Какво е млякото в кашите?

  • 1 243
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 703
От миналата седмица ядем каши.Досега съм давала само ябълкова безмлечна на Хумана.Вчера купих две млечни пак на Хумана-ябълка с бъз и праскови и маракуя. Обаче не пише млякото вътре да е адаптирано.Може да ви се стори глупав въпроса ми,но имате ли идея какво мляко се слага вътре и дали знаете конкретна марка каша с АМ?Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Адаптирано е! Само в българските май слагат обикновено сухо мляко. Хумана определено слагат АМ.

# 2
  • Мнения: 1 722
Не съм съвсем съгласна с горния постинг. Ако е адаптирано трябва да го пише на кутията - имах подобен въпрос, но за каша на Хип - върху нея пишеше мляко последваща формула - това означавало, че е частично адаптирано мляко, т.е. не за новородени, а за вече поотраснали кърмачета като нашите. Ако пише само обезмаслено или пълномаслено или сухо - значи е с обикновено.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На повечето каши млякото е обезмаслено обикновено мляко Sad Като са добавени разни растителни мазнини (защото децата трябва да получават пълномаслени продукти до 2-год. възраст).
Имаше подобна тема преди известно време с доста инфо по въпроса - потърси с търсачката.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Все пак, детето на Ali97  е на почти 7 месеца, така че не му трябва напълно адаптирано мляко, до е до навършване на 6 месеца. На кашата си пише за каква възраст е, което включва и до каква степен е адаптирано млякото в нея.
 

# 5
  • Мнения: 1 014
Доколкото съм се ориентирала по етикетите на кашите - това са HIPP, Frisocrem и Blevit - т.е. частично адаптирани.

# 6
  • Мнения: 219
Кашите на Хумана са с частично адаптирано мляко. Доколкото съм чела етикетите само Милупа са с АМ.

# 7
  • Мнения: 149
До сега съм давала само от кашите на Frisocrem и на тях пише "Безглутенова зърнена каша с адаптирано мляко".

# 8
  • София
  • Мнения: 11 703
Кашите на Хумана са с частично адаптирано мляко. Доколкото съм чела етикетите само Милупа са с АМ.
На кашите на Хумана пише обезмаслено мляко,а не частично адаптирано,а на тези на Хип пише последваща адаптирана формула,което според мен си е частично адаптирано. Лошото е че взех не една,а две млечни каши на Хумана и сега ще си ги чукам в главата.

# 9
  • Мнения: 1 014
Спокойно бебка ще порасте! Simple Smile Само провери срока на годност, дано да е по дълъг!

# 10
  • Мнения: 1 547
Няма никакъв проблем детенцето ти да хапва кашите на Хумана. До момента съм давала оризова на нестле за захранване и след това само хумана. За мен това са най-хубавите каши. Няма значение с какво мляко са направени. Подсладени са с фруктоза, не са прекалено сладки и са много вкусни. За мен това са най-качествените каши.

# 11
  • Мнения: 8 461
Подкрепям горното!Ние ползваме и други освен Хумана,но те наистина са много хубави.

# 12
  • Мнения: 2 271
Като ги мириша са с обикновено сухо мляко.Аз давам на блевит-много са хубави,но давам и простите сльнчо.беби сьщо не са лоши

# 13
  • Мнения: 3 506
За две години и половина така и не успях да попадна на каша, на която ясно и точно да пише, че е с адаптирано мляко. На някои си е казано, че са със сухо мляко, на други се използват по-мъгляви описания и/или наименования. Може и сега да има де, през последните няколко месеца не съм се заглеждала...

# 14
  • София
  • Мнения: 11 703
За две години и половина така и не успях да попадна на каша, на която ясно и точно да пише, че е с адаптирано мляко. На някои си е казано, че са със сухо мляко, на други се използват по-мъгляви описания и/или наименования. Може и сега да има де, през последните няколко месеца не съм се заглеждала...
Колко си права,ако знаеш за мъглявите описания.Лошото е че превода на български е лепнат върху оригиналния текст да речем на немски на Хуманата и не можеш да разбереш истината.Иначе запазвам си засега двете Хумани,едната е с годност до декември,другата до юни тази година.А аз реших да ползвам кашите на Хип.Тяхното завоалирано обяснение поне е че съдържа последваща адаптирана формула.
Благодаря за отговорите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт