Ваксина на 3 месеца!

  • 7 991
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Чували ли сте за ментолови лепенки които се слагат след ваксиниране на бебето за облекчаване !

# 1
  • Мнения: 2 286
Не знам дали са ментолови, но аз имам едни, които се слагат при Т, за понижаване. След ваксина съм слагала едно малко квадратче върху боцнатото, за да не се подуе, вместо риванол.

# 2
  • Несебър
  • Мнения: 195
Знам за лепенките Кул Пач,но не знаех,че могат да се слагат след ваксиниране.

# 3
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
От вас научавам, че има такива лепенки. Знам за лепенки, който се слагат на челото. Те са, когато детето има температура. Но май не вършат много работа..  newsm78 Peace

# 4
  • Мнения: 2 286
От вас научавам, че има такива лепенки. Знам за лепенки, който се слагат на челото. Те са, когато детето има температура. Но май не вършат много работа..  newsm78 Peace
Точно Cool Pach се казваха. Аз за Т не съм ги ползвала, но при ваксина ги слагах, защото много се цапаха дрешките от риванола, нито се зачервяваше, нито се подуваше боцнатото. Но дали точно те са помогнали, не мога да гарантирам.

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Слагала съм веднъж Cool Patch, при температура, но честно казано, не забелязах никакъв ефект.

# 6
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Купувах ваксина Пентаксим преди да я въведат от здравната каса като заместител на предишната. С нея избегнахме високата температура и разни подувания и зачервявания на ободеното място. Не слагах компреси, дори вечер си позволявах да го къпя / някой отричат къпането в дена на ваксинирането/. 
kemata , какво точно имаш предвид под облекчаване?

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Избегнали сте страничните ефекти сигурно защото си я купувала  Whistling

# 8
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Избегнали сте страничните ефекти сигурно защото си я купувала  Whistling
Купувах я да, и струваше 60 лв. Искам най- доброто за детето си и мога да си го позволя. А  ти вместо да се дуеш, вземи попрочети малко за да разбереш за какво иде реч.

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Избегнали сте страничните ефекти сигурно защото си я купувала  Whistling
Купувах я да, и струваше 60 лв. Искам най- доброто за детето си и мога да си го позволя. А  ти вместо да се дуеш, вземи попрочети малко за да разбереш за какво иде реч.

Гаранция няма. И аз купувах Пентаксим, защото уж много добро. На всеки прием дъщеря ми получаваше оток и вдигаше температура.

# 10
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Избегнали сте страничните ефекти сигурно защото си я купувала  Whistling
Купувах я да, и струваше 60 лв. Искам най- доброто за детето си и мога да си го позволя. А  ти вместо да се дуеш, вземи попрочети малко за да разбереш за какво иде реч.

Гаранция няма. И аз купувах Пентаксим, защото уж много добро. На всеки прием дъщеря ми получаваше оток и вдигаше температура.
Не знам защо така се е получило при вас, явно всяко детенце понася ваксинирането по различен начин.  При моя син и при двата приема нямаше проблем, прие я значително по добре от колкото при първата / не се сещам за името/ осигурена от личния лекар, който ни информира тогава, че при Пентаксим значително се намаляват нежеланите странични реакции като температура и др. Въпреки, че в листовката пише, че не са изключени такива.

# 11
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Да, сигурно шансът е по-малък, но няма как да си сигурен, че точно на твоете дете няма да се случи. Затова казах, че няма гаранция.

# 12
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да, сигурно шансът е по-малък, но няма как да си сигурен, че точно на твоете дете няма да се случи. Затова казах, че няма гаранция.
Така е, докато не го изпиташ няма как да го разбереш. Именно за това споделяме и опит тук  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 286
Всичките ни ваксини са по ЗК до сега и нямаме никакви странични ефекти.

# 14
  • Мнения: 334
Всичките ни ваксини са по ЗК до сега и нямаме никакви странични ефекти.


И ние така  Peace
Но преди имунизация давам панадол.
Само след третия месец като я ваксинираха слагах вечерта до другия ден компреси с риванол.

Общи условия

Активация на акаунт