Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
Да, грозно е. Изолациите в различни тонове и на парче, пристроените балкони, шаренията по фасадите откъм цвят, въобще...При първите си ходения в Белгия това ме шашна - един квартал - всичко еднакво и красиво! Беше бедняшки, по продължение на влаковата линия, ама то красота! Както и да е, ако говорим за красота.


Вили, Диков Разреши да бъдат построени сгради на парче, една с една еднаква д аняма и да са невъзможна архитектска хрумка.Па после-фасадите им били някакви си.Ми тя фасадата изпървом от архитект се предлага и построява.И без остъклен балкон и климатик е гротескно.

Да, ама ние сме Богове да осерем всичко, това съм го признала. Като е грозна архитектурата - това нали не бива да значи - дайте да опропастим тогава максимално...

# 46
  • Мнения: 9 990
Човек, клгато се опитва да си го направи Пригодно, заради недомислици архитектурни-не мисли за естетика точно.И не всеки е роден естет.Аз съм усвоила балкон, не за да сложа печка там, а защото архитекта ни излъга за отстоянието от улицата например. Tired

# 47
  • Мнения: 7 947
Как ви излъга? Какво спечели сега - улицата по-далечна ли стана  Joy

Идеята ми е - че нямам против преустройствата, естествено. Но да има някакви правила.

# 48
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ама аз мисля, че съм си съвсем по темата.

Я, какво голямо изложение направих, най-голямото  Mr. Green

Преди да се пускат медийните бомби, трябва първо да се помисли. А на никой не му се мисли, краде му се.

И аз мисля, че града изглежда ОТ-ЧАЙ-ВА-ЩО!

Но не става така, с психологически атаки. Нека се действа за напред. Климатиците наистина спират да капят с поставяне на отводнителна тръбичка.

Форест Гъмп, и аз сутрин едва излазвам с детето до детската.
По платното коли, по тротоара камари мръсен сняг, лед и падащи висулки. Ама нали щяха да извозват снега - е извозиха го! Климатиците не я направиха тая беля. Зимата я стори, а общината й помага.

# 49
  • Мнения: 14 478
Цитат от Nansen:
Цялата дандания напоследък е поредното отклоняване на вниманието от същината на проблемите.

Забелязвам, че това правителство така прави винаги. Когато има по-важен проблем, то общественото внимание се отклонява в друга посока. Защото хората започнаха да мислят какво ще се случи с балкончетата и климатиците им, а се отклониха от непочистените улици и покриви с техните жертви, безработицата, глада, дублираните сметки за ток и парно и тройната цена на лекарствата.

Нямат очи да искат това от хората. Нямат очи, да дават за пример Щутгард. Биха имали, ако това се правеше още от зората на демокрация. А не да те оставят 20 години безконтролно да буташ и събаряш, да прекрояваш и кърпиш, а днес да ти кажат, че така не става. Какво се яви оная дебелата по новините и обясни, че остъклените с винкел балкони до преди 1997 няма да се събарят, защото били заварено положение. А ще се събарят тези, които са направени вчера, и отговарят технически на изискванията. Не може да се говори, че хората не са си извадили разрешително от общината, защото общината отхвърляше проектите, и казваше, че това не й е приоритет.

За климатиците е същото. Не може оня недоказал се архитект да се появява и да обяснява как експерти щели да  дават препоръки да се климатизират централно цели жилищни сгради. Ако не се климатизираш централно, то индививидуално не може. Така било в Щутгард. Да, ама Щутгард е бащата на Мерцедеса, а ние сме бащи на клошарите, дето ядат от боклука.

Не може да се подреждат и климатици в една редица. Защото зимата ще се обледенят и няма да функционират. Ще трябва да се оттичат в един общ олук, а този олук трябва да се отоплява. Кой ще го плаща това отопление, в кооперациите се карат за 40 стотинки членски внос?!

Говори ми за единна климатизация на административните сгради, те щели да започнат първи. Ще започнат, ама с бюджетни средства, с нашите пари, от моите и вашите данъци. Да не ми се дава за пример, защото на мене няма общината да ми постави общата климатизация безплатно, а ще трябва да си я платя, при положение, примерно, че вече съм инвестирала 10 000 лева за климатици. Т.е. да ги изхвърля, така ли?!

И още нещо. Не може едно експертче от "Незаконно строителство" в РДНСК със месечна заплата от 300 лева, защото на толкова е оценен интелектуалния му труд, да ми прави предписание на мен как аз да се разполагам с моите си пари, спечелени от друг тип интелектуален труд, далеч по високо оценен от неговия.

Вярно е, че в Париж примерно, до толкова е затегнат контрола по външния вид на сградите, че ако една сграда е проектирана да е с щори на прозорците, то ти не можеш да си сложиш пердета, защото загрозяваш фасадата. Или си сложи пердета, ама зад щорите. Но там не е имало нито тоталитарен строй нито демокрация. Това не може да се наложи от днес за утре. Това е начин на мислене. А тук основната мисъл е от къде да се открадне някое милионче.

Това мисля аз. И нито имам климатици, нито остъклен балкон

---------------------------------------------------------------------------------------
Браво-точно така е, но с една забележка.
Не взема експерта 300лв., а много много повече. Само така му се пише заплатата, а Допълнителното материално стимулиране?, а рушветчетата?, а разните добавки като социално слаб, щото е на ниска заплата? Няма напуснал експерт на ДНСК, а всички знаем, че с 300лв. заплата се стига до ровене в контейнера за боклук. Истината е, че администрацията се разду до неприлични размери и частния сектор вече не може да я храни тая армия от чиновници. Все повече стават хрантутниците и в един момент просто няма да има повече пари за тях. Сега отчаяно се опитват да изкопчат и малкото левчета, останали скътани в населението та допряха до климатиците. А знаем защо се сложиха тея климатици-ами за да се отърват хората от мъртвата хватка на топлофикация.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
то, хубаво, ама някой трябва да я сложи тази отводнителна тръбичка! И забелязвам, че проблемите с капките, които направо локви стават, е точно с държавните учреждения, дето на всеки прозорец има климатик и са по десетина етажа високи сгради, та е като бомбардировка. Хората по жилищата си като слагат, се възползват от отводнителната тръбичка по-често.

# 51
  • Мнения: 7 947
Аз ли нещо не разбирам - но дори с тръбичка - нали пак ще капе от нея  newsm78

# 52
  • Мнения: 9 990
Как ви излъга? Какво спечели сега - улицата по-далечна ли стана  Joy

Идеята ми е - че нямам против преустройствата, естествено. Но да има някакви правила.

То не е смешно и никъде не съм твърдяла, че улицата се е отдалечила, Вили, ма нА, знаем, че заяждането те храни теб.
Спечелих Изолация от шума и мърсотията от близостта на улицата.
Никъде не казвам да няма Правила, напротив, Нека има.Най-малкото Диков, ако спазваше той Правилата-нямаше ние да го имаме това безумно отстояние.
Чудно как от моите тръбички не капе на никой от главата.И от много други.От чийто климатик капе-писах-има си глобичка за това.

# 53
  • Мнения: 7 947
Оф, Злоби - има иконка след въпроса ми - това трябваше да те подсети - че се майтапя и се опитвам, както казах и на Нансен - да направя темата по-лежерна  Wink

Иначе - тази улица нова прокарана ли е?

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз ли нещо не разбирам - но дори с тръбичка - нали пак ще капе от нея  newsm78

не знам, сигурно има начин да не капе, ама просто на никого не му се мисли и прави, къде-къде по-лесно е да се отсвири!  Peace

# 55
  • Мнения: 7 947
Аз ли нещо не разбирам - но дори с тръбичка - нали пак ще капе от нея  newsm78

не знам, сигурно има начин да не капе, ама просто на никого не му се мисли и прави, къде-къде по-лесно е да се отсвири!  Peace

Аз имам климатик и капе наистина, ама съм в къща и съм си сложила съд под тръбичката - да не ми мокри пътеката. Затова питам - има ли начин да не капе  Thinking Не вярвам да има просто.

# 56
  • Мнения: 9 990
Кондеза и водата, която излиза/капе се отвежда точно с тръбичка, елеменатрно е, до място, където не подлизва по сградата , за да я руши.Когато се слага климатика, монтажистите го правят.Нашата тръбичка слиза по сгаратата в едно улейче, след което е вкопана  така, че да не спъва някой, след което отива на място с трева и пръст.Не съм го нито аз измислила, нито нищо.Момчетата от фирмата, като ни слагаха климатика просто го направиха.Така се правело.
И който отсвирва, щото му е по-лесно-да му друснат два-три пъти по 500 лв глоба, да видим.

# 57
  • Мнения: 7 947
Е, ама каналчета и тревички няма в центъра, точно там - където ти капе на главите винаги  Tired
Вероятно има начини да се свързва с улуците, ама...

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
няма начин да няма начин. Ако някой ми плати, сигурно дори аз бих го измислила.

# 59
  • Мнения: 9 990
тръбичката се удължава до където трябва...сега що се правите.... Tiredмоята е Удължена Точно Заради Това, защото каналче и тревичка току под балкона нямам.Няма нужда Андариел да го измисляш, отдавна е измислено.

Общи условия

Активация на акаунт