Остров Тасос - 4

  • 149 643
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 531
Виждам, че има отзиви за ползване на лекар в Потос. Дано не ни се налага, но поне ще сме близо  Praynig. Четох, че има доста и магазини, и заведения, а впечатления за плажа някой да сподели все пак?

# 286
  • Мнения: 790
Благодаря ви за отговорите, момичета.
Ние вече сме в Хриси Амудия. Надявам се, че няма да ни се наложи да използваме медицинска помощ.
Много неприятно изненадана съм от морето тук.  Нито за момент не беше бистра водата. Пълна е с дребни и по едри боклучета, нещо като клечки, корички като от дърво, люспички...Всичките неща, са явно от някакви растения, не знам, но водата е просто отврат. След малко ще се опитам да кача снимки.  
Вероятно и аз тръгнах с прекомерни очаквания, но всички  до тук в тази тема и в другата за Гърция повтарят едно и също - "бистра чиста вода, кристално се вижда дъното, рибки идвали до краката ти и т.н".  Дотук нищо кристално не видях, нито рибки, нито дъно, нито нищо......Много странно е това за мен..Надявам се, да е просто някакъв момент с по бурно море или нещо подобно.
Самият плаж също не блести с чистота, има много камъчета, клечки, фасове също.  
Следобед ще отидем до Салиара, да видим как е там и пак ще пиша.

Редактирам се, тъй като успях да кача бързо снимките. Ето ги:
Тук се виждат тъмните петна от боклуци
такива  са
и са много, много нагъсто на места

Надявам се да е нещо временно, че детето не иска да се къпе в тази мътилка.

Последна редакция: вт, 03 юли 2012, 16:09 от Тай

# 287
  • Мнения: 3 831
Това съм го виждала само веднъж и то имаше някакво много силно вълнение предния ден, дано се оправи!  Peace

Водата наистина е кристална и чиста, дано се изчисти. Ще ти покажа моите снимки, ще разбереш какво сме имали предвид.
Плажът е чист - https://lh4.googleusercontent.com/-41z9b6GewXY/TlPmld83vSI/AAAAA … s800/DSC05780.JPG
Водата също - https://lh6.googleusercontent.com/-SHNV-ImmH-A/TlPm-4zX0yI/AAAAA … s800/DSC05781.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-odeWiTdIgHI/TlPmoDuMebI/AAAAA … s800/DSC05782.JPG


А ако мръднете по към средата на Голдън бийч, например пред Александра Бутик хотел?

# 288
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Преди 2 дни се върнах от Тасос и искам да споделя впечатленията ми с вас Simple Smile
Острова много ми допадна. Обиколихме цялата източна половина и нещото, което най-много ме впечатли беше Мраморният плаж. Толкова се влюбих в него, че всеки ден пътувахме до него. Бяхме отседнали в едно хотелче в Скала Потамия на доста прилична цена -  26лв. на вечер със закуска.
Същият хотел беше пуснат в сайт за оферти. Но като сравнихме цената на "офертата" с реалната цена от хотела разликата беше двойна цена .. За това си направихме резервация по email и въобще не се разправяхме с тези глупави сайтове..
Още преди да тръгнем си бях набелязала Салиара биич, но като се разрових тук и прочетох, че пътя бил много лош и се разочаровах.
Като пристигнахме в хотела поразпитахме тук  там и ни казаха че пътя не е лош, но трябва да се върнем до Макриамос и от там до Салиара, защото пътя през Панагия бил много зле.
Тръгнахме и като видях пътя ми се видя доста добре,  въпреки че не е асфалтиран е по-добър и от някои пътища в София...
Всичко много ми хареса на острова, само ме издразниха летуващите българи, които видимо се правеха на интересни пред чуженците и не само. Давам прост пример: През деня докато бяхме с приятеля ми и със сестра ми на Марбъл биич си правехме снимки на плажа. Вечерта отиваме в Лименас да вечеряме и след вечеря срещаме 2 мъже и единият като ни оглежда отгоре до долу ни пита как са снимките има ли сполучливи кадри .. При което ние го изгледахме пренебрежително, защото нито го познаваме, нито си го спомняме от плажа, но той явно си ни спомня и искаше да се направи на интересен като ни заговори .. Имаше и още жалки случки с българи, които ме накараха да се замисля какви сме селяни. Селянията ни ни следва навсякъде ..
Та това са моите скромни впечатления от 6 дневния ми престой на острова. Хубавият плаж (Салиара), хубавите ресторанти с вкусните храни и нахалните и смешни български туристи Simple Smile Надявам се да не съм ви досадила със моят разказ. Целувки и се надявам пак да посетя Тасос, но другият път да не се натъквам на такава селяния Simple Smile

# 289
  • EU
  • Мнения: 164
Тай и при нас имаше такива неща, два или три пъти за по няколко часа, но не повече от 3 на ден
Според мен сега когато е по-топла водата ще има повече водорасли Crazy
Зори, няма как да няма българи, все пак това е най-близкият гръцки  остров от БГ , но ще се съглася с теб, че част от сънародниците ни се държат неадекватно -  например надута от колата  музика на плажа  Wink
Все пак отиваме на плаж, за да слушаме шума на морето, поне ние от Варна затова отиваме Mr. Green

# 290
  • Мнения: 149
Здравейте, момичета!
Преди 2 дни се върнах от Тасос и искам да споделя впечатленията ми с вас Simple Smile
Острова много ми допадна. Обиколихме цялата източна половина и нещото, което най-много ме впечатли беше Мраморният плаж. Толкова се влюбих в него, че всеки ден пътувахме до него. Бяхме отседнали в едно хотелче в Скала Потамия на доста прилична цена -  26лв. на вечер със закуска.
Същият хотел беше пуснат в сайт за оферти. Но като сравнихме цената на "офертата" с реалната цена от хотела разликата беше двойна цена .. За това си направихме резервация по email и въобще не се разправяхме с тези глупави сайтове..
Още преди да тръгнем си бях набелязала Салиара биич, но като се разрових тук и прочетох, че пътя бил много лош и се разочаровах.
Като пристигнахме в хотела поразпитахме тук  там и ни казаха че пътя не е лош, но трябва да се върнем до Макриамос и от там до Салиара, защото пътя през Панагия бил много зле.
Тръгнахме и като видях пътя ми се видя доста добре,  въпреки че не е асфалтиран е по-добър и от някои пътища в София...
Всичко много ми хареса на острова, само ме издразниха летуващите българи, които видимо се правеха на интересни пред чуженците и не само. Давам прост пример: През деня докато бяхме с приятеля ми и със сестра ми на Марбъл биич си правехме снимки на плажа. Вечерта отиваме в Лименас да вечеряме и след вечеря срещаме 2 мъже и единият като ни оглежда отгоре до долу ни пита как са снимките има ли сполучливи кадри .. При което ние го изгледахме пренебрежително, защото нито го познаваме, нито си го спомняме от плажа, но той явно си ни спомня и искаше да се направи на интересен като ни заговори .. Имаше и още жалки случки с българи, които ме накараха да се замисля какви сме селяни. Селянията ни ни следва навсякъде ..
Та това са моите скромни впечатления от 6 дневния ми престой на острова. Хубавият плаж (Салиара), хубавите ресторанти с вкусните храни и нахалните и смешни български туристи Simple Smile Надявам се да не съм ви досадила със моят разказ. Целувки и се надявам пак да посетя Тасос, но другият път да не се натъквам на такава селяния Simple Smile
Можеш ли да ни дадеш координати или линк на хотела, в който си била, за да се възползваме и ние? ...разликата в цените с директна резервация и през агенция винаги е двойна и това не е само за Тасос...повсеместно е Sad

# 291
  • Мнения: 17 966
А как са цените по заведенията за хранане, сравнени с българските?

# 292
  • Мнения: 13
Благодаря ви за отговорите, момичета.
Ние вече сме в Хриси Амудия. Надявам се, че няма да ни се наложи да използваме медицинска помощ.
Много неприятно изненадана съм от морето тук.  Нито за момент не беше бистра водата. Пълна е с дребни и по едри боклучета, нещо като клечки, корички като от дърво, люспички...Всичките неща, са явно от някакви растения, не знам, но водата е просто отврат. След малко ще се опитам да кача снимки.  
Вероятно и аз тръгнах с прекомерни очаквания, но всички  до тук в тази тема и в другата за Гърция повтарят едно и също - "бистра чиста вода, кристално се вижда дъното, рибки идвали до краката ти и т.н".  Дотук нищо кристално не видях, нито рибки, нито дъно, нито нищо......Много странно е това за мен..Надявам се, да е просто някакъв момент с по бурно море или нещо подобно.
Самият плаж също не блести с чистота, има много камъчета, клечки, фасове също.  
Следобед ще отидем до Салиара, да видим как е там и пак ще пиша.

Редактирам се, тъй като успях да кача бързо снимките. Ето ги:
Тук се виждат тъмните петна от боклуци
такива  са
и са много, много нагъсто на места

Надявам се да е нещо временно, че детето не иска да се къпе в тази мътилка.




Тай, случвало ми се е да видя такава водата, но само за няколко часа или 1 - 2 дни, винаги се дължи на някакво течение. Вярвам, че скоро ще се избистри.

# 293
  • Мнения: 790
Благодаря ви за отговорите, момичета. Днес положението е значително по добре.  Още вчера вечерта морето стана много по спокойно и боклучетата се утаиха на дъното, като на много места са изхвърлени на брега.  Ще кача и снимки малко по късно, за да успокоя тези, които вероятно съм стреснала с предходните кадри  Laughing.  Винаги сте ми били много полезни в тази тема, помогнали сте ми да се ориентирам и ми се иска и аз да бъда полезна за останалите , поне с обективно мнение.

По отношение на Салиара - интересно място е. Отидохме късно следобед, но все още беше препълнено. Водата е кристална, мраморните камъчета са овални, впечатляващо е , няма спор. Стават невероятни снимки.
За мен обаче идва твърде пренаселено ( шезлонгите и чадърите са нагъсто, трябва да прескачаш хората). Във водата също е пренаселено, много хора един до друг , а плитката част е малко.  Бързо става дълбоко. Музиката е доста шумна, налага се да се надвикваме. За млади двойки без деца е чудесно. За тези от нас, които са с малки деца, другите плажове, с повече пространство са по добро решение.

# 294
  • Мнения: 3 831
Цитат
А как са цените по заведенията за хранане, сравнени с българските?

Като българските, но в евро. Например - салати 4-6 евро, готвени ястия 6-10 евро, риба от ферма 10-12 евро порция, дивата риба е доста скъпа. Но пък порциите са големи. Например пълнени чушки или мусака, винаги се сервира с пържени картофи и то не малко.

Тай - супер, че водата се оправя. Като съвет обаче - отидете пред къмпинга или пред Александра бутик, там винаги е по-чисто, не знам защо, пък е и по-спокойно.

Някой беше писал, че с по-топлата вода, ще става по-мръсно - не е така, в средата на август водата е като чай и пак е кристална. Не е като на нашето черноморие, където в средата на юли вече не може да се влезе от водорасли и медузи.

# 295
  • Мнения: 596
И ние се върнахме от Тасос преди 4 дни,много ни хареса гръцкото море,аз лично съм влюбена вече в това спокойствие,което го има там за разлика от бг черноморие и вече разбрах защо много хора от години не ходят на море в България,а в Гърция.

Ще опитам скоро да кача и снимки(още съм в депресия Cry Mr. Green след разкошотията,която беше там Heart Eyes Hug),но поне мога да напиша някои нещица.

Ние тръгнахме без каквато и да е предварителна резервация,само кореспонденция с 3-4 хотелчета,колкото да се ориентираме за цените.По интернет след запитванията ми предложиха цени от 35 и 40 евро за 4 души на около 200 м от плажа Пачис бийч и 70 евро от Катерини студиос,които са на плажа(аз впоследствие така и не ги открих,за да видя поне къде са точно,но този плаж ми се стори много каменист,а аз не харесвам такива).И добре,че отидохме директно към Голдън бийч в Скала потамия,там плажа е хубав,с фин пясък,плитко,идеално за деца-малко наподобява нашата Златна рибка преди Созопол,но е много по-чиста водата,плуват рибки,ние дори и по-големки видяхме.
За няма и половин час намерихме свободни  студиа за 4-ма,40 евро на вечер,с барбекю,с градина с  люлки,с една огромна маслинова градина за паркиране на колите,много удобно-с широки тераси и дори и 1 обща външна с големи маси,където се хранехме всички.Ежедневно чистеха,смениха ни чаршафи и хавлии на 3-ят ден от 6 нощувки,бяха много любезни и отзивчиви собствениците.

От 3-та плажа,на които успяхме да идем,най-много ни хареса Парадайз бийч,после Голдън бийч и Пачис бийч по-не ни се понрави,заради камъните,но на него пък има разкошни сенки от дърветата,които са точно на самия плаж-идилия,защото изобщо можеш да не се прибираш по цял ден.

Пътувахме през Гоце Делчев и Илинден,пътят е хубав,няма някакви съществени проблеми по настилката,само вече на спускане в Гърция има завои и на малката ми дъщеря и стана лошо,но е съвсем кратко,на КПП-то не се чака-просто няма никакви други коли,само ние..През Драма минахме много бавно,много светофари имаше,спазвахме ограниченията за скоростта,макар,че нито на отиване,нито на връщане  видяхме полицаи.

Хванахме ферибота от Керамоти-истинско приключение за децата-хвърляха хляб на чайките и много се радваха,носете си поне един. Mr. Green Joy
На плажа на Керамоти изглеждаше  пусто-огроооомен и почти няма хора,това в Бг курорти е направо мечта. hahaha

За догодина трябва да си призная,че изобщо няма да гледам за морска почивка в България,тъжно,но това е-в Гърция  е в пъти по-хубаво и  малко ме е яд,че ние чак сега го открихме.А разгледах и снимките на някои момичета от темата за Гърция и видях,че има и още страхотни плажове и местенца,които могат да се посетят,бих отишла с удоволствие например на Закинтос, Лефкада или Кефалония. Hug Peace

# 296
  • Мнения: 0
Здравейте, пускам линк към хотелчето в което бях : http://www.hotel-natasa.gr/index_en.php

# 297
  • Варна
  • Мнения: 3 933
И ние се върнахме от Тасос преди 4 дни,много ни хареса гръцкото море,аз лично съм влюбена

Дай линкове,адреси на студиото

# 298
  • Варна
  • Мнения: 3 933
А как са цените по заведенията за хранане, сравнени с българските?


По интересен начин е цената на рибата в някой специализирани рибни ресторанти.Водят те на витрина с охладени риби и си избираш дадена риба,теглят ти я ,чистят,готвът както кажеш, сервират.Цените са за ципура примерно 34 евро/кг.(на пазара е Sunglasses,лаврак 42 евро/кг. и т.н..В тази цена влизат и гарнитури,сос от зехтин и лимон,хляб,десерт.Така една порция риба с всички гъдели се получава 20-30 евро.

# 299
  • Варна
  • Мнения: 3 933
А как са цените по заведенията за хранане, сравнени с българските?


Цените са за ципура примерно 34 евро/кг. - на пазара е 8 евро/кг.

Общи условия

Активация на акаунт