Щастливи кокошки, щастливи прасета .... на кой му пука за децата

  • 10 296
  • 181
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 60
Наскоро ме обвиниха съвсем непознати хора в магазин, че купувам храна за куче...знаете я историята, те нямало какво да ядат, децата нямало какво да ядат и т.н. Историята е банално досадна. Като някой отглежда животно каквото и да е то , е длъжен да му осигури някои елементарни условия на съществуване като храна и чистота. Проблема явно е, че струват пари тия неща. И сега европейците като са решили да ги плащат, някой се е сетил, че има и по - важни, дето е прекрасна възможност да не ги плаща той, а пък да излезе загрижен, е до там ли стигнахме бе хора?

# 31
  • Мнения: 2 510
Що се правите, че не разбирате? Въпросът не е европейците да гледат децата ни. А защо като издават разни правила за местообитанията и отношението към животните, не издават същите задължителни правила по отношение на децата примерно?

Благодаря за правилно формулираното изречение. Аз не успях да го стъкмя така добре, а точно това имах предвид  Peace
Защо да няма. Нали и нов закон за детето се готви.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 268
На никой не му пука нито за прасетата, нито за децата. Целта е с тия по-високи изисквания да се принудят дребните производители на свинско да се откажат.
Това е! Всичко е за пазари и пари, на никого не му пука за животните.
Ето, ще ги изколят, да не се мъчат в родните свинеферми. Жест, дълбоко хуманен по своята същност.

# 33
  • Мнения: 10 547
А на европейския данъкоплатец трябва да му пука и за родните прасета, и за родните кокошки, и за родните деца, защото първите две ще ги яде, последните ще му работят. А кой иска некачествена храна и работна ръка?

# 34
  • Мнения: 2 510
На никой не му пука нито за прасетата, нито за децата. Целта е с тия по-високи изисквания да се принудят дребните производители на свинско да се откажат.
Това е! Всичко е за пазари и пари, на никого не му пука за животните.
Ето, ще ги изколят, да не се мъчат в родните свинеферми. Жест, дълбоко хуманен по своята същност.
+ това ще се вкарат пари и съответните прасета и кокошки не натъпкани с химикали или така наречени "свободно отглеждани" ще заминат за изхранване на Европа.
Сега свинското месо и другото е пълно с хормони.
Съответно "нещастните" ще ги ядем ние. Аз обичам свинско.
Какво очаквате?

# 35
  • Мнения: 2 510
А на европейския данъкоплатец трябва да му пука и за родните прасета, и за родните кокошки, и за родните деца, защото първите две ще ги яде, последните ще му работят. А кой иска некачествена храна и работна ръка?
Работна ръка има твърде много все още и то на доста ниска цена.
След време може да се обърне внимание и на нея или на специална част от нея, която ще отсее естествения подбор.

# 36
  • Мнения: 86
Ние също сме европейски данъкоплатци, даже мисля може да се провери колко плащаме всяка година. Ще има от свободните кокошки и за нас, споко  Joy. Защо така си мислите, че Европа не сме и ние?

Подобни разпоредби по принцип пречат на пазарната икономика, на свободния пазар, но за изостанала страна като нашата тези разпоредби ни дърпат напред.

 Европейският съюз е паразитна структура, с много персонал (даже за малко и Румянка Желева да стане комисар там  Joy). На тази структура и трябват 15 години за да реши дали домата е плод или зеленчук....за тази цел се създава комисия, назначават се "експерти" и се дебатира...

В нашия случай обаче допреди една - две години тук нямахме закон за защита на животните и на никой не му хрумваше подобно нещо. Не знам дали приеха този закон и как се разви, но ние наистина сме жестоки към животните - преди имахме и танцуващи мечки, със халка на носа, на които децата се радваха и така се възпитаваха. Колко хора си изхвърлят домашния любимец на улицата като им омръзне. Не може така! Гадно е! Същото е и с птицефермите и въобще местата, където се гледат животни. От някъде трябва да се започне.
Иначе всичко е за пари, така е!
 Peace

# 37
  • Мнения: 419
На никой не му пука нито за прасетата, нито за децата. Целта е с тия по-високи изисквания да се принудят дребните производители на свинско да се откажат.
Абсолютно. Разчистват си пазара.

