Кулинарните издънки на една млада мама!

  • 19 994
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 253
                            Сладкиш " 15 минути са много "


Продукти:

- козунак;
- сладкарска сметана;
- сок от компот;
- плод от компот ( кайсии );
- сладко от ягоди;
- бисквити Траяна;
- шоколадови пръчици.

Приготвяне:

Нарязваме козунак на филийки и в кръгла тортена форма нареждаме до покриване на дъното. Сиропираме обилно със сок от компот, за да е по-сочно. В купа разбиваме течна сладкарска сметана, разделяме на две, като едната част трябва да е по-голяма и в нея слагаме сладко от ягоди и разбиваме леко до хомогенизиране. Покриваме обилно със сметаната със сладкото сиропираните филийки козунак, нареждаме парченца кайсии и покриваме с още филии козунак. Сиропираме отново обилно и измазваме с останалата чиста сметана ( без сладко ). Махаме ринга на формата и облепяме отстрани и отгоре с шоколадови бисквитки и поръсваме с шоколадови пръчици.
Бон апети!

Покрай декемврийските празници правих какви ли не сладки и сладкиши и един козунак бяхме забравили да хапнем и един ден като нямаше нищо сладко в хладилника минути преди вечеря спретнах този сладкиш и всички бяха много доволни. Става много бързо и лесно, буквално за по-малко от 15 мин. Може да се използва друг вид сироп, а не сок от компот, плодовете може да бъдат пресни, крема друг, въпрос на вкус, време и фантазия Wink






Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 12:29 от Г. Костадинова

# 46
  • Мнения: 253
                        Питчици " цвете" със шунка за злояди деца.

Продукти:

500 гр брашно;
180 мл прясно мляко;
20 гр мая:
50 мл мазнина/масло;
1 ч.л. сол;захар
1 яйце;
сусам за поръсване;
150 гр шунка слайс.

Приготвяне:

Разтваряме маята в топлото мляко заедно със захарта. В купа пресяваме брашното със солта, добавяме разтворената мая и мазнина и омесваме гладко, меко тесто. Оставяме на топло за 30-тина минути да втаса. Разделяме на 11 топчета втасалото тесто. 10 топчета разточваме на елипси. На всяка елипса слагаме парче шунка и навиваме на рулце. Събираме двата края на рулцето да стане като геврече с дупка по средата. С нож правим 6 разреза от вън на вътре да стане като цвете. Местим оформените питчици в тава застлана с хартия за печене. От 11-тото топче правим 10 мънички топченца и слагаме по едно в средата на всяко цвете. Оставяме да втасат за около 10-тина минути, намазваме с разбит жълтък и поръсваме със сусам. Печем на 180 градуса за около 15-16 мин.

Рецептата ми я даде майка ми, а тя май я има от кулинарно списание. Сполучлива е, две питчици седяха 3-4 дни и бяха все мекички, затоплих ги и бяха като току що опечени. На мен ми отиде по-малко от 150 гр шунка.
Опитай те!

# 47
  • Мнения: 253
                Бобената салата на мама Кунчи


- сварен салатен боб;
- кисели краставички;
- кромид лук;
- печен пипер (моя добавка);
- олио;
- оцет.

Сварения боб се измива добре под течаща вода и се отцежда. В купа слагаме боба, нарязани на дребно кисели краставички, лук, пипер (може и без него), овкусяваме с олио и оцет.

Да Ви е вкусно!

Мама Кунчи приготвя салатата поне два часа преди консумация, поднася я добре охладена. Тя слага само кромид лук и кисели краставички, аз добавям и печен червен пипер. Въпрос на вкус!

Общи условия

Активация на акаунт