обличане

  • 1 191
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 680
Нашият педиатър казва, че никой не може да облече детето по-подходящо от собствената му майка. Усещането му за топло и студено е най-близко до твоето и ти най-добре можеш да прецениш кога да го събличаш и кога да го облечеш повече.
Вкъщи температурата е около 22-23 градуса и бебо стои облечен с боди с дълъг ръкав, термо чорапки, хавлиена блузка и панталонки.
[/
quote]

и аз така

# 16
  • Мнения: 1 555
 Днес се престраших да го изведа за 1 час и беше облечен с боди с дълъг ръкав памучна блузка и панталонки, чорапогащник и отгоре ескимоса, като го слагам в една дебела пелена и айде в количката !  Grinning
Иначе вкъщи сме с парно, но аз не го пускам , защото ни изсъхва гърлото и нослето !

Според мен детето трябва да се калява, е не разбира се голо да се съблече и да го метна в снега !!!   Joy

# 17
  • Мнения: 529
Питам се, аз ли съм най-лудата тук или просто другите луди не пишат по темата newsm78
Аз държа в стаята 23-24 градуса, иначе и на мен ми е студено. Обличам го с боди с дълъг ръкав+ританки+чорапки (така спи завит в чувалче и отгоре тънко вълнено одеалце) като се събуди слагам отгоре дебел памучен комплект блузка и панталонки + терлички. Аз не съм чак толкова облечена, но аз също така не лежа непрекъснато като джуджето, ами непрекъснато препусксам. ТОй от своя страна, само да събуя терличките и веднага му измръзва нослето. Знам че ще кажете, че съм го разнежила, но аз всъщност в началото като се роди спазвах максимата да го държа на студено и леко облечено, за да се калява и в резултат крачетата и нослето непрекъснато студени, поради което претърпях критики от родата и тн. освен това аз се разсмърках, защото непрекъснато се разхождам по цици с помпа в ръка и цедя (но това е друга история) и настинах още в началото и питайте ме как се гледа дете, като аз в сщото време съм с температура и главоболие...майната му на каляването!
Сега нослето му е топло и видимо му е комфортно. 

# 18
  • Мнения: 2 672
ами колкото да му е топло Wink ,пипни му нослето, ръчички , ако са топли - ок Wink

# 19
  • Мнения: 4 629
Бебето е добре да се облича по-малко - по-лекичко. Претоплянето на бебето е вредно и опасно!

1.Боди с дълъг ръкав
или
боди с къс ръкав и фанелка с дълъг отгоре

2.панталинки с чорапки
или ританки
Това е достатъчно за вкъщи. За навън през зимата върху домашните дрешки се облича космонавтче и това е!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 822
Гледай да не му е студено нослето или да не се изпотява. САмо си показва бебчо

# 21
  • Мнения: 245
Важно е каква е Т в къщи,но е добре да не се изнежва детето.Ние в къщи сме с парно и миналата зима,когато Вики беше на 3 месеца я държах в къщи по боди с дълъг ръкав и отгоре цяло гащеризонче с дълъг ръкав.
И аз така, само че слагам отдолу и чорапки и ако не е с ританка и буйки.Вечер спи с боди и пижамки, завита с олекотено,сгънато на 2/все пак е къпана/

# 22
  • Мнения: 1 370
Чувала съм от доста места да казват, че както е облечена майката, така трябва да е и детето. В къщи е доста топло и аз му слагам боди с късо ръкавче, панталонки и чорапки

Общи условия

Активация на акаунт