Мигрена

  • 3 526
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 392
Здравейте,мами-бъдещи и настоящи.
Искам да попитам тези,които вече са се сблъсквали с мигрената,да ми кажат къде са се лекували,какво лечение са преминали и не на последно място,добър лекар към когото да се насоча.

# 1
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Да се запиша и аз тук,имам ужасна мигрена,от нищо не минава,цял ден вървя като пребита,вечерта вече от болка ми се гади,някакъв ад е:(

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз правя такива мигренозни пристъпи.  Tired
Само течен аналгин ми помага. За лечение не съм чувала...

Има една д-рка при Гала (всеки понеделник), която твърди, че тази силна болка в главата е от недостатъчен обем прием на вода.
Ако сме пиели по 3-4л. на ден, няма да имаме мигрена. Дали?  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 480
Неолексан?

# 4
  • Мнения: 0
Аз също имам мигрена от много малка! Още от тогава знам че лечение няма. Водиха ме освен при специалисти тук във Варна, също така и във София. Когато ме хванеха болките трябваше в стаята да се затъмни, да се изолират всякакви шумове и дразнители. Много зле беше Sad. За щастие и естествено да не казвам дума, от както се роди първото ми дете имам болки, и то не така силни, само 2-3 дни преди цикъл.
Що се отнася до лекарствата, организма ми толкова бързо привиква към тях че след няколко дни трябва да ги сменя с други. Аналгин, парацетамол, аулин, нимезил - вече не ми действат  Sad така че каквото и да пиете не прекалявайте за да не привикнете и вие! В един момент просто няма какво да се пие и докторите ми бяха предписали доста силни лекарства към които, по обяснението им, може да се пристрастиш

# 5
  • Мнения: 242
За мигрената не знам към какъв специалист е добре да се обърнете. Проблемът е, че трябва да се отсранят съмнения от всякакъв тип. Очи, хормони, сърце...какво ли не. При мен се оказа от хормоните.

# 6
  • Мнения: 15
Трябва да се провери и за наличие на шипове по гръбнака.При мен доста се облекчиха пристъпите след проведен курс на лечение при невролог, с приемане на различни обезболяващи лекарства по схема, с цел предотвратяване на пристъп, а не обезболяване при пристъп, в комбинация с витамини.

И не на последно място, човек за да е здрав трябва "Да спи на открехнат прозорец, да ходи пеша и да не се ядосва за глупости-Петър Дънов"

# 7
  • Мнения: X
Не знам дали при мен е било точно мигрена, но ме болеше главата всеки божи ден почти, от ученичка още.И очила съм носила, и на какви ли не доктори ме е водила майка ми, за да се разбере от какво е....нищо.
Освен, че всяка сутрин се събуждах с главоболие, и пиех хапчета-Беналгин, Ацефеин, а ако не мине от тях, и Аулин, то главоболието ми се провокираше от студен вятър, от топъл вятър, от жега, от силно слънце, от силен шум, от задимени помещения, от някои храни....
От два месеца спрях да ям месо и всякакви месни продукти.И главоболието ми изчезна седмица след това.
Докато преди унищожавах една опаковка от 20 хапчета Беналгин за седмица, сега влача една