Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 фев. 2012, 19:13 ч.

Цикатрикс. Белези след хирургична намеса.

• 2 643
  • 4
  •   1
Отговори
Скъпи мами, консултирах се с дерматолози, но въпросът ми е как се заличава или се подпомага медикаментозно белег след хирургична намеса (след апендицитна операция). То трява да мине и малко време и да зарасне, но ми казаха, че  при хипертрофични белези и келоиди се използват:
•кремове, унгвенти и гелове (основно са на кортикостероидна и антихистаминова основа);
•кремове съдържащи аминозин – Мадеказол, Контракт-тубекс;
•криотерапия (течен азот под налягане) - подходяща при малки по размер келоиди;
•инжектиране в ръба на келоида на 10 мг хидрокортизон разреден в 1 мл физиологичен разтвор.
Може ли да ми препоръчате специалист по въпроса?
На мен най ми допада третиране с Медаказол и пр., ама не знам. Бая белег остана.

# 1
Знам, че контратубекс е доста ефикасно, но трябва да се маже скоро след като е направена операцията, в смисъл не 1-2 години след това, защото на мен като ми шиха крака- 14 шева, никой не ми каза с какво и как да се мажа и си ми остана белег

# 2
Благодаря!   bouquet

# 3
Бих те подкрепила за  Медикасола Това е специална емулсия във вид на спрей Използва се  при келоиди и хипертрофични белези Изгражда и заличава вече образувани белези Моя приятелка след секцио го изполваше и каза че е доволна  Започна да го прилага след 2 седмица от операцията и мисля че някъде 4 месеца го мажеше   

# 4
Можеш да опиташ с лазерна терапия за заличаване.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт