яйце и кухня

  • 2 945
  • 16
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 757
Майчета,синът ми започва от понеделник детската кухня.Та искам да ви питам трябва ли да продължа през ден да му давам жълтък?Знам,че май там в супите слагат яйце...

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако даваш супата няма смисъл да вариш яйце, пък и там готвят само с месо така че желязото ще си го набавя и от месото

# 2
Докато, синът ми беше записан на детска кухня, не съм му давала допълнително жълтък. Много често даваха фрикасе, кюфтета бял сос , яйчен гювеч и други, които се приготвят с яйце. Най-добре питай, дали слагат яйце в супите Wink и прецени, дали има смисъл да му даваш допълнително жълтък.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз давам събота и неделя яйце, след като започна да хапва на кухня.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз не слагам допълнително яйце. Питах лелките в кухнята-в супата слагат яйчен меланж (не че ми е много ясно какво точно е това), а и всеки ден в едно от нещата има месо. Смятам, че е достатъчно.

# 5
  • Мнения: 5 299
Ако даваш супата няма смисъл да вариш яйце, пък и там готвят само с месо така че желязото ще си го набавя и от месото
И аз съм на същото мнение
 Peace

# 6
  • Мнения: 1 613
в супата слагат яйчен меланж (не че ми е много ясно какво точно е това)........

И на мен ми стана интересно какво е "яйчен меланж"...
Намерих това:

Сушения яйчен меланж се получава се при сушене на цели кокоши яйца. Един килограм замества течен меланж от 100 кокоши яйца. Разтваря се с вода в съотношение 1:3 тегловни части. Влага се в производството на майонеза, козунаци, кексове, палачинки, дребни сладки.

# 7
  • Мнения: 1 464
Жълтък давай само събота и неделя,когато няма кухня Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 822
Жълтък давай само събота и неделя,когато няма кухня Simple Smile
и аз така Simple Smile

# 9
  • Мнения: 666
 Аз пък съм точно обратното при нас в Бургас знам че не слагат яйца  затова в супата му слагам жълтък

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
в супата слагат яйчен меланж (не че ми е много ясно какво точно е това)........

И на мен ми стана интересно какво е "яйчен меланж"...
Намерих това:

Сушения яйчен меланж се получава се при сушене на цели кокоши яйца. Един килограм замества течен меланж от 100 кокоши яйца. Разтваря се с вода в съотношение 1:3 тегловни части. Влага се в производството на майонеза, козунаци, кексове, палачинки, дребни сладки.

  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 672
аз давам когато имаме и когато се сетя Wink

# 12
  • Мнения: 102
Здравей, аз зададох същия въпрос на нашата педиатърка и тя ми отговори ,че когато яденето е постно или пък ми се види че не е достатъчно хранително винаги да и давам яйце. Може да го слагам в супата или във второто. Бебетата имат нужда от повечко желязо тъй че е хубаво да даваш поне един два пъти в седмицата нищо че там готвят с яйчен меланж

# 13
  • Мнения: 1 427
Вчера питах в нашия пункт дали слагат яйце.Отговорът беше ,че в супата винаги слагат твърдо сварено яйце.Така,че мисля да не давам допълнително.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
и аз давам само събота или неделя но по един цял....
Светльо не яде супата

Общи условия

Активация на акаунт