# 38
  • Мнения: 1 959

Аз съм останала с впечатление, че българските деца са доста добре обгрижени.
Не само с играчки и дълго време след като излязат от детската възраст.
За площадките се сещам, направени с европейски пари-кой ги порути и изпочупи?!
Прасетата..



# 39
  • Мнения: X
Кокошките носят яйца, а прасетата месо и не трябва да се подлагат на стрес.

Нас, все още, няма да ни ядат.
Joy Joy Ох, Снеже, по-добре не бих могла да го кажа.

# 40
  • Мнения: 459
Кокошките носят яйца, а прасетата месо и не трябва да се подлагат на стрес.

Нас, все още, няма да ни ядат.
Joy Joy Ох, Снеже, по-добре не бих могла да го кажа.

То не се знае...с тая задълбочаваща се криза. Mr. Green
Иначе и на мен ми звучи инфантилно - щастливи кокошки и прасета, на фона на нещастни, тъжни  и гладни хора. ooooh!

# 41
  • Мнения: 1 668
Наскоро лежахме в пирогов - детска коремна кърмаческа хирургия. Има тоалетна с дупка - 1 за всички майки на етажа и чугунена мивка набор на майка ми. Оперирани деца по 2 кила с тежки коремни операции, други по-големи, а майките им пикаят и си пръскат пантофите и джапанките и след това влизат при децата си, че да ги гледат. Баня няма (къде такива екстри - в това отделение се седи максимум месец). Памперсите се събират в бидон. Леглото, на което спах пред разпад, черен мухъл на стената. На тоя фон като чета за климатици на прасетата и ме избива на съдизъм. Честно. Ма много ме избива. (нека никой не ме разбира погрешно - най-качествените хирурзи в тая страна работят и спасяват живота на стотици деца в тая кочина).

# 42
  • Варна
  • Мнения: 957
Така, така, Богиня:))). Няма играчки за българските болни деца, нито щори, нито климатици, нито детски абокати, нито лекарства, нито стаи за игра. Няма ни щастливи кокошчици, ни прасенца за децата, лекувани в болниците. Ни щастливо млекце се предлага, ни яйчица. Това е от хуманизъм, разбира се.
За българското прасе надежда има - след стотици години гнет в тесни кочинки, без прозорци, без играчки и климатици, ще живее кратко, но щастливо, най-после. И щастливо ще го убиват - Не на българската Коледа, таз' варващина!
И хич не ми дреме, че смесвам темите.
Най ме е страх от хора, дето "обичат" животните повече от хората.
Себе си обичат, разбира се. И интересите си.

# 43
  • Мнения: 4 195
Богиня не е само в Пирогов така:( Последната година обиколих почти всички детски болници в София и положението в тях е плачевно.
И смятам, че въпросите в темата са резонни. Не мисля, че има човек, който да не е съгласен, че животните трябва да се отглеждат по - хуманно, но на фона на нехуманното отглеждане на децата......напъните за първото са абсурдни:( Някак си се набива в очи как се прави отзад напред. Сигурно смятат, че понеже сме интелигентни същества, няма да стигнем до канибализъм и агресия, ако за децата ни условията си останат същите в болници, детски градини, училища...

# 44
  • Мнения: 2 510
Кокошките носят яйца, а прасетата месо и не трябва да се подлагат на стрес.

Нас, все още, няма да ни ядат.
Joy Joy Ох, Снеже, по-добре не бих могла да го кажа.

То не се знае...с тая задълбочаваща се криза. Mr. Green
Иначе и на мен ми звучи инфантилно - щастливи кокошки и прасета, на фона на нещастни, тъжни  и гладни хора. ooooh!
За щастието на кокошки, прасета отговаря Човека.
За щастието на нашите деца и нас също отговаря Човека.
Ние какво направихме? Яд ни е, че дават на кокошките и свинете, а не на нашите деца?
Не трябва ли и на трите да даваме ние?
Аз също бих дала на животните, а не на хората. Пита се защо.

Общи условия

Активация на акаунт