Яйца

  • 378
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, сигурно и други като мен са се сблъсквали с проблема "яйца". Четох на много места колко е полезен жълтъка на яйцето и че трябва да се дава на детето през ден по половинка към зененчуковото пюре, а после и по цял всеки ден. Странно ми е това количество. Чудя се не е ли малко множко. Освен това проблемът е, че дъщеря ми не иска да го яде даже и когато е в пюрето. Щом го усети - плюе всичко. Не знам какво да правя. 

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами...да, полезен е, но не чак толкова, колкото се прехласват по него.Аз лично го въведох много късно и досега не давам всеки ден/брях, това верно много бе Shocked/.Даже вече захраних и с белтък, миналата седмица Simple Smile
Но щом детето не го харесва, нямам никаква идея как да го пробуташ....Запечен сандвич с пастет от жълтък и сирене и после на малки хапчици?Така, като е термично обработен, по-не мирише гадно SickА, също така в кремовете можеш да го слагаш.Ако си захранила с мляко, прави й млечен крем с жълтък само, вместо с цели яйца, както е за големите.Ако не си, може и в обикновен плодов крем с нишесте да се добави, важното е да ври поне 10 минути!!!
Толкоз идеи от мене, успех Peace

# 2
  • Мнения: 7 106
Ами щом не и харесва натурален сарен, просто спри да и го предлагаш. Ева също не го харесва така и общо взето ми се наложи да изхвърля 3-4 манджи с натрошен вътре жълтък, докато ми светна, че няма смисъл да си правя този труд. Вместо това правя разни запеканки със заливка от яйца, като за мусака, мусаки,  хрупа си домашни питки, замесени с яйца, правя и крем-карамел, козуначени кифлички замесени пак с яйца, "принцески" със сирене и яйце, кекс, баница и други разни дето в момента не се сещам. Ако не си захранила с белтък, ползвай само жълтъците, пак стават ястията.
И не му се връзвай толкова на този жълтък, ще го прояде, но когато на нея и дойде мерака Wink

# 3
  • Мнения: 967
Не настоявай, ако детето не го иска. След време пробвай пак - тогава може а го прояде. Можеш да пробваш наистина сладки и пудинги с жълък ако искаш, но не е толкова важно да го даваш наистина. Нашата лекарка ни каза да изчакаме с жълтъка до 1год и 6мес, заради опсност от алергии. На детето му няма нищо от това, че не яде жълтък.

Общи условия

Активация на акаунт