Проблеми с хазяи и стара техника... Помощ!

  • 3 341
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 954
Ок, извинявам се предварително, ако съм твърде многословна, но ето и ситуацията. От една година живеем с моя мъж под наем в Лозенец, София. Тъй като е "престижен" квартал плащаме 400лв наем, което ми се струва много за старите мебели и техника, с които е обзаведен апартамента. Постепенно започнаха да изникват проблеми - сменихме сифони в кухнята, преди няколко дни се скъса маркуч на бойлера, когато дойде техник изникна и друг проблем - трябваше да сменим терморегулатора на бойлера. Нямахме дори осветителни тела, та сами си слагахме абажурите и оправяхме контакти и кранчета. Котлоните на кухненската печка отказват да работят заедно с фурната. Пералнята протече днес. Естествено хазяинът, който е възрастен човечец на "едната пенсийка", не само не иска да покрие или смени нищо, но дори иска да ни качи наема. Да не говорим, че прави проблем, че искаме да си пребоядисаме стените, защото са мръсни от предишните наематели.
Та, с по-малко думи. Това нормално ли е? Кой трябва да поеме разноските по такива ремонти или дори евнтуална смяна на уредите? Не ми се иска да даваме пари за нова пералня на този човек. И имате ли представа какъв може да бъде проблемът на пералня, която тече само при центруфугиране? Пералнята е НЕО с неизвестна възраст. Колко евентуално би струвал един ремонт на пералня, чувала съм че понякога излиза по-евтино да купиш нова.

# 1
  • Мнения: 13 680
Защо просто не отидете в друг апартамент. За тази цена може и по-добро да намерите.

# 2
  • Мнения: 4 954
Оооо, да, апартаментът ще бъде сменен, спор няма. Но докато това стане ще ми трябва пералня, все пак. И топла вода. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 15 910
И аз имам квартиранти в Лозенец. Като се развали нещо - викат си техник и го поправят, после си удържат от наема. Преди години им купих нова пералня, на старата ремонта щеше да бъде скъп. После поискаха ново диванче за хола - купих им. Снощи се обадиха, че ги обрали докато са на работа. Разбили бравата гадните крадци -  дадох им номер на денонощен ключар и плащането пак ще се удържи от наема.
Мисля, че това са нормални отношения, все пак никой уред не е вечен.
Теч при центрофугиране ми се случи у нас - струваше ми около 130 лв. Според майстора - имало различни причини. Дано да ви се е развило някое уплътнение само и да е по-евтино.
Дядото с пенсийката май ще си остане без квартиранти и допълнителен доход.

# 4
  • Мнения: 292
И аз имам квартиранти в Лозенец. Като се развали нещо - викат си техник и го поправят, после си удържат от наема. Преди години им купих нова пералня, на старата ремонта щеше да бъде скъп. После поискаха ново диванче за хола - купих им. Снощи се обадиха, че ги обрали докато са на работа. Разбили бравата гадните крадци -  дадох им номер на денонощен ключар и плащането пак ще се удържи от наема.
Мисля, че това са нормални отношения, все пак никой уред не е вечен.
Теч при центрофугиране ми се случи у нас - струваше ми около 130 лв. Според майстора - имало различни причини. Дано да ви се е развило някое уплътнение само и да е по-евтино.
Дядото с пенсийката май ще си остане без квартиранти и допълнителен доход.

Е къде е файдата да даваш апартамент за 400 лв, че и да покриваш всякакви такива разходи. Ми то по-добре да го продаде и да сложи парите на влог. За Лозенец дори и сега има достатъчно сноби да чакат.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 910
Боби, не съм уточнила наема, но не е 400 лв.
2 пъти съм купила от най-евтините нови неща - диван и пералня.
Повредите са само 4- 5 за 6 години Избрала съм си кротки и точни квартиранти.
Наема - дори и да е тече, капе равномерно.
Пари на влог не желая да държа.
Сноби за купуване на стари апартаменти в Лозенец няма. Има разни прошляци, продали нивите на дядо и фукащи се с пари в брой. Като държат да купят на смешна цена. Обясявам им къде се намира отдел Социални грижи.
А  ползата от файдата ще е след време. Нали аз или децата ми ще го ползваме когато решим.

# 6
  • Мнения: 1 482
Аз бих се изнесла по най бързият начин. Имахме главоболия с едни такива собственици в далечната 2004г. После пък имахме идна дето казваше,че къщата е нейна и ще идва когато си поиска ooooh!
Ще мине много време докато се научим как го правят хората по света и да имаме подобни отношения наемател-наемодател. Слава богу,моята хазайка е печена и е много точна жена

# 7
  • Мнения: 2 047
Купи си твоя пералня и при изнасянето оттам ще си я вземеш. Но пък за бойлера няма как.

Имам познати под наем и познати хазяи - всичко, което се развали е грижа на хазяите (или наемателите, ако на хазяина не му се занимава, но после си свалят от наема). Без изключения - напр. смяна на звънци, нов бойлер, смяна на дограма, поради измятане на старата, смяна на тоалетно казанче. Имате ли договор и какво пише в него за подръжката на апартамента?
 Може би този вашия просто не се е притеснил, че ще му трябват нови наематели, пък и вие щом търпите, какво да се занимава.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 609
Estlar, в договора не са ли уредени тези неща? И аз живея под наем от години и досега проблеми с хазяи не съм имала в това отношение (а и са били все свестни хора). Което се е повредило, са го сменяли или сме приспадали парите за ремонт/подмяна от наема. Само един килим съм плащала, но пък него аз го залях с червено вино и така и не се изпра, та вината си беше моя.

Купи си твоя пералня и при изнасянето оттам ще си я вземеш.


Това също е решение.

# 9
  • Мнения: 4 569
Под наем съм. В договора пише че всички ремонти и подобрения са за моя сметка. Реших да не сменям нищо. Тоалетната и мивката са стари и още един куп неща има, които биха били други, но.. Засега се примирявам.

# 10
  • Мнения: 241
Купи си пералня и проточен бойлер (ако позволява ел.мрежата), а като се изнасяш, ще си ги вземеш. В договора пише, че ремонта е за твоя сметка, но не пише че си длъжна да ремонтираш счупения уред. Peace

# 11
  • Мнения: 1 482
Под наем съм. В договора пише че всички ремонти и подобрения са за моя сметка. Реших да не сменям нищо. Тоалетната и мивката са стари и още един куп неща има, които биха били други, но.. Засега се примирявам.

Демек,ако ти духа от старата дограма си я смени. Те само ще взимат наема,така ли ooooh! Такива са основният източник на доходи на брокерите. В годината сигурно по 3 пъти сменят наематели.

# 12
  • Мнения: 5 979
Е дограмата все може да се уплътни временно някак си а уредите си ги вземаш разбира се като тръгнеш да се изнасяш, оставяш му неговите. Има наематели, които обират да шушка квартирата или оставям големи неплатени сметки  от това се притесняват някои.

# 13
  • София
  • Мнения: 6
Аз съм от страната на хазаите.Даваме гарсониера в по краен квартал.Преди 2г. го купихме уж със всички мебели и уреди.Обаче се оказа,че хладилникът е неизползваем.Занесохме там нашия храдилник ,който беше на една година и ние си купихме нов.През лятото наемателят се обади,че пералнята е развалина.Викнах майстор и ми взе 70лв.Преди седмица пак ми се обади-протекла.Решихме и му купихме нова.Е не от най скъпите ,но е нова.Ние сме коректни с наемателя и той що годе.Послесният пъп като ходихме за наема(иначе никога не ходя без важна причина и да се обадя предварително) видях че си взел коте.Аз също имам  и съм котколюбителка.Нищо не му казах,въпреки че мисля ,че трябваше да попита предварително.Трябва да има толерантност между двете страни .

# 14
  • Мнения: 4 569
Под наем съм. В договора пише че всички ремонти и подобрения са за моя сметка. Реших да не сменям нищо. Тоалетната и мивката са стари и още един куп неща има, които биха били други, но.. Засега се примирявам.

Демек,ако ти духа от старата дограма си я смени. Те само ще взимат наема,така ли ooooh! Такива са основният източник на доходи на брокерите. В годината сигурно по 3 пъти сменят наематели.
от собственик е.
Духа, да. Ще уплътня с уплътнителни ленти. Не знам как точно се казват. Ролки са и се лепят на дървената част на прозореца.
Не го обясних добре, извинявам се.

Общи условия

Активация на акаунт