,каза да не се излагам нямало смисъл от тези упойки

# 3
  • Мнения: 496
genitoni, аз раждах нормално с епидурална упойка. Много съм доволна от решението си. Десетина минути, след като ми я сложиха болката от контракциите утихна, вече не ме болеше, а само ме стягаше. Усещах си контракциите съвсем ясно, но изобщо не усещах болка. В следствие на което имах прекрасно и спокойно раждане, и като цяло спомените са ми прекрасни. Освен това нищо не усетих нито при епизиотомията, която ми направиха, нито после по време на шиенето. За второто дете нямам никакви колебания, че ще постъпя по същия начин.  Peace  Също така искам да кажа, че не усетих и никаква болка при поставянето на упойката.  Peace
Мирослава, много ми стана забавна репликата на жената, която ти казала да не се излагаш. Весели хора!  Laughing

# 4
  • Мнения: 9 467
здравей според мен няма смисъл от упойки и аз бях решила да ми бият упойка,но жената която ме прие,каза да не се излагам нямало смисъл от тези упойки

 Joy
Ами да...то на чужд гръб и 100 тояги били малко....

А ти др. път роди с епидурална и тогава сподели как е Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 1 455
здравей според мен няма смисъл от упойки и аз бях решила да ми бият упойка,но жената която ме прие,каза да не се излагам нямало смисъл от тези упойки
Ох, а тази жена лекар ли е била?  Mr. Green Peace

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Що се излагате с тия упойки, не знаете ли, че истинските жени раждат без упойка даже и секцио?  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 1 455
Що се излагате с тия упойки, не знаете ли, че истинските жени раждат без упойка даже и секцио?  Grinning
И то у дома, а таткото 8- 9 мес. ''учи'' за акушерка  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 27 524
Абе, какви са тия теми, дето валят тия дни на латиница  Crazy

# 9
  • Мнения: 6
Благодаря на буби барабата за изчерпателния отговор Hug

# 10
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
здравей според мен няма смисъл от упойки и аз бях решила да ми бият упойка,но жената която ме прие,каза да не се излагам нямало смисъл от тези упойки
Ох, а тази жена лекар ли е била?  Mr. Green Peace
И дали е раждала?

# 11
  • Мнения: 25
и аз искам с епидурална,но съм избрала за раждане Окркъжна болница ВАРНА,и така и не можах да разбера със сигурност там слагат ли или не упойки,,два пъти ходих да питам на място и не питах то4ния 4овек,,,,ако някои има актуална инфо ,моля нека сподели.....

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
Мен пък ме е повече страх от епидуралната упойка..... Wink

# 13
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Безумно е в 21 век да се гърчиш от болка  ooooh! Кому е нужно? Всичко,което носи болка трябва да се прави с упойка!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 455
 За мен пък е безумно  да правиш радикални изводи  Peace Има жени, които раждат за час, два без да разберат какво е болка. Има други, които раждат много по- дълго, но не желаят упойка. Има други като мен, които мислеха, че родят без упойка, но не стана така. Има такива, които отричат секциото, но раждат по 2 пъти така. И още и още .... Всичко е много индивидуално. Леко раждане и здрави бебчета на всички, очаква ви нещо уникално, неповторимо и неописуемо.

Общи условия

Активация на акаунт