До кога обувате зимните обувки

  • 3 061
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 223
Вече и поомаляха зимните ботуши на малката,кажи речи още месец да и стават и тъй като ни е първата зима , в която върви не знам до кога децата ходят с зимните обувки(малката е на 1г. и 8м.)срам не срам.можете ли да ми кажете примерно до кога обувахте дебелите ботуши

# 1
  • София
  • Мнения: 2 057
Ами зависи от времето  newsm78, имало е зими, когато съм му обувала обикновена кожена обувка и термо чорап отдолу, но тази година, нищо че големия сняг май вече преминава, с чиста съвест вчера му купих нови апрески.
Стига температурите да са над 5 градуса и да е сухо, спокойно съм извеждала детето по гореописания начин с обикновени обувчици.

# 2
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Ние сме кажи речи на 10 мес. Доста започна да ходим вкъщи. Тази седмица е слънчево и реших да я изкарам да го види..  Mr. Green   Но не става за количка. Купих и кожени обувчици, а не ботушки. След месец, два ще се постопли и нямаше смисъл от ботушки. А сега излизаме за по 30-40 мин. Смятам, че не е необходимо да купуваш ботушки. Обувчици е най-добре..  според мен.   Peace

# 3
  • Мнения: 808
То наистина зависи и от времето, но поне до средата на март е хубаво да е с по-топли обувки.

# 4
  • Мнения: 7 947
Едно единствено нещо мога да посъветвам - обличайте децата си така - както и вас! Ако на вас ви е топло с ботуши - сложете и на бебето/детето - нещо друго, не само на себе си. Същото с дрехите и тн.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 44 084
докато има сняг, студ и киши...общо взето до когато и аз си нося зимните.

# 6
  • София
  • Мнения: 374
Докато има сняг задължително, след това се съобразявам с температурите....може да е и до края на март, ако е студено.

# 7
  • Мнения: 445
Миналата година до рано, но тя не ходеше до 1г.3мес. и зимата не съм я вадила особено от количката. Аз в момента съм в подобна дилема, защото едното зимно якенце й отесня и търсих за намалени, защото все пак е края на сезона и догодина няма гаранция, че ще й стават, но пък грам не са ги намалили при нас.

# 8
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 750
Зависи от времето, но поне до средата - края на март сме с ботуши.

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Докато има сняг. После, дори да е студено, може и със затворени обувки или боти.

# 10
  • Мнения: 9 353
със сигурност до края на март ще си ходят с ботушите. Обикновено март месец времето се променя, ту топло, ту много студено. Вече през април ги пускам със затворени обувки или маратонки. Възможно е през март сняг да няма, но пък да има минусови температури. Съветът ми е да ходи детето с тези ботуши, докато може и тогава да видиш по магазините дали няма просто по-високи затворени обувки.

# 11
  • Мнения: 354
Докато и аз ходя с ботуши/боти.Принципно до края на март някъде.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
И аз онзи ден ѝ купих на малката нови ботушки. Старите са й малки вече,а е рано за маратонки или обувки според мен.  Peace
Времето ще покаже докога ще е с тях.

# 13
  • Мнения: 304
Купих на дъщеря ми ботуши за зимата,но се оказа,че са и доста големи(в магазина незнам какво гледах)и е трудно да ходи с тях и цяла зима ходи с маратонки.Вече почти не ползваме превозно средство(имам предвид количка) и е удобно с тях и крачетата и са топлички.Само в мокро или снежно време и обувах ботушките.

# 14
  • Мнения: 21 275
Докато времето е лошо си е с ботушки,да,изцяло зависи от времето

# 15
  • Мнения: 11 828
Първо както почти всички са казали - зависи от времето. Иначе аз обличам детето съвсем малко по-дебело от мен, така че долу-горе докато аз съм с ботуши и то е. Отделно много зависи и от ботушите - има такива с много подплата, и такива без...също зависи дали са кожени, или тип апрески и т.н.

# 16
  • Мнения: 445
Ние днес купухме ботички на Чико. Мислех да изкара със старите, не са й толкова малки, но започнаха да пропускат много, а така като гледат още поне седмица ще се топи този сняг, това значи да не я извеждам въобще. Доста са й свободни, надявам се да ги носи и догодина.

# 17
  • Мнения: 20
Естествено, че това зависи от метеорологичните условия. Ако няма сняг и е сухо, може да се излиза и с по-тънки обувки, стига да е за по-кратко. Другият вариант е да се купят малко по-големи пролетни обувки и да се носят с дебели чорапи, докато е още хладно.

# 18
  • Мнения: 2 926
Към края на март сменям ботушите с маратонки

# 19
  • Мнения: 2 216
Ботушките още ги носи, но съм купила и ботички. Дано да се затопли, че да ги сложи скоро!

# 20
  • Мнения: 1 567
Вече и поомаляха зимните ботуши на малката,кажи речи още месец да и стават и тъй като ни е първата зима , в която върви не знам до кога децата ходят с зимните обувки(малката е на 1г. и 8м.)срам не срам.можете ли да ми кажете примерно до кога обувахте дебелите ботуши

Ми, докато е зима... Whistling
иначе, зависи от времето. Но горе-долу след около месец слагаме маратонките, после сандалите.

# 21
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Обувам ботуши докато е студено навън,дори да няма сняг.Общо взето докато и аз нося.Но скоро като гледам може и да стане за маратонки вече. Peace

# 22
  • Мнения: 80
Ботушките поне до края на март ще си ги носи, като се постопли минаваме на маратонки.

# 23
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Към края на март сменям ботушите с маратонки
И аз така. Peace

# 24
  • Мнения: 15 379
докато има сняг, студ и киши...общо взето до когато и аз си нося зимните.

И аз така. От известно време е с маратонки моето дете. Ботуши вече не слагам.
За преходните сезони вземах кожени боти, когато беше по-мъничък. Вече купувам маратонки.

# 25
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Зависи си от времето, естествено.
Днес, например, в Стара Загора времето е меко, отдавна тук няма сняг и изведох малката с боти. Тя не обича ботуши и с голямо облекчение ги свали преди около 10 дни. Така като гледам, в края на седмицата спокойно ще мога и маратонки да й обуя.  Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 44 084
докато има сняг, студ и киши...общо взето до когато и аз си нося зимните.

И аз така. От известно време е с маратонки моето дете. Ботуши вече не слагам.
За преходните сезони вземах кожени боти, когато беше по-мъничък. Вече купувам маратонки.


и моят от седмица си ходи с маратонки, но високи като боти..тип баскетбони...само дето сега има тук-таме по пътя ни киши и ме е приятно...но той си ги иска, иначе бих му слагала още малко ботушките, защото са гумирани в болната част.

# 27
  • Мнения: 388
От утре прогнозата е за по- топло време. Май и аз ще слагам маратонките на децата .вчера в у-щето на дъщеря ми децата масово бяха с кецове и маратонки.Аз да попитам друго- някой да ме ориантира за пролетните якета- как вървят като цени ? Не съм пазарувала нищо за пролетта -обувките и маратонките им стават още /тези от есента/

# 28
  • Мнения: 15 379
Дези, зависи какво яке и откъде - 50-тина лева обаче не ти мърдат.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 084
то зависи какво яке, тип шушляче с памучничка подплата, памучно без подплата, с тънка подплата и поларче??? общо взето 30-60 лв средни цени....

# 30
  • Мнения: 7 947
От утре прогнозата е за по- топло време. Май и аз ще слагам маратонките на децата .вчера в у-щето на дъщеря ми децата масово бяха с кецове и маратонки.Аз да попитам друго- някой да ме ориантира за пролетните якета- как вървят като цени ? Не съм пазарувала нищо за пролетта -обувките и маратонките им стават още /тези от есента/

Не знам къде ще го намериш обаче. Новите колекции в Мола са безумни цени - 70-80. В другите магазини още не са изкарали. Аз си имам магазинчета обаче и си взимам евтини, за не повече от 20-30лв. Тая година пък - онлайн.

# 31
  • Мнения: 388
Със зимното яке мисля, че вече му е топло. събота ще обиколя магазините и все нещо ще харесам/ до 50 лв/ В зара дали има нещо?  Малко ме е срам- синът ми още ходи с грейка над панталона в детската . Едната им госпожа ги извежда всеки ден на вън , а в двора на градината има още тук -таме сняг. Карат едни камиони по земята и стават само кал . Гледам ,че другите са само по панталони или анцузи та малко ме е срам Embarassed

# 32
  • София
  • Мнения: 44 084
ти нали пита в лидлската тема за панталоните, ако бяха от гумираните както мисля, щяха да са ви перфектни, точно са за кално, мокро, но не студено време  Wink иначе днес си извеждах дребният със зимно яке, просто отдолу е без потник вече и по по-тънка горна блуза, не с дебел пуловер без грейка с къси памучни чорапки и добре му беше... но както дават да стане 17-18 градуса.... то направо за без яке ще стане....

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 16:08 от Angel_Dust

# 33
  • Мнения: 388
Да ама не можах да отида . А тази седмица надали е останало нещо.

# 34
  • Мнения: 7 947
Със зимното яке мисля, че вече му е топло. събота ще обиколя магазините и все нещо ще харесам/ до 50 лв/ В зара дали има нещо?  Малко ме е срам- синът ми още ходи с грейка над панталона в детската . Едната им госпожа ги извежда всеки ден на вън , а в двора на градината има още тук -таме сняг. Карат едни камиони по земята и стават само кал . Гледам ,че другите са само по панталони или анцузи та малко ме е срам Embarassed

За мен сега си е за зимното яке още. Обаче след седмица-две вероятно ще си е за пролетно.
Грейката я махни, детето ще се поти и вероятността да настине става двойна.

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сваля ли аз ботушите, свалям и на децата.
Води се по себе си и времето Wink

# 36
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Да ама не можах да отида . А тази седмица надали е останало нещо.
Често сме коментирали - питай управителя дали не могат да ти доставят от друг магазин желаната от теб стока или им звънни по телефона.  Peace
Аз все още извеждам детето със зимно яке, което не е много дебело. Отдолу обаче вече е с тънка блузка и мисля, че й е добре. В края на седмицата ще извадя тънко шушлеково яке, което без да искам, купих в края на есента  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 388
Благодаря
ти нали пита в лидлската тема за панталоните, ако бяха от гумираните както мисля, щяха да са ви перфектни, точно са за кално, мокро, но не студено време  Wink иначе днес си извеждах дребният със зимно яке, просто отдолу е без потник вече и по по-тънка горна блуза, не с дебел пуловер без грейка с къси памучни чорапки и добре му беше... но както дават да стане 17-18 градуса.... то направо за без яке ще стане....

Общи условия

Активация на акаунт