16 АГ седмица,вода в бъбреците на бебо!!!

  • 1 284
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Моля за разяснение и съвет!!!Днес посетих гинеколога ми.Бременна съм в 16-та седмица и 4-ти ден.На видеозона се видя вода в 1 бъбрек на бебето и уголемен пикочен мехур.Веднага ме изпратиха при друг доктор който потвърди видяното от 1-вия.Моля ви обяснете какво се случва с бебнцето ми,пиша от чужбина и в паниката след като видях и лицето на доктора си глътнах граматиката и избухнах в рев и след всичко това искат да ме изпратят при още един лекар за да се затвърди диагнозата и да решат какво ще правят.Понеже аз не можах да обясня нищо на таткото от плач той се обади на лекаря от там му обясниха че май е наследствено.Изследванията ми бяха перфектни и в един момент се появява това.Възможността бебето да има синдрома на Даунер беше 1 към 16 000.Такъв ли е късметът на нероденото ми детенце.Моля някой да ми разясни какво следва защото не искат да ми кажат нищо преди да ме прегледа 3-тия лекар!!

# 1
  • Мнения: 2 495
Здравейте,

Като цяло смисълът на феталната морфология е именно да се иницира наличието на някаква вродена малформация в плода, която да се проследи в динамика по възможност с мнения от няколко различни специалисти, за да може навреме да се потвърдят резултатите и ако се налага, да се планират определени медицински действия преди или след раждането на бебето.

За Ваше успокоение, много често в срока на бременността, в който се намирате вие, при бебета от мъжки пол се наблюдава подобна ултразвукова находка, която често преминава и не е задължително да остане траен проблем. Искрено Ви желая това да се случи и във Вашия случай и да доносите безпроблемно и родите живо и здраво детенце!

С най-добри пожелания,
д-р Мария Юнакова,
акушер-гинеколог, АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 32
Благодаря Ви за обнадеждаващия отговор.Но след ходене по мъките се оказа че става въпрос за тежка хидронефроза.А и бебнцето е момиченце.Оказва се че някой лекари дават обнадеждаваща прогноза за развитието на бебето,а други предвиждат разрушаване на едното бъбрече.Трябва ли да се направи изследване на хромозомите в такъв случай или е излишно.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт