Какви витамини пихте по време на бременността си?

  • 6 418
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Здравейте, искам да попитам какви витамини пиете или сте пили по време на бременност?
Тази тема провокира и питането ми: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362032.0
Има толкова много витамини, вие от кои сте доволни ако може споделете? Благодаря  bouquet

# 1
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Не съм пила (нито сега пия) комбинирани витамини, единствено фолиева киселина - такива са били и препоръките на гинеколога ми.

# 2
  • Мнения: 309
Аз не съм пила абсолютно никакви витамини, питах лекарката си 100 пъти, защо чета и знам, че повечето бременни пият, а нейният отговор беше, че при положение, че всичко ми е наред, бебето се развива, както трябва, изследванията ми са ок, няма нужда да пия каквито и да е витамини! Говорим за лекар с много опит.
Сега съм в началото на седмия месец и единствено фолиевата киселина продължавам да приемам и магнезия, защото имах спазми в бъбрека.

# 3
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Пих Матерна малко, до трети месец. След това нищо.

# 4
  • Мнения: 15 379
В началните месеци пих фолиева киселина и Пренатал Джеймисън. Пренатал пих през цялата бременност.

# 5
  • Мнения: 354
Освен фолиева киселина до към 5 месец нищо друго не съм пила.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Пих Матерна.

# 7
  • Мнения: 141
Само фолиева киселина

# 8
  • София
  • Мнения: 1 391
Вега пренатал докато бях бременна и после докато кърмех.

# 9
  • Мнения: 40
Пих Прегнакеър всеки ден докъм 4ти месец. От тогава го пия по рядко. Той съдържа фолиева иначе Wink

# 10
  • На село
  • Мнения: 873
Пренатал и Хип-натал пиех от 4ти месец. Гадеше ми се и от двата вида, а първите откровено ги повръщах. От фолиевата киселина до 4ти месец нищо ми нямаше.

# 11
  • Мнения: 249
Аз не съм пила абсолютно никакви витамини, питах лекарката си 100 пъти, защо чета и знам, че повечето бременни пият, а нейният отговор беше, че при положение, че всичко ми е наред, бебето се развива, както трябва, изследванията ми са ок, няма нужда да пия каквито и да е витамини! Говорим за лекар с много опит.
Сега съм в началото на седмия месец и единствено фолиевата киселина продължавам да приемам и магнезия, защото имах спазми в бъбрека.
Разбирам. значи се пият витамини само когато имате проблеми здравословни? Ако сте здрава не е нужно?
Благодаря на всички за отговорите. Peace  bouquet

# 12
  • Мнения: 808
Без да имам здравословни проблеми, аз пиех фолиева киселина и Матерна по време на бременността.

# 13
  • Мнения: 1 001
Центрум Матерна.  Peace

# 14
  • Мнения: 69
Никакви! Моят лекар каза (защото аз редовно го питах за витамини): "Ако в природата беше необходимо на бременните да пият витамини, те щяха да растат по дърветата"
Хранила съм се много разнообразно и не съм имала нито един развален зъб след бременността.

# 15
  • София
  • Мнения: 735
Следях се в поликлиниката и при близък лекар. И двамата доктори (с много години практика) бяха категорични, че витамини не трябват, ако се храниш пълноценно. Бях си решила, че на ден ще ям по мин. 5 разл. вида плодове и зеленчука (сезонни, белким са по-малко нитратни) - мисля, че беше удачен вариант. Само ФК пих в началото.
И сега не пием витамините, нито аз, нито детето (още повече, че хомеопатът, който я следи, каза, че не са добра алтернатива). Пак разчитаме на плодовете и зеленчуците  Peace

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Ако изследванията са ок, не е нужно да се пият никакви.

# 17
  • по света
  • Мнения: 1 587
Никакви,но ядях килограми плодове.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 577
Не съм пила витамини. Нито са ми предписвали, нито пък ако ми бяха предписали, щях да хукна да ги купувам. Храня се пълноценно, това е достатъчно.

# 19
  • София
  • Мнения: 374
В началото фолиева киселина, после Центрум Матерна през цялата бременност.

# 20
  • Мнения: 506
Отначалото пиех фолиева киселина, но към третия месец питах докторката за калций, а тя каза, че не трябва да го пия, защото може да предизвика контракции и ми изписа мама-вит, които са с фолиева киселина и си ги пиех до края. Колкото и плодове и зеленчуци да ям не виждам нищо лошо да приемам витамини, по-добре да има в повече, отколкото в недстиг Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 735
Отначалото пиех фолиева киселина, но към третия месец питах докторката за калций, а тя каза, че не трябва да го пия, защото може да предизвика контракции и ми изписа мама-вит, които са с фолиева киселина и си ги пиех до края. Колкото и плодове и зеленчуци да ям не виждам нищо лошо да приемам витамини, по-добре да има в повече, отколкото в недстиг Simple Smile

Не е точно така. Защото повече витамини (синтетични) не значи автоматично по-добре. Предозирането с различните витамини може да доведе до различни проблеми, така че трябва да се внимава!  Peace И винаги е по-добре да ги набавяме от естествен източник (най-добре е да не е нитратен, парников и т.н.... )  Peace затова по-горе писах - сезонни плодове и зеленчуци, защото в тях количеството вредности УЖ е по-малко.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 233
Вега пренатал и ФК .

# 23
# 24
  • Мнения: 219
Никакви, освен фолиева киселина и двете бременности!

# 25
  • Мнения: 249

И сега не пием витамините, нито аз, нито детето (още повече, че хомеопатът, който я следи, каза, че не са добра алтернатива). Пак разчитаме на плодовете и зеленчуците  Peace
Благодаря на всички за отговорите.  bouquet

Malini защо, какво има предвид хомеопата ти? Че е вредно да се пият витамини?!

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, зачетох се и аз в темата, понеже съм в началото на трети месец и все още не пия никакви витамини освен фолиева к-на.
Чудех се докторите следва ли да препоръчат употребата на някакви витамини или това става по моя преценка?  newsm78

# 27
  • Мнения: 11 826
Здравейте момичета, зачетох се и аз в темата, понеже съм в началото на трети месец и все още не пия никакви витамини освен фолиева к-на.
Чудех се докторите следва ли да препоръчат употребата на някакви витамини или това става по моя преценка?  newsm78

По принцип лекарят препоръчва, не че не можеш и ти сама да си вземеш ...има си специални витамини за бременни (тъй като дневната норма е различна), просто питай в някоя аптека.

Но и аз както повечето писали тук, не съм приемала нищо друго освен фолиевата киселина. Храниш ли се разнообразно, изследванията ако са добре и бебето си расте нормално...няма смисъл да се приемат допълнително витамини, все пак това си е химия.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 577
Само да вметна, че не всички витамини се намират в плодове и зеленчуци  Peace За да си набави организмът мастноразтворими витамини, трябва да се яде месо, карантия (който обича), млечни продукти.

# 29
  • Мнения: 7
mibobo, благодаря ти!   bouquet Мисля че се храня що годе здравословно. Гледам да хапвам разнообразна храна и много държа на пресните плодове и зеленчуци. Изследвания още не съм пускала (предстоят ми тази седмица) и не знам каква ще е ситуацията там, но си мисля че всичко би трябвало да е нормално  Praynig
Като отида слеващия път на док ще го питам какво мисли, а и вече ще са готови изследванията.

# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За кратко Матерна.

# 31
  • Мнения: 249
Само да вметна, че не всички витамини се намират в плодове и зеленчуци  Peace За да си набави организмът мастноразтворими витамини, трябва да се яде месо, карантия (който обича), млечни продукти.
Така е затова и попитах, за щастие обичам месо и карантии, само че не е много полезно за мен. А млечни продукти почти всичко е само химия...

# 32
  • Мнения: 7 987
Само фолиева киселина засега.

# 33
  • Мнения: 80
Аз пиех Матерна  Peace на Центрум

# 34
  • Мнения: 284
Никакви, само фолиева киселина и последните месеци понеже беше грипен сезона вземах витамин С.

# 35
  • Мнения: 150
Фолиева киселина-3 седмици и витамин ц, когато се сетя по 4 наведнъж. Радвам се, че не се налагаше да пия и други. Според мен истината  е, че  Витамините се намират в храната и не бих пила освен ако не е много наложително. Надявам се да не ми се случва де.

# 36
  • Мнения: 61
Аз до 3-тия месец само фолиева киселина, а сега Преднакеар  Peace

# 37
  • Мнения: 4
Никакви. Само фолиева до 4-5 месец.

# 38
  • Мнения: 139
Фолиева киселина се пие през цялата бременност, освен ако не се пият комбинирани витамини за бременни.


Иначе, пия само фолиева киселина, наблягам на плодове и зеленчуци, сирене, кашкавал, мляко, месо по-малко...

# 39
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Не е нужно да се пие фолиева киселина през цялата бременност.

# 40
  • Мнения: 15 379
Не е нужно да се пие фолиева киселина през цялата бременност.

Обаче не е и излишно Wink.
В последните месеци не пиех таблети с ФК, но наблягах на пресен сок от портокал. Той съдържа в изобилие естествена ФК.

# 41
  • Мнения: 139
Не искам да влизам в спорове.
И при двете ми бременности (едната в чужбина), препоръката на 4ма различни лекари е била да се пие през цялата бременност. Най-добре е да се пие 5-6 месеца преди забременяването и да се продължи до края. Има доста литература какво причинявам недостига на ФК.

# 42
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
И аз до към 5-тия месец я пих тази фолиева киселина, после Центрум Матерна.

# 43
  • Мнения: 346
Почти през цялата бременност пиех Прегнакеър плюс. Бременността ми беше през зимата и прецених, че няма как да се храня разнообразно. Фолиева к-на пих през първите няколко месеца.

# 44
  • Мнения: 334
Месец преди да забременея до 3ти месец от бременността - задължителната фолиева киселина.След това-Пренатал.

# 45
  • София
  • Мнения: 117
Пренатал от 6ти месец и все още ги взимам.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Когато аз бях бременна /през 2005г/ ми изписваха само Матерна. Имаше и негативни отзиви за тях. Пих ги известно време, но си правех и по малко почивка, не съм ги приемала постоянно. Наблягах на храната като източник на витамини.


Фолиева киселина се пие през цялата бременност, освен ако не се пият комбинирани витамини за бременни.

Пих и фолиева киселина. Няколко гинеколози ми бяха казали, че след третия месец няма голяма полза от нея, но когато не приемах други витамини, аз си я пиех.

# 47
  • Мнения: 86
Пренатал Джеймисън

# 48
  • България
  • Мнения: 757
Центрум Матерна-по препоръка на гинеколога ми.

# 49
  • Мнения: 49
Пренатал Джеймисън - това ми препоръча док и каза, че може и след като родя, ако кърмя пак да ги пия.

# 50
  • Мнения: 15 379
Пренатал Джеймисън - това ми препоръча док и каза, че може и след като родя, ако кърмя пак да ги пия.

Да, Пренатал Джеймисън са витамини за бременността и периода на кърмене.

# 51
  • Мнения: 52
Не пих никакви витамини. 8 месеца повръщах и ми ставаше лошо от витамини, желязо и всичко останало.

# 52
  • Мнения: 95
По време на първата бременност (2006г) пиех Хип Натал ( във вид на сокче). По-голяма гадост не бях пробвала.
През втората бременност ми изписаха Пренатал на Джеймисън, които пих и след раждане.

# 53
  • Мнения: 52
още в 10гс доки ми изписа pregnacare plus и колкото пъти го питах до кога тои казва до края на бременноста вече съм в 30гс и ги спрях на моя глава някои пил ли ги е тези витамини и колко време

# 54
  • Мнения: 1 461
Центрум Матерна-по препоръка на гинеколога ми.

И аз така. Но си правех и малки паузи, наблягах доста на храната като източник на витамини.
ФК пих до 5 месец, ако не се лъжа.

# 55
  • Мнения: 32
Здравейте в 20г.с. съм докторката ми каза ФК към момента не съм пила нищо друго. Но така и не ми каза до кога да я пия.

# 56
  • Мнения: 354
Здравейте в 20г.с. съм докторката ми каза ФК към момента не съм пила нищо друго. Но така и не ми каза до кога да я пия.

Аз я пих доколкото си спомням до към 5 месец,попитай я на следващата консултация(или по телефона) дали да я спираш вече или да продължаваш да я пиеш.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте в 20г.с. съм докторката ми каза ФК към момента не съм пила нищо друго. Но така и не ми каза до кога да я пия.

Съвсем спокойно можеш да продължаваш да си пиеш ФК, защото тя е от групата на В витамините, а при тях няма предозиране (или по-точно трябва да се нагълташ с индустриални количества, че да ти стане нещо). Peace

# 58
  • Мнения: 52
витамините който аз пия съдържат мн неща включително и фк до 7месец ги пих без прекъсване но сега сама си ги спрях мисля че е достатъчно

# 59
  • Мнения: 32
Благодаря ви! Ще я питам следващия път, защото предишния забравих. Просто акушерката говори много излишни неща ...

# 60
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 748
О'мами.

# 61
  • София
  • Мнения: 251
 през 2008 година, когато бях бременна с второто си дете приемах Пренатал Джеймисън и фолиева киселина. Фолиевата киселина само първите 3 месеца

Общи условия

Активация на акаунт