Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 19 фев. 2012, 21:42 ч.

Кога започнахте да плащате разходи за вход за децата?

  • 5 824
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Имам детенце  на 3г5м и касиерката на входа ми каза,че от другия месец трябва да го включи към сметките за плащане.Не мога да намеря къде в закона за етажната собственост е уточнено точно това -от каква възраст вече ще се заплаща за децата?Разчитам на вас майчета -винаги сте ми помагали с точна информация.Благодаря!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 6 669
В нашият вход плащаме за деца навършили 7 години.

# 2
  • Мнения: 425
Имам детенце  на 3г5м и касиерката на входа ми каза,че от другия месец трябва да го включи към сметките за плащане.Не мога да намеря къде в закона за етажната собственост е уточнено точно това -от каква възраст вече ще се заплаща за децата?Разчитам на вас майчета -винаги сте ми помагали с точна информация.Благодаря!

Добре дошли в клуба на нежелаещите да плащат неправилни сметки.
примерна страница от нета със закона

http://www.ivaylovgrad.org/failove/ZUES/zues_zakon_ES.pdf

ЗУЕС чл. 51 ал.2
Деца до 6-годишна възраст и обитатели, които пребивават в етажната собственост
не повече от един месец, не заплащат разходите по ал. 1.

Така че да почака още 2,5 години касиерката.

Не съм *майче* обаче...

# 3
  • Мнения: 177
В нашият вход плащаме за деца навършили 7 години.

и при нас е така Peace
Долу-горе , когато почне детето да се движи  само Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 513
Имам детенце  на 3г5м и касиерката на входа ми каза,че от другия месец трябва да го включи към сметките за плащане.Не мога да намеря къде в закона за етажната собственост е уточнено точно това -от каква възраст вече ще се заплаща за децата?Разчитам на вас майчета -винаги сте ми помагали с точна информация.Благодаря!

Добре дошли в клуба на нежелаещите да плащат неправилни сметки.
примерна страница от нета със закона

http://www.ivaylovgrad.org/failove/ZUES/zues_zakon_ES.pdf

ЗУЕС чл. 51 ал.2
Деца до 6-годишна възраст и обитатели, които пребивават в етажната собственост
не повече от един месец, не заплащат разходите по ал. 1.

Така че да почака още 2,5 години касиерката.

Не съм *майче* обаче...

Така е и при нас. Като навършат 6г. започваме да ги муфтим  Laughing

# 5
  • Мнения: 425
Имам детенце  на 3г5м и касиерката на входа ми каза,че от другия месец трябва да го включи към сметките за плащане.Не мога да намеря къде в закона за етажната собственост е уточнено точно това -от каква възраст вече ще се заплаща за децата?Разчитам на вас майчета -винаги сте ми помагали с точна информация.Благодаря!

Добре дошли в клуба на нежелаещите да плащат неправилни сметки.
примерна страница от нета със закона

http://www.ivaylovgrad.org/failove/ZUES/zues_zakon_ES.pdf

ЗУЕС чл. 51 ал.2
Деца до 6-годишна възраст и обитатели, които пребивават в етажната собственост
не повече от един месец, не заплащат разходите по ал. 1.

Така че да почака още 2,5 години касиерката.

Не съм *майче* обаче...

Така е и при нас. Като навършат 6г. започваме да ги муфтим  Laughing

 Бихте ли ми отговорили (ако пожелаете ) а за куче каква такса събирате. Благодаря предварително.
може и на лични

# 6
  • Мнения: 961
 :shock:3,6месеца ми се вижда много малка възраст за да искат пари. Във вашият блок явно са по високо от закона, защото в градският транспорт за дете започва да плаща от навършени 6г. както всички добре знаем. Не мисля,че си задължена по някакъв начин освен от добра воля.

# 7
  • Мнения: 256
Собственици, ползватели и обитатели, които отглеждат в етажната собственост животни,
подлежащи на извеждане, заплащат  разходи за електрическа енергия, вода, отопление, почистване на общите части и абонаментно на асансьора за всяко животно в размер, като за един обитател.

# 8
  • виртуално
  • Мнения: 1 430
при нас е решено на общо събрание

деца
0-7 не се плаща
7-14г. половин такса

кучета - половин такса

# 9
  • София
  • Мнения: 513
Имам детенце  на 3г5м и касиерката на входа ми каза,че от другия месец трябва да го включи към сметките за плащане.Не мога да намеря къде в закона за етажната собственост е уточнено точно това -от каква възраст вече ще се заплаща за децата?Разчитам на вас майчета -винаги сте ми помагали с точна информация.Благодаря!

Добре дошли в клуба на нежелаещите да плащат неправилни сметки.
примерна страница от нета със закона

http://www.ivaylovgrad.org/failove/ZUES/zues_zakon_ES.pdf

ЗУЕС чл. 51 ал.2
Деца до 6-годишна възраст и обитатели, които пребивават в етажната собственост
не повече от един месец, не заплащат разходите по ал. 1.

Така че да почака още 2,5 години касиерката.

Не съм *майче* обаче...

Така е и при нас. Като навършат 6г. започваме да ги муфтим  Laughing

 Бихте ли ми отговорили (ако пожелаете ) а за куче каква такса събирате. Благодаря предварително.
може и на лични

Има едо малко кученце, за него се плаща, като за възрастен - една такса.
Имаме и две фирми, те плащат такса в двоен размер. Но те хитруват и послъгват за персонала  Naughty За фирмите това е минималното спред закона. За кучетата си е регламентирано
"Собственици и обитатели, които отглеждат в етажната собственост животни,
подлежащи на извеждане, заплащат консумативни разходи за всяко животно в размер
като за един обитател."

# 10
  • Мнения: 2 047
  Докато детето ми не започне да ползва асансьора само, не мисля че е правилно да се таксува.

# 11
  • Мнения: 101
И при нас от навършване на 7 годишна възраст се заплаща цяла такса. Просто е недопустимо за толкова малко дете да се изисква такса "вход".

# 12
  • София
  • Мнения: 17 677
След навършване на 7г. при нас плащаме цяла такса.

# 13
  • Мнения: 1 954
Пре нас за децата се плаща след навършване на 10-годишна възраст.
За животни не се плаща.

# 14
  • Мнения: 1 145
На 4,5 години е. Не плащаме все още.

Общи условия

Активация на акаунт