до кога да стерилизирам шишетата и съдовете на бебето си?

  • 14 258
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 478
На големия стерилизирах до към 6-7 мес. и то само защото имам стерилизатор и тази дейност хич не ми пречеше. Сега с бебо стерилизирах до преди около 2 седм. и след това от време на време като се сетя. Като цяло стерилизирането не ми е проблем, но благодарение не стерилизатора. Ако трябваше на котлон, сигурно щях да изкарам 1-2 мес.

 

# 31
  • Мнения: 86
До 5-6 месеца

# 32
  • Мнения: 2 562
Престанах да стерилизирам шишетата като навърши 1 годинка.Сега само ги мия с препарат за съдове Бочко.

# 33
  • Мнения: 19
Аз стеризилизах докато започна да пълзи и да слага всичко в устата си - стори ми се бесмислено да продължавам.

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
До към 2 годинки ги стерилизирах, като от една нататък не стриктно.
Със стерилизатор за микровълнова.

# 35
  • Мнения: 15 379
До към 2 годинки ги стерилизирах, като от една нататък не стриктно.
Със стерилизатор за микровълнова.

Защо толкова дълго?

# 36
  • София
  • Мнения: 374
Стерилизирах всичко стриктно до 6 месец, след това два-три пъти в седмицата до навършване на една годинка.

# 37
  • Мнения: 11 832
Докато пиеше мляко и вода от шише с биберон стерилизирах. Всички други съдове които ползвах само измивах с по-гореща вода и с бебешко веро.

# 38
  • Мнения: 2 231
Моята бебка беше предимно на кърма, но вече не, и въпреки всичко съм стерилизирала само 3-4 пъти в първият един месец и край. Не мисля да живее в стерилна среда  Rolling Eyes

# 39
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
До 1г-ежедневно.
После само с гореща вода и веро,но пак ежедневно.

# 40
  • Мнения: 115
  Ние бяхме на кърма през цялото време, така че до 6 м. почти не съм стерилизирала. Когато започнах  захранването и даването на вода до годинка и малко отгоре.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Стерилизирах до 6-я месец шишетата и бибероните - имам стерилизатор, то това с котлона е живо наказание.
Оттогава насам няма и смисъл всичко минава през устата му - така се тестват всички вещи, предмети и т.н.
Не виждам смисъл за по-дълго стерилизиране, предвид, че яде пюрета, каши, ползва други съдове освен шишетата, които не се стерилизират.

# 42
  • Мнения: 53
Моя син нищо не слагаше в уста, даже чакаше аз да го храна, за да не си изцапа пръстчетата Joy
Стерелизирах до 9-10м. след всяко хранене с шише, други съдове никога не съм стерелизирала, само миене с гореща вода.

# 43
  • Мнения: 386
До 4-5 м всеки ден по 3 пъти със стерилизатор за микровълнова.После почнах да разреждам бройките и на  навършени 6 месеца вече не стерилизирах.Ама то и смисъл особен не виждам.Той слага в устата всичко,което докопа.Не мога да стерилизирам всичко....

# 44
  • Мнения: 27 524
С Криско нито веднъж не съм стерилизирала. Сега имаме куче обаче и купих стерилизатор за микровълновата, но не смятам да се увличам. До 6-ти месец според мен е достатъчно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт