ЗА и ПРОТИВ двойното гражданство

  • 2 587
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 370
Аз също съм за двойното гражданство. При първа възможност, ще извадя на детето ми бг паспорт. Не мога да си представя, че ще водя сина си в моята родина като чужденец. А и колкото и да мисля, не мога да намеря причини, които да ме отклонят от това ми мнение

# 31
  • Мнения: 934
За. Имам двойно. Засега никакви проблеми. Виж децата ми нямат - решила съм, че едни ден може и да им направя, но в момента не ми се занимава с излишна бюрокрация.

# 32
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тък-като повечето изказани мнения са за Америка и Канада...как стоят нещата, ако си в Европа? Например,когато България влезе в Европейският съюз? Някой запознат....?

# 33
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Аз съм с двойно гражданство в Европа, но тъй като е от скоро, все о6те нямам впе4атления.

# 34
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На мен ми се иска мнения за бъдещето, а именно, когато България /евентуално/  ще е в ЕС.

# 35
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз съм ЗА двойното гражданство. От българското нямам намерение да се отказвам. Другото ми само в плЮс. Виж при детето ми картинката е малко по_друго. След няколко неуспеШни и доста неприятни опита да я направя и българска гражданка ( пусках и тема тогава )  за момента съм "замразила" проекта. Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 1 072
За ЕС предполагам, че засега има значение, но след като премахнат ограниченията за работа на българи в ЕС вече няма да има нужда, освен от патриотична гледна точка  Laughing. Поне ако сравнявам как е сега в Естония, нали сме ЕС вече, ЕС жителство, но все пак не всички страни дават разрешение за работа, други възможни проблеми - теглене на кредити, хм.. друго не се сещам.

# 37
  • Мнения: 83
Аз лично съм ЗА двойното гражданство, върпеки че се наложи да се откажа от българското преди 2 месеца Cry., много неприятно усещане е да си предадеш документите за самоличност. Според мен човек роден и живял повече от 15 години в България си е българин.
Причините поради който се наложи да се откажа от българско гражданстово са съпруга ми и детето, и естествено Германия, която не позволява двойно гражданство. В момента чакам да получа немско гражданство, но ако имам възможност бих си възтановила бълг. гражданство.

# 38
 Kalinka,

I az mnogo se chydia i maya kakvo shte stane sled kato Bg vleze v EU. Az s golemi burokratshtini prieh Britansko grazdanstvo, no dokolkoto i az razbiram v EU mozelo samo s edno grazdanstvo, dokolkoto chyh, neznam dali e taka???
V sashtoto vreme v UK im razreshavat da rabotiat na stranite novi chlenki kato Polsha, Chehia i t.n. No dokolkoto chyh v Germania, (kak e v Holandia?) ne im razreshavali na iztochno evropetsite oshte svobodno da rabotiat. Tova niakoi koito zivee v Germany sigyrno moze da go potvardi???
Taka che Kalinka i az se chydia, povecheto ot nas prez poslednite godini se zanimavahme samo s burokratshtina i vizi, sega polychihme tehnite grazdanstva, i BG ako vleze v EU, kakvo shte pravia i az neznam, kak shte stoi vaprosa? Na men malko mi pisna  Sad  ot neznanie kakvo shte stane po vsiako vreme. Ako niakoi znae neshto po vaprosa neka go spodeli. Pozdravi

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На мен ми дойде тази мисъл, след като една приятелка Словенка си изказа мнението. Две са нещата, които биха ме накарали да взема и този паспорт: по-лесното пътуване /и без визи за някои страни/, както и факта, че тук всеки път, когато вадя нов документ за престой се налага да плащам към 300 евро. Не знам как ще бъде за работа, защото по принцип с документа, който сега  имам мога да работя. Знам за много поляци, които след влизането на Полша в ЕС много по-лесно законно работят тук. Холандия разрешава двойното гражданство, но още един  проблем, като убийството на Тео ван Гог , с мароканците или турците...и ще пристъпят към по-здрави мерки....Ще ми е интересно мнението на тези, които живеят тук? 

# 40
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Аз също съм ЗА, и за момента виждам само полза от тукашнто гайданство (пътуване без визи, работа). На бюрокрацията се свиква.  Grinning
Въпреки всичко това, засега нямам намерение да се отказвам от българското си гражданство, ще ми е гадно да трябва да си предам българските документи все пак...

# 41
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
извинете, по-горе четете "гражданство" в първото изречение  Grinning

# 42
  • България-София
  • Мнения: 573
За двойното гражданство. Колкото до бюрокрацията - когато пътувах само с БГ паспорт беше много по-голяма разправия да влизам в Израел, отколкото след като взех и израелския.

# 43
  • Мнения: 1 363
Aз нямам нищо против двойното гражданство дотолкова колкото условието за национализирането ми не е отказване от Българскто.  ( Въпреки това не съм се засилила да приемам местното Grinning). Знам, че България не приема двойното гражданство, ако един чужденец иска да стане български гражданин трябва да се откаже от даденто му по рождение Grinning

# 44
  • Мнения: 233

Много хубаво че не трябва да е родителя американец. Аз си спомням някъде го бяха променили закона, но явно не е в САЩ.


Знаете ли, че и на мен някой ми го беше казал това (не помня кой обаче  newsm78). Че законът е сменен през последната година, година и нещо и вече наистина дечицата не са автоматично американчета, само защото са родени тук.




Не го твърдя със сигурност, но както споменах, и аз съм го чувала някъде това.

Е, тогава значи не ми зачитайте много мнението, моите деца са на 3 и 5 години, може да е влязъл в сила някакъв закон малко по-късно.



Някъде към средата на декември 2005 г. Сената и Конгреса обсъждаха подобен законопроект и по-точно:

"Ако се роди дете и нито един от родителите не е американски гражданин, то и детето няма да има право да придобие американско гражданство. "

Това беше насочено към нелегалните имигранти в страната, но такъв закон  би засегнал и легалните такива, но без гражданство ( зелена карта, работна виза и etc.). Естествено този проектозакон беше отхвърлен с голямо мнозинство, тъй като засяга лични интереси на някои конгресмени, но това е друга тема.

И така, дете родено в САЩ става автоматично citizen, независимо от гражданството и статута на двамата родители.

Иначе аз лично съм за двойното гражданство въпреки, че всяко от двете предполага  бюрократични спънки в съответната държава. Хубаво е детето като порасне да има възможност да направи своя личен избор:-)

Общи условия

Активация на акаунт