АВГУСТ с бебе на ръце = щастливо майчино сърце!

  • 28 987
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 697
С миналата бременност съм го правила в 16 та г.с. и пак си ми правиха първо ФМ.  newsm78 Абе обърках се и аз  Laughing Ще следваме съветите на докитата Wink

Диди, възможно е това - да ти е била първо феталната, защото за нея се препоръчва срока между 16/17-22 г.с. Друг е въпросът, че ФМ е най-информативна 20-22 г.с., ама в крайна сметка ако ще я съчетава човек с бХС, ще се наложи да я направи по-рано, докато се застъпват Wink

А за обвързаността ФМ/БХС, според мен си е нормално, предвид, че поне в поръчката на втория БХС (в Националната генетична лаборатория) се искат данни от ФМ - не съм убедена, че може да ги попълни следящият бременността гинеколог, предвид че няма необходимата апаратура за тия измервания.

# 46
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Може и така да е станало, Шехина   Simple Smile
 А ФМ и БХС са обвързани, точно защото така се дава по-вярна информация за риска, благодарение на точните измервания на определени неща, според седмиците. Според мен този риск долу в информация за лекаря, който се води биохимичен е на основата само на кръвта, а горе резултатите за бременната са съчетани с измерванията от ФМ, които не случайно се изисква да са възможно най-точни. Затова и се препоръчва да ги прави специалист. А в самата бланка, която се изпраща на НГИ пише: "Ваше право е да изисквате измерването на всички позиции. От тях зависи коректността на резултата".  Peace

# 47
  • Мнения: 427
Блонди,мерси за темичката!Прекрасни снимчици  bouquet
Връщам се да ви чета!

# 48
  • Мнения: 5
и аз да се включа, да ни е честита новата темичка и изпълнена само с хубави и положителни емоции! Simple Smile  Блонди  bouquet страхотна, екзотична снимка, напомняща летните дни.. Simple Smile
аз съм малко с главоболие и отивам да си полегна.

# 49
  • София
  • Мнения: 39
Утре ще питам пак, но аз останах с впечатление, че НГЛ в поръчката за БХС иска ултразвуков преглед, което аз го разбирам като преглед с обикновен видеозон  newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 307
да, няма изискване ултразвуковия преглед да е правен на нещо повече от 2 Д  Hug в смисъл, по важното е специалиста да е добър

относно бабините деветини - то при мен всичко показваше да е момче, пък то момиче се роди  Mr. Green. Определено ми се ядеше само кисело, шоколад май хапнах чак 2 месеца след раждането, а относно погрозняването, при мен беше обратното, направо тена на лицето ми сияеше. А що се касае формата на корема, понеже ми вървеше по-остър, и по-напред, та една колежка до последно се опитвах да я убедя, че ще е момиче и тя вика не, бе твоята докторка се е объркала нещо  Laughing

сега, напук на това което видя доки на 90 процента /а тя е същата от преди/ сега се чувствам по-дебела, по-подпухнала, тоест по-грозна  Wink, пък ще видим.

относно 2 БХС - първия път не съм правила, мисля и сега да не правя. Но задължително ще направя 2, та даже и 3 та ФМ. Иначе си мисля че по-скоро трябва ултразвуков преглед и до 24 часа кръвните изследвания. Не мисля да е обвързано с  2 ФМ, но е възможно и да бъркам  newsm78

гърдите - този път не ме болят толкова много, за разлика от първия път когато ме боляха почти до 5и месец. но и сега са наедряли много.... в 9и месец ме болеше гърба, а после като дойде кърмата станаха още по-огромни  #Crazy. Стрии нямам, за щастие, чак и на мен не ми се вярва с такова разтягане.....

Блодни, мерси за темичката, пак готина снимка си сложила  Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 39
Да ви кажа аз моите гърди и преди си ги харесвах, но сега като попораснаха са направо страхотни Crazy, та някой да знае начин след раждането и кърменето да си останат такива Mr. Green
Ох аз имам някакво усещане, че ще е госпожица, но пък от самото начало говоря в мъжки род за него  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 27 524
А за обвързаността ФМ/БХС, според мен си е нормално, предвид, че поне в поръчката на втория БХС (в Националната генетична лаборатория) се искат данни от ФМ - не съм убедена, че може да ги попълни следящият бременността гинеколог, предвид че няма необходимата апаратура за тия измервания.[/color]

Имах предвид да са застъпени в срок от 24 часа, това ми се струва невярно и трудно изпълнимо.

# 53
  • Мнения: 133
Момичета, вероятно втория БХС е обвързан с ФМ /подробно ехографско изследване за спина бифида. Т.к. имаме такъв случай в родата, изрично попитах Марков кога е най-добре да се направи и той ми каза, че е най-подходящо в 15-та седмица. (после допълни, че може направо да се гледа на втората ФМ, но явно зависи от това дали ще се прави втори БХС или не). Иначе срокът съвпада с БХС и с това, че той е именно за такива дефекти  Peace
Блонди в някой от сайтовете с инфо за БХС беше споменат срок 1-2 дни (т.е. до 48 часа)  Peace

Момичетата, които правиха БХС в София къде ви разчетоха резултатите - на ЖК или в НГЛ? Чудя се дали да отида директно в НГЛ или да си отида при моята гинеколожка  newsm78

# 54
  • Мнения: 2 697
Имах предвид да са застъпени в срок от 24 часа, това ми се струва невярно и трудно изпълнимо.

Блонди, не е задължително, но доколкото четох в инструкциите на генетичната лаборатория е препоръчително. Иначе допустимата времева рамка, ако си спомням правилно, е 3 дни Peace

# 55
  • Мнения: 45
 Hug
Запис и от мен,
Блонди, поздрав за темата и за снимката.

И аз се чудя за вторите БХС и ФМ, утре ще се консултирам с док. да видим и неговото мнение.

Целувки и лека вечер! newsm03

# 56
  • Мнения: 57
Не знам дали това ще допринесе за изясняване на казуса с ФМ и БХС, но на мен понеже докторката ми беше казала да си направя само 1ви БХС и ми беше обяснила преди това да мина на ехограф (тогава дори останах с впечатлението, че ехографа също си го правя в МД). Аз обаче реших да ходя на 1ва ФМ, та си ползвах нейните резултати, но пък понеже беше на следващия ден ми казаха, че се преизчислявало нещо  newsm78 . Сега съм си записала час за ФМ чак в 20та г.с., което значи, че не мога да чакам нея за БХС... и започнах да се чудя дали да отида направо в МД и там да мина на ехограф  Thinking , ама пък така не се знае на кого ще попадна, а всяка грешка в измерването може да доведе до разлика в резултатите... хич не ми се иска пак да се шашкам  Confused Другия вариант беше споменатото ФМ за спина бифида, но съм изпуснала срока... вече съм в 15 г.с. и нямам записан час... освен ако някой не знае подходящо място с по-лесно записване  Blush Rolling Eyes
Някой ходил ли е на това измерване (УЗИ-то де) в МД без час, а ако с час при кого?
Иначе гърдите ми и преди бяха сравнително едри, та сега са долу горе в състояние като пред цикъл, а коремчето... ами не мога да преценя дали има кой знае каква разлика... изглеждам по-скоро подута  Thinking Blush да си призная като видях снимките във фейсбук и само току го оглеждам дали е пораснало  Embarassed

# 57
  • София
  • Мнения: 39
Във Фемина newsm78 май се казваше (тази до сточна гара) съм чувала, че можеш да запишеш час от днес за утре, но при който лекар ти се падне. А то грешки правят дори и най великите, все пак и те са хора. По-добре питай твоя си лекар на когото имаш доверие.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 172

Хъм, вижда ми се малко странно, защото упражненията които правя аз не натоварват.... а и няколко пъти във видеото се казва ако се почувства дискомфорт да се прекратят. Ти двд-то на Светла ли правиш?
А с доктора консултира ли се по този въпрос?
Защото когато казах на моя че имам намерение да започна йога и да въртя на велоергометъра той доста се зарадва че имам желание... каза че не може да навреди ако не се претоварвам.

Софи
, да, по двд-то на Светла практикувам. Когато започнах, се почувствах много добре и поради това започнах да се упражнявам често. Но досега не я бях правила 5 последователни дни. Явно ми е дошло в повече. Докторът ти много хубаво ти го е казал - няма да навреди, ако не се претоварваш. Пък и предния път, и сега ми казват, че имам чувствителна матка, и контракциите може да са следствие на двете неща. Важното е, че лекарството действа и сега съм по-добре. Лекарката приветства решението ми за йога, но ми препоръча да изчакам да ми преминат контракциите. И аз така смятам - ако всичко отмине, след 2 седмици ще подновя упражненията, но този път умерено.

# 59
  • Мнения: 82
belverde - дано не съм лош пророк, но при мен точно така се появиха стриите на корема - първо червени черти, и после стрии:(Напиши в гугъл стрии и виж картинките на изображения дали твоето е такова?

Гадното им е, че напълно махане - няма. Аз за предишните дори ходих до една часта козметична клиника (при докторката на Пълна промяна на Гала) и дори тя (все пак има интерес да ми вземе парите) каза, че шанс нямам и да свиквам с тях:(Sad

Освен това при стриите определено си зависи от кожата и от това дали си предразположен, Аз се мазах с 10000 неща - все скъпи козметики и пак в 9-тия месец се нацепих:(
 

Gloxi - честито розово щъркелче:) Наистина ще е женско царство при вас:)

Общи условия

Активация на акаунт