Остров Тасос - 4

  • 149 676
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 757
trastika, в какъв смисъл да се отразяват на транспорта? Ние пътувахме по 22.9 и нямаше нищо необичайно- все пак те не празнуват тези празници(24 май, 6, 22, септември). 1.05 е последния почивен ден в България, даже и трафика към Гърция ще е по- слаб.

# 46
  • Мнения: 96
trastika, в какъв смисъл да се отразяват на транспорта? Ние пътувахме по 22.9 и нямаше нищо необичайно- все пак те не празнуват тези празници(24 май, 6, 22, септември). 1.05 е последния почивен ден в България, даже и трафика към Гърция ще е по- слаб.

До колкото съм чувал гърците празнуват 1-ви май дори повече от нас: все пак е ден на труда  Grinning

# 47
  • Мнения: 11 075
През септември са достатъчно начесто и от Кавала - може би през около 2-3 часа. По 1 май нямам идея. Никога не ми се е случвало разписанието на фериботите оттук да не отговаря на истината. Но доста от компаниите обявяват разписанието си в последния момент, особено извън сезона.

За празниците - отразяват се на някои видове транспорт: например пътувала съм на 1 януари Крит-Атина. Фериботите си пътуваха, но например автобуси от града до пристанището не вървяха.

# 48
  • Мнения: 98
Здравейте момичета!!! Миналата година бяхме в Тасос и тази пак сме там! Обиколихме много места миналата година ако някой има въпроси съм насреща!

Миналата година благодарение на изчерпателната информация на Смърфиетка отседнахме в Korali Studios http://www.studios-corali.gr/. Много доволни останахме, хората бяха много мили и отзивчиви! Тази година сме се насочили към http://goldensunrise.gr/. Още миналото лято ми харесаха много.

Тасос е едно незабравимо преживяване което препоръчвам на всеки!  Heart Eyes
Мога и аз да кача снимки от плажа на Голдън биич, Мраморния плаж, Гьола и Алики ако някой пожелае!

# 49
  • Мнения: 452
Здравейте момичета!!! Миналата година бяхме в Тасос и тази пак сме там! Обиколихме много места миналата година ако някой има въпроси съм насреща!

Миналата година благодарение на изчерпателната информация на Смърфиетка отседнахме в Korali Studios http://www.studios-corali.gr/. Много доволни останахме, хората бяха много мили и отзивчиви! Тази година сме се насочили към http://goldensunrise.gr/. Още миналото лято ми харесаха много.

Тасос е едно незабравимо преживяване което препоръчвам на всеки!  Heart Eyes
Мога и аз да кача снимки от плажа на Голдън биич, Мраморния плаж, Гьола и Алики ако някой пожелае!

Благодаря за споделеното, миличка!   bouquet А ако трябва да отидеш за първи път на Тасос с детенце на 5 години кое студио би избрала! Би ли ми помогнала с избора - харесах и двете, но ще реша по-лесно ако зная ориентировъчна цена и на какво пешеходно разстояние са от плажа. Ако помниш цената, разбира се!  Hug

# 50
  • Мнения: 33
Здравейте, до сега четох само в темата за Гърция, но някои публикува студиа на Тасос които е видял тук, та така и аз обърнах внимание.
Въпрос на тези които са ходили: последните 2 седмици от юни стават ли за плаж? как е тогава водата?
миналата година пак бяхме в Гърция (в Неа Врасна) по същото време и температурите бяха страхотни, седяхме на плажа до 20 часа и после само се прибирахме, малката ядеше влизаше под душа и припадаше... тя щастлива и ние още по щастливи!!

още нещо се сетих: дали да резервирам още от сега за юни? малко не обичам така да планирам за много напред....

# 51
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Юни не съм ходила, но, според мен, последните две седмици ща са си чисто и просто лято.
Т.е., да, става за плаж.
Както е тук в Бг. Е, никой не може да ти гарантира 100%, че няма именно тогава да вали, но все пак вероятността за това е по-малко, отколкото, да речем, май или април.

И защо да е толкова напред? Ей го къде е юни.

# 52
  • София
  • Мнения: 217
Здравейте, момичета. Присъединявам се да чета темата. Обмисляме пътуване до Тасос за 24 май. Мислите ли, че времето ще е хубаво и дали е подходящо да пътуваме с 5 месечно бебе? Благодаря ви!

# 53
  • Мнения: 89
Цитат
последните 2 седмици от юни стават ли за плаж? как е тогава водата?
Били сме от 20 юни, през деня беше 33 градуса, но вечер си беше хладно. Два дена валя след обяд, но след час отново беше жега. За мен водата си беше хладна (около 23-24), но децата не мислеха така. Но всяка година е различно.
Аз пък събирам сведения как е водата на Халкидики в края на юни?

# 54
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета. Присъединявам се да чета темата. Обмисляме пътуване до Тасос за 24 май. Мислите ли, че времето ще е хубаво и дали е подходящо да пътуваме с 5 месечно бебе? Благодаря ви!

Бяхме миналата година точно за 24 май. През деня беше страшна жега, но вечер си ставаше приятно прохладно навън. Морето по това време все още е доста студено, макар че не знам и после в летните месеци дали там водата се стопля.
А иначе пътуването до Тасос с 5-месечно бебе си е като всяко друго пътуване с мъниче Simple Smile

# 55
  • Мнения: 107
Здравейте, момичета. Присъединявам се да чета темата. Обмисляме пътуване до Тасос за 24 май. Мислите ли, че времето ще е хубаво и дали е подходящо да пътуваме с 5 месечно бебе? Благодаря ви!

Бяхме миналата година точно за 24 май. През деня беше страшна жега, но вечер си ставаше приятно прохладно навън. Морето по това време все още е доста студено, макар че не знам и после в летните месеци дали там водата се стопля.
А иначе пътуването до Тасос с 5-месечно бебе си е като всяко друго пътуване с мъниче Simple Smile


А колко градуса беше водата около 24 май. Ставаше ли все пак за къпане

# 56
  • Мнения: 12
Не мога да кажа в градуси точно каква е била температурата на водата, но на усещане си беше просто студена вода. Но то като те напече това слънце, влизаш и не мислиш Simple Smile А пък и понеже доста навътре морето е плитко, само до коленете, следобед ставаше много приятна водата.
Малко по-напред в темата бях писала, че синът ми (тогава на 3 год.) не излизаше по цял ден от морето, значи - не е толкова страшно Laughing

# 57
  • Мнения: 794
Предполагам, че е обсъждано вече това заливче, но все пак:

http://www.youtube.com/watch?v=rzogPkxDYMk

http://www.youtube.com/watch?v=9AO_DKftxe0

Плажа явно е отдаден под аренда на българи...wc e маслиновата горичка   Crazy

Но все пак е много красиво, а през седмицата не толко пренаселено ...

# 58
  • Мнения: 98
Здравейте момичета!!! Миналата година бяхме в Тасос и тази пак сме там! Обиколихме много места миналата година ако някой има въпроси съм насреща!

Миналата година благодарение на изчерпателната информация на Смърфиетка отседнахме в Korali Studios http://www.studios-corali.gr/. Много доволни останахме, хората бяха много мили и отзивчиви! Тази година сме се насочили към http://goldensunrise.gr/. Още миналото лято ми харесаха много.

Тасос е едно незабравимо преживяване което препоръчвам на всеки!  Heart Eyes
Мога и аз да кача снимки от плажа на Голдън биич, Мраморния плаж, Гьола и Алики ако някой пожелае!

Благодаря за споделеното, миличка!   bouquet А ако трябва да отидеш за първи път на Тасос с детенце на 5 години кое студио би избрала! Би ли ми помогнала с избора - харесах и двете, но ще реша по-лесно ако зная ориентировъчна цена и на какво пешеходно разстояние са от плажа. Ако помниш цената, разбира се!  Hug

Здравей Клео  Simple Smile Ами в Корали миналата година бяхме края на август на 60 евро, но септември цената спада двойно на 30 евро. Другите студиа са си мезонети с две спални тази година ми обявиха цена 100 евро за юни и септември и 120 евро за юли и август.
Корали са на около 600 м от плажа, ние ходихме с кола на плажа защото си носихме напитки в хладилна чанта,  другите студиа са на по-малко от 50м от плажа
Ние нямаме детенце все още и не мога да кажа къде би било най-подходящо. Корали имат приземни студиа които са сравнително просторни с градинка отпред, на снимките се вижда всичко е 1 към 1.

Оставам на разположение за още въпроси! Simple Smile Ще кача и снимки скоро само да ми остане време вкъщи за да седна пред компютъра   Wink

# 59
  • Мнения: 452
Благодаря сърдечно!  Hug  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт