Кухните - 42 тема

  • 87 403
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 332
И аз бих искала да знам този вид мивки дали са удобни?

# 46
  • Мнения: 335
Аз не знам дали са удобни , но мивките в ъгъла са ми мн красиви
снимката която показа  shadowman мн ми хареса

А като цяло искам да попитам кухненските плотове трябва ли да се пазят от топло и от удар, от триене с препарат избелват ли се?
изобщо как се третират?

# 47
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз го изсмуквам направо с прахосмукачката. И после забърсвам. Като си изстине. Скоро коментирахте за стъклата - аз го почиствам след пиролизата - не се запича, много по-лесно се почиства, отколкото преди нея.

Не се сетих, честно казано, но другия път така. Мерси, Гретел, винаги си ми много полезна.

Аз да ви кажа, пуснах я на кратката пиролиза и не се изчисти перфектно. По краищата към врата имаше останало малко и на дъното, че бях изкипила яко един боб. А стъклото ми се струва съвсем маааалко по-чисто. Знаех, че трябва да я пусна на дългата програма, но следващия път. Аз по принцип малко цапам като готвя, така че май често ще я пускам.

# 48
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
 Не съм голям привърженик на ъгловите мивки главно заради плотовете (вижте колко лайстни има колко мръсотия ще събират, ся може и без лайстни, но зависи от този които прави кухнята), значи плотовете са по 60 см и при тази кухня на снимката те се зарязват на 22,5 , отзад обаче остава едно немалко пространство което се запълва с парче плот (вижте лайстната зад мивката) или се прави нещо като стълбичка и става по-интелигентно.
 При другия вид (не съм го и правил) ми се струва, че няма се получат нещата както трябва заради изрязването на плота.
 Покритието на плотовете е гетинакс, ние го почистваме с кориселин и няма проблем, дават ги че издържат на 180 градуса ама не ви съветвам да пробвате (ако имате изрезки от пловете може да пробвате). Не съм забелязал, да се избелват докато ПДЧ-то прави тоя номер с времето.

# 49
  • Мнения: 335
ПДЧто изсветлява ако е на пряка светлина или изобщо.... с времемто какво означава 5-6 год? или повечко

# 50
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Изтърква се, но съм го забелязал само по бюрата (може би зависи и от фирмата производител), инак на пряка слънчева светлина не избелват. Преди имах бюро което използвах доста време (около 7-8 години) което се изтърка а материала е егер (добър) а ся съм с бюро направено от кроношпански материал (калпав) и не се е изтъркал. Ся като се огледам и замисля си вадя следния извод, преди клавиатурите бяха на плота а ся са под него, но където е мишката от грапаво е станало лъскаво и гладко. Аронските мебели примерно са с фолио и там нещата са много зле.
 Няма от какво да се притеснявате за ПДЧ-то, най-големия му проблем е влагата.

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 20:25 от shadowman

# 51
  • Мнения: 198
Изтърква се, да. Всичките ни бюра в офиса (пет бр.) се изтъркаха и то след 4-5 години. В кухнята имам термоплот от 15год - много съм доволна. Когато я подновявам съм решила да сложа камък - технически, или гранит, но ако се търси по-евтин материал, мисля че термоплот е по-добрия избор в сравнение с ПДЧ.

# 52
  • Мнения: 335
Да мерси, знам че влагата му пречи
затова се стремя да ползвам ширма, уж поема по голямата част от влагата, но пак остава, не нзам дали е достатъчно Thinking
и отворен прозорец оставям в кухнята
вашите ширмове поемат ли изцяло парата при готвене на котлоните?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 301
bisserina кухнята ти е страхотна! Може ли да ми кажеш колко ти струва плота и дали има някакви специфични изисквания за употреба (реагира ли на горещи съдове, трябва ли да се обработва по специален начин, надрасква ли се, реагира ли на агресивни препарати и т.н)?

От фирмата доставчик ме предупредиха да внимавам само да не поставям нагорещени над 220 градуса, тъй като поради съдържанието на смоли вътре, цветът на плота може да се измени. Относно удароустойчивост - няма проблем. Също и с надраскването - е, ако си го поставя за цел, ще намеря начин да го нарежа, но аз мнооого го пазя...засега. Издържа и на всякакви химикали, правен е тест с хлорни препарати и с оцетна киселина. Не се обработва специално, поддържа се с препарат за стъкла. Цената е 2600лв.

# 54
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Аспиратори всякакви, зависи колко е мощен и колко е кубатурата на стаята.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 107
запис

# 56
  • Мнения: 1 070
А под фурната имате ли чекмедже? Вчера като чистех забелязах, че по ръбовете на чекмеджето се е надуло от влагата, там където са кантовете. Не помня да съм разливала нещо, нито е текло от фурната, дали от топлият въздух може да е станало това? При това всичко е ново, няма и 2 месеца  Sad

# 57
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Често срещан проблем... Според мен когато се отвори вратата на фурната и ако има капки по вратите  те падат на дъното на шкафа и като няма начин да се забършат си намарат място.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 390
Здравейте!

Дойде моментът и аз да се похваля. Моята Blanca започва от тук.

Остана да поръчам един Z - образен модул, с който да завършим на дългата стена, вижда се на снимките на проекта, но парите свършиха, така че той ще почака Laughing

Цветът на стената също ще търпи промяна, нещо не се получи както трябва, без това е нужна втора ръка. Планувам и един тапет като декор, но още не съм го измислила съвсем ...

Като цяло съм страшно доволна от изпълнението, надмина очакванията ми. Доволна съм и от избора, който направих на уреди, плот, мивка, материал. Абе от всичко съм адски доволна, най-много, че всичко приключи Mr. Green

Благодаря от сърце на всички, които пишете в тази тема, помагате със съвети и давате точната информация. Пожелавам ви безпроблемно обзавеждане с мечтаните от вас кухни!  bouquet

Бисерина, честита кухня! да те попитам - плотът от какъв материал е и на коя фирма?
Благодаря!

# 59
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Vayana тя беше писала на предната страница. Технически камък от стоун център.

Общи условия

Активация на акаунт