Режим на хранене на бебе на 10 месеца.

  • 37 614
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 577
Кърмата има срок на годност 1-2 часа и след това всичко отива на вятъра в нея, а това цели 3 седмици в сух вид...


Това е чиста глупост.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0;all

И изобщо постът ти е малко странен. След като една жена вече не кърми по една или друга причина, с какво предлагаш да си храни бебето? Или просто трябва хем да дава АМ, хем да й е гадно, щото някой в БгМамма е решил да се прави на компетентен?

Няма спор, че кърмата е в пъти по-полезна от АМ. Няма и спор, че когато се налага, децата пият АМ и се развиват абсолютно нормално и са здрави! Другото е "вятър работа" и чесане на езиците.

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 12:09 от Flip

# 16
  • Мнения: 1 897
anidunitsova,в тази статия,която си постнала,АМ е за сметка на кърменето,а не на киселото мляко.
Да,кърмата е много по-добър вариант от АМ,но пък АМ е по-добрият вариант от кисело мляко.

Да даваш кисело мляко за разнообразие е добре,но да спреш АМ,само защото е изкуствено #Crazy
Тази статия аз лично съм я чела много отдавна и въпреки това на 1,6м. синът ми пие АМ,вярно 1 път на ден,но пие,яде и кисело всеки ден,както и сирене и други млечни продукти.Сигурно му си събира много повече мляко от твоето бебе.

А и статията е малко преекспонирана,не вярвам някое дете да е умряло от АМ,стига глупости,даже преди като я прочетох,ми се стори доста неуместно да се публикува такава статия и как ще се отрази написаното на жените,които не са успяли да кърмят и се вържат на глупостите,които пише в нея.

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
anidunitsova, в грешка си. Много по-добре е за детето да се храни с АМ, отколкото с кисело мляко.

А това за трайността на кърмата от 1-2 часа няма да го коментирам, защото е безумно.

# 18
  • Мнения: 16
А вие другото прочетохте ли, или само цъкнахте на линка за статията...И какво по дяволите повтаряте за това кисело мляко все едно е отрова...нали и вие давате кисело мляко? То е ясно, че в случая 'за' и"против" кърмата спора е излишен, но как мислите от течност млякото става на суха субстанция - дали е естествен биологичен процес или е химическа обработка? И не съм казала, че не давам АМ защото давам кисело мляко, а защото малко по малко съм я приучила да е на обща храна, като разбира се давам кашички, пюренца, попарки и тн...Баба ви едно време само АМ е яла хахха пък са живели хората до 100г...Както и да е - малката и без това не иска да пие млякото, тази вечер и дадох, така, че ще и слагам по няколко лъжички в храната...
Тук имам чувството, че някой ще ми извади нож направо  Laughing Как ми се карате само...И странно е, че всяка една от вас се изказва като педиатър........ такива ли сте? Simple Smile Много сте убедени в думите си. и грам не приемате чуждото мнение май...
П.П Кърмата, ако не са ви казали педиатрите има срок на годност няколко часа извън хладилник и (поне на  мен така ми е казал лекар) иначе не е вредна но няма грам от полезните вещества в нея...Wink

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 21:47 от anidunitsova

# 19
  • София
  • Мнения: 1 577
Ама моля, ти си пуснала тема с въпрос, ние просто отговаряме. Вярвам, че едва ли някой тук чак толкова взима навътре как ти ще си храниш детето.

Явно си по-навита да спориш, отколкото да приемаш съвети, пък и детето си е твое - храни го, както искаш.

# 20
  • Мнения: 16
Първо аз не съм пуснала тема за или против АМ, а и мисля, че може по-кротко да общуваме и да си даваме съвети, като майки, а не да ми давате уроци и да ми се карате защо не давам по половин литър АМ между супата, попарата, и цялата храна (обща вече и се радвам от това!!!), която давам на детето си....Не я наливам излишно с литри АМ, защото не искам детето ми цял ден да яде и да се тъпче с нещо....Защо децата тръгват на кухня, ако ще ги третираме до 3г като бозайници??? Не ги записвайте на кухня и им давайте млечна храна тогава...Съгласих се да и давам по няколко лъжички  В ХРАНАТА - УБЕДИХТЕ МЕ, ЧЕ ИМА ПОЛЕЗНИ СЪСТАВКИ, КОИТО НЯМА ОТ КЪДЕ ДА СИ ГИ НАБАВИ...НО ВИЕ Неееееее!!!! Давай и млякото като основна храна...А защото тогава захранваме децата си и ги приобщаваме към обща храна, ако ще продължаваме да им даваме мляко до 3 г в огромни количества? А и ако им давате по половин литър мляко и сокове м....кога пият вода децата ви? Водата е не по-малко полезна от съставките на кутията сухо мляко, които четете в захлас! Водата е 90% от човешкото тяло и е ЖИЗНЕНОВАЖНА за организма. Тя не е хубаво да се заменя с мляко или сок...питайте педиатър и ще ви каже същото...Детето ми пие по 2 шишенца от 125мл вода през дена, вашите колко вода пият след половин литър мляко? Ако си прочела дискусията ще видиш, че аз се съгласих на едно място с мненията и им благодарих,а всички скочиха срещу мен, че не трябвало само между другото да и давам мляко, а да и е основното в менюто едва ли не... Аз не съм съгласна да си тъпча детето с химия толкова много при положение, че си се храни с полезна храна...яде по около 100гр сирене на ден - в 2 или 3 от храненията и слагам по една голяма бучка, хапва си и парченца кашкавалче, яде кисело мляко с бисквитки, яде и каша и супички......Сега и слагам и АМ в някой храни, тъй като и без това се оказа, че не иска да го пие ...мисля, че е ок! Хубав ден!

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 08:26 от anidunitsova

# 21
  • София
  • Мнения: 2 056
anidunitsova, дори и да не е адаптирано, нуждата от две основни млечни хранения на тази възраст си остава. Щом имаш проблем с даването на АМ (впрочем няколко марки на пазара продават БИО АМ), давай кисело, но се консултирай и с педиатъра си по какъв начин, чрез другите храни да набавиш на детето си необходимите витамини и минерали, които се съдържат в АМ, но не и в киселото.

# 22
  • Мнения: 1 897
anidunitsova,единствения човек,който се кара с някого в темата си ти.
Постовете ти са групи и нападателни.Не видях дотук някой да ти се кара за нещо,питаш и ти се отговаря.

Уроците също ти най-много ги даваш,как е преработено АМ,какво съдържа,колко е срока на годност на кърмата и т.н.

Само ще ти кажа още нещо,никаква полезна храна не даваш на детето си.100гр сирене на ден е много за толкова малко бебе,кашкавал не се дава преди годинка,съдържа сол и не може да се обезсоли като сиренето.

# 23
  • Мнения: 16
 Laughing И кой ти го каза това, че кашкавал не се дава на дете преди годинка? На мен педиатър ми е ПРЕПОРЪЧАЛ да давам кашкавал и сирене в тези количества...И това, че съм казала истината за АМ не ме прави груба...баба ти като е била бебе с АМ ли са я хранили? Или майка ти? От кога химията стана неразделна част от живота на хората...АМ е създадено за кърмачета, които не се кърмят поради липса на майчина кърма.....АЛТЕРНАТИВА, когато нямаш избор! Едно време е имало дойки, които са хранили децата на тези които са нямали кърма, а не са давали АМ....Simple Smile Защо според теб не е полезно да се дава толкова сирене би ли ми обяснила..да се аргументираш така да се каже, та да ти повярвам Simple Smile))))))))))))))))
Всъщност все ми е тая...не знам някоя от вас да има висше образование по темата, че да ми дава уроци...Писах съвсем в друга връзка тук, всички се хванахте за АМ, а темата ми далеч не беше такава...

# 24
  • София
  • Мнения: 2 056
anidunitsova, ти сама попита в първия си пост какво мислим за менюто на детенцето ти и смятаме ли го за правилен. Щом имаш вяра на педиатъра ви, помоли го да ви състави менюто, така че да си сигурна, че детето поема от всички групи храни това, което му е необходимо за възрастта.
Наистина, аз не съм специалист диетолог, но това, което споделям е базирано на съветите на нашия педиатър и споделеното от други майки, с които общувам. Предполагам, че с най-добри чувства, точно същото са направили и другите момичета, писали в темата ти.

# 25
  • Мнения: 16
Благодаря Адриана, споделен опита по начина по който ти го направи е симаптичен и мил, а не някой да ме напада и обижда, че не си храня детето с АМ, след като смятам, че в големи дози не е добре за детето ми.... Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 897
Цитирай кой те напада и обижда,а не пиши празни приказки.
Баба ми отдавна не е между живите за да я споменаваш,предполагам какво е пила,но не мога да я попитам за да ти отговоря.

Не ти трябва висше за да знаеш с кое и как да храниш детето се,на теб ако ти трябва висше за това,проблема си е твой.Всеки нормален човек знае,че кашкавал не се дава на бебе преди 1г. и никой не ми го е казал,интересувам се и чета.

Също пише,колко дневно количество мляко,сирене и други се консумират на тази възраст.Това не съм го писала аз за да се аргументирам,аргументирай се ти,какво причинява АМ на бебе,което пие в големи количества.Ако имаш някаква теория,базирана на изследване,сподели и ние да знаем,за да спрем да тровим  децата си с АМ.

# 27
  • Мнения: 16
Както ти не си правила изследване, че кашкавал не се дава на бебе на 10 месеца....(имам поне 10 приятелки които дават и децата им са живи и здрави), така и аз не съм правила такова за АМ, но мога да разсъждавам и като се замислих, че това е нещо преминало химична обработка, макар и обогатено с разни полезни вещества си е от където и да го погледнеш бъкано с консерванти...казваш, че четеш...от къде ги четеш тези неща? Знаеш ли какво гледай си детето в инкубатор, включи му общата храна от към 7 клас, давай му да си цока АМ докато стане тийн и ще си сигурна, че всичко е ок..Wink Хубав ден ти желая и моля те поинтересувай се какъв е метода на производство на сухи млека, адаптирани такива и въобще всичко в инстантен вариант....

# 28
  • Мнения: 653
anidunitsova, искаш мнение, момичетата го дават. Не виждам някое да е на твоето, но ти пак най-много знаеш. Странно поведение е това за мен Rolling Eyes. И нали не мислиш, че само ти имаш педиатър, с който се консултираш? Crazy
Едва ли някой налива детето си насила с АМ.
Синът ми към момента пие чисто мляко сутрин и вечер, по около 200мл. Закусва най-често млечни каши. Следобедната му закуска е от плодове и към нея понякога включвам АМ, кисело мляко или сирене. Сокове не пие и никога не е пил. Пие вода през деня, колкото му се пие. Понякога изпива шише откъм 250мл, понякога не го изпива, а друг път не му стига.
Баба ти може и с брашно да са я хранили. Това добър пример ли е?
Детска кухня не рекламирай и не давай като пример за полезна, моля те Laughing.

# 29
  • Мнения: 16
Исках мнение за храната, а не за млякото Simple Smile Казаха ми, че не е добре да го изключвам съвсем аз се съгласих, че ще и давам по няколко лъжички в храната и между храненията, ако иска да го пие..Те не! Не трябва така.....На мен ми е странно, че винаги когато има някой с различно мнение се счита за грешно..Защо? Ами, ако аз и моята педиатърка сме прави...Колко случаи имаше на изтеглени АМ от пазара? Това какво ти говори..Имаше даже един случай - БРУТАЛЕН- на едно мляко на Нестле в което имало...стъкла! И го изтеглиха..а колко дечица са пили от него преди това..Не казвам, че моят начин е най-правилен, но и не смятам, че зорлем трябва да тъпчем децата си с полуфабрикати и изкуствени храни.... Ако детето не иска да пие млякото, значи просто няма нужда да го пие...Не е ли така? А и какво лошо има в това да се стараем да сме максимално близо до природата? Защо повечето млади майки отричат методите на хранене на нашите майки и баби? Те са живели здрави и силни, а сега изнежваме децата си с ненужни добавки и пълним гушите на големи компании производители..Но това е друга тема! Ок, стига! Не искам мнения повече, благодаря ви! Гледайте си децата както намерите за добре, аз също! Хубав ден отново!

Общи условия

Активация на акаунт