Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
Добре дошли на всички в Новата тема!  Hug

# 1
Хайде да ни е творческа Party

# 2
Браво, Чарли Simple Smile Нека музата да е с нас.
А може ли, тъй като съм луда по акварела да споделя няколко от картините, които съм си скътала в сърцето на компа? Simple Smile

Последните 4 са от моя идол Simple Smile

# 3
И кой е той?
Да ти кажа, тези, които приличат на снимки, колкото и да са добри и сякаш непипнати от човечка ръка, нещо не ме вълнуват.Докато  охл\вите,улицата, децата и  пиперките  ме кефят Peace

# 4
  Атанас Мацурев. Срещнах картините му преди малко повече от година и се запалих и аз на се науча да рисувам така акварел.. Охлювите са негови от изброените Simple Smile Понякога си мисля, че ми е по-трудно да ме развълнува тема или обект, отколкото да го нарисувам.

# 5
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
Днес гледах филма "Лудият Макс", първият филм с участието на Мел Гибсън, и реших да нарисувам постера му:

# 6
  • София
Ето ме!
И аз харесвам повече картините с разложени цветове, тези като дъх, като стих, като светкавица. Иначе се възхищавам искрено на тези, които са като снимка, страшно майсторство.  Peace
На Атанас Мацурев и аз съм му фен, тези са ми любими:

Също този французин ме впечатлява адски много последно време, Thierry Duval:
http://www.aquarl.free.fr/index.php?x=browse

# 7
Запис в новата тема.За сега само да ви следя Simple Smile .Като сте заговорили за любими художници,моят е Иван Додов.Харесвам емоционалните акварели.Тези като снимка не ме впечатляват толкова.За да го направиш като снимка се изисква да си невероятен майстор,и в същото време една картина,в момента в който заприлича на снимка и се губи характера и художествената стойност.Но това е лично мое мнение,не ангажирам никого с него Wink

# 8
Нека музата да е с вас!  Heart Eyes
Опитват се да сравнят Атанас Мацурев с Эндрю Уайет (Andrew Wyeth)  newsm78
На мен повече ми допада изкуството на нашенеца  Peace
http://www.liveinternet.ru/users/marginalisimus/post193505358/

Има и материал за Иван Додов
http://www.liveinternet.ru/users/vera-verinka/post119313382/

Ели, а пиперките от кой автор са  Embarassed

# 9
 Да, познавам се с Тиери, страхотен е!

Има и още един - Пол Джаксън, и той рисува вълшебно...

Прави ми впечатление, че едни от най-талантливите художници, с които съм се запознавала са толкова мили, естествени, земни хора.
Извинявам се, че напусках толкова снимки, но албумчето в компа ми "Най-добрите акварелисти в света" ми е като мечта, като желание и стремеж ..

# 10
  Допълвам се - Пиперките са от .....търся автора. Само странното име на картината имам-Prickly Heat- това е някаква болест Simple Smile  Имам и много снимки на картини без имена, автори..просто в началото като почнах да ги срещам и събирам не записвах авторите им. За Атанас много казват, че нямало душа в картините му, а това не е така. Не винаги зрителя вижда какво силно го е развълнувало в медните съдове на баба му, в прозорчето на съседите или в царевицата..
 Иван Додов не го познавах като художник, сега се запознах с нещата му. Нежни са, но признавам, че обичам нещата да са по-фокусирани..

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 11:43 от Елинор 777

# 11
  • София
Не ми допада Додов, много ми е "замазан", не откъм рисунък, а откъм тонове. като за акварел, имам предвид, акварелната техника по принцип е характерна с прозрачни, ясни тонове, за разлика от маслото. В маслото ми допада такава приглушена тоналност, но двете техники са съвсем различни.
И да добавя този индиец, много ми харесват точно такива акварели, много "мои" са:
Sadhu Aliyur
http://www.sadhualiyur.com/gallery.html

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 12:21 от Klemy

# 12
Явно е въпрос на възприятие Simple Smile .Аз пък харесвам акварелите на Додов точно защото на мен са ми леки,вълшебни,ефирни,и изпълненис с много вода,както е редно за акварела.Според мен няма общо с маслото-не биха ме грабнали,просто защото са двете противоположности.Харесвам и акварелите на Михаела Иванова.И на Рут Харис (дано не обърках името) Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 13:15 от Мидичка

# 13
На мен този Додов също не ми допада, да не кажа, че са ми грозни чак такива картини.
Аз любимци си нямам Mr. Green

От нещата, които е показала Ели, пък най-много се удивих на рибките, наистина трябва да си голям майстор на четката, за да го пресъздадеш това, евала!

На Атанас Мацурев ме изкефиха най-много дървата Peace

Клеми, тоя индиец наистина има много яки работи, такива ми харесват и на мен - хем си личи ясно какво е, хем не е прекалено детайлно, пък и цветово са супер Peace

# 14
  Да призная приятно ми е да споделяме творците и нещата, които харесваме. Първо, че човек няма как да познава всичко и всички, друго, че споделяме мисли за изкуството. Ако нямате нищо против може да обогатим тази тема и с находки за талантливи художници.
Ето още един - Steve Hanks:

Индиеца ми харесва и на мен. Пак един индийски художник ме беше пленил, ама не го запаметих тогава...Идеше ми да се гмурна във всяка от картините му.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт