за бирената мая

  • 556
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
здравейте
Не съм сигурна дали ще мога да задам въпроса си правилно, но се надявам да ме разберете. Понеже си мисля, че нямам достатъчно кърма си купих от бг. чай и бирена мая. За сега от 3 дена пия бирената мая и виждам някакъв резултат. Интересува ме, дали ако спра да я пия ще ми намалее кърмата пак до предишното положение? И ако след спирането няма обратно действие, то тогава колко време да я пия?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Кърмата ти няма да намалее, ако не си въвела някаква промяна в режима на бебето - захранване, ограничаване на кърменията и т.н.
Спокойно можеш да спреш чая и бирената мая и да се наблюдаваш няколко дни. Според мен действието на тези лактогонни средства е по-скоро психологическо, отколкото ефективно в действителност. По-добро средство за увеличаване на кърмата от честотот кърмене няма Wink

# 2
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Здравей,
щом като пиеш бирената мая, има желания резултат, продължавай да си я пиеш. При мен действаха много добре двете в комбинация - лактогонен чай и бирена мая. Недей да мислиш кога трябва да я спреш, то ще си дойде от самосебе си. Поне при мен така стана.... Един ден забравих, после два дни забравих и накрая спрях да я пия, а кърмата ми не намаля, май е по-скоро на психологическо ниво.... Но, бирената мая е хубаво да се пие, защото в нея има и витамини и минерали.

# 3
  • Мнения: 2 433
А откъде се купува бирената мая????

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз я купих от аптеката. Пия я една седмица три пъти дневно по 3 хапчета и единствения резултата беше +12 кг. за 1 месец, които после свалях 8-9 месеца.
По-добре яж повече супи, кисело мляко, вода, компоти.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 632
.....единствения резултата беше +12 кг. за 1 месец, които после свалях 8-9 месеца.
...
Не мисля,че килограмите са от бирената мая, а може и при всеки различно да се отразява.Аз свалих,когато започнах да пия бирена мая,но не от нея естествено,просто намалих количеството храна,премахнах сладкото и някой калорични храни.А бирената мая а пия по 3 пъти на ден,но правя прекъсвания от по 1 месец.Не мога да кажа дали има ефект спрямо кърмата,аз я пия защото е обогатена с витамини.

# 6
  • Мнения: 313
Кърмата ти няма да намалее, ако не си въвела някаква промяна в режима на бебето - захранване, ограничаване на кърменията и т.н.
Спокойно можеш да спреш чая и бирената мая и да се наблюдаваш няколко дни. Според мен действието на тези лактогонни средства е по-скоро психологическо, отколкото ефективно в действителност. По-добро средство за увеличаване на кърмата от честотот кърмене няма Wink
newsm10
Аз си пия бирената мая за лично спокойствие и най-вече защото била т.н "вътрешна козметика". Пия вече цяла година 2пъти по 3 таблетки дневно без прекъсване....и си слабея. Вече съм си на старите кг, но някак си кройката ми не е същата.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз я купих от аптеката. Пия я една седмица три пъти дневно по 3 хапчета и единствения резултата беше +12 кг. за 1 месец
Егати, как успя, та това е по почти половин кило на ден #CrazyСпоред мен е невъзможно да е от бирената мая, но това си е мое мнение Peace

Аз я пиех през цялото време, докато си свалях "бременните " килограми и не ми е попречила.
За ефекта върху кърмата - не мисля, че е плацебо само.На мене чувствително ми влияе!Пиех я заради витамините в нея, чувствах се изтощена и отпаднала, а резултатът беше - блестяща коса, по-здрави нокти и мнооого кърма ShockedВ крайна сметка затова и спрях да я пия - просто не е нормално с бебе на 8-9 месеца все още да си ходиш "памела андерсън" WinkЯвно на едни им влияе в по-голяма степен, на други - не чак толкова Thinking

Общи условия

Активация на акаунт