остатък от игла под металокер. корона, незапълнени канали

  • 6 171
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 382
Преди колко време са лекувани тези зъби?

# 16
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
12 години

# 17
  • Мнения: 2 382
Много преди това и короните е трябвало да се сменят и зъбите да се пролекуват  Peace.
При такава давност , като изключим счупения каналопълнител, изобщо не може да се говори за вина на колегата. Само можем да гадаем какво се е случило с тези зъби. Преди 12 години нивото на ендодонтията беше на светлинни години от сега и концепциите за методите на лечение бяха коренно различни. Възможно е каналите да са били запълнени и в последствие пълнежът да се е резорбирал( има не малко документирани подобни случаи)
По-скоро бих казала черна точка за колегата, който набързо е обвинил този преди него, вместо да представи реалната ситуация на пациента.
Изобщо няма да коментирам предложението за екстракция на 6-ти зъб.
Да не говорим, че е пълно безумие идеята 7-ми да се използва като мостоносител  с тази прекрасна резорбция медиално.

# 18
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Сегашният ми стоматолог директно нищо не е казал за предишния, дори не е питал за име. Истината е, че аз го набедих предишния - едва ли не за всички грехове на света. Да, и това ми казаха - че короните са къси и едната почнала процес гниене. Но към този етап не ми казва - какво може да се направи - откъм запазване на зъбите, лечение и т.н. Това горе написанато е сътворено от мен. Аз си питам - ама отговора е - като свършим горните. А аз тръпна в невежество и неяснота. Явно си има някакъв технологичен процес, твърде не ясен за мен.  И в крайна сметка - какво е състоянието на тези зъби - безвъзвратно загубени ли са, може ли да се направи нещо за подобряване на здравината им. И какво означава - медиална резорбция. Резорбция - е стапяне, леле. Медиална - сещам се, че медианата разделя страната на две равни части, хаха. А май е време да рева...

# 19
  • Мнения: 4 068
12 години са даже добър период на издръжливост на корони и лечение. Не е сериозно след 12 години да очакваш стоматолога ти да ти пролекува зъбите наново за негова сметка.

# 20
  • Мнения: 2 382
Това вече обяснява в голяма степен ситуацията Peace. От първите постове останах с друго впечатление. Положението изобщо не е трагично, има решения и едва ли ще се стигне до загуба на зъб. Най точна прогноза може да се даде след като се свалят короните, защото много често по- сериозен проблем е именно кариозен процес под коронката, отколкото фрагмент в канала. Не казвам, че последното е за подценяване, но за 12 години този фрагмент не е довел до възпалителен процес, а един кариес под нивото на венеца може да направи невъзможно по-нататъшното възстановяване на зъбите.
А около 7-ми зъб има изменение на костта , което го прави не особено подходящ за мостоносител- това е , нищо фатално.

Общи условия

Активация на акаунт