Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 фев. 2012, 23:59 ч.

След рисков секс? СПЕШНО

• 817
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте, днес имах рисков секс с приятеля ми, но не желаем дете.
Случи се следното, тъй като малко го болеше и не усетил, че е свършил. Правехме го с презерватив, но продължихме още 2-3 минути. След като спряхме видях, че почти цялото количество семенна течност от кондома(не много като количество), беше потекло отдолу и беше по мен, а като проверихме презерватива имаше и малко по него(някъде до половината).
Също така цикълът ми свърши във понеделник(28-29 дневен е, последната менструация бе на 16.02.2012). Не искам да пия ескапел, тъй като преди 2 години пиех лекарства с подобно действие, причиняващи хормонален дисбаланс и за съжаление получих образование на гърдата(премахнато по опиративен път в последствие). Гинеколожката ми именно за това и не ми препоръчва да пия противозачатъчни, защото имат противопоказно действие, на аденомните образувания на гърдите.
Имам нужда от спешен компетентен отговор, да предприема ли някакви действия и какви?

Пп мисля утре да си направя тест за овулация и ако е положителен, тогава да предприема мерки и да пия ескапел ?

# 1
Здравейте, neferet,

В този срок на менструалния цикъл има риск от забременяване. Гестагените (в това число и Ескапел) не влияят върху образуването на аденоми на гърдите. Във вашия случай е по - добре да приемате Ескапел.

Д-р Надя Магунска

Акушер - гинеколог, АГ болница "Д-р Щерев"

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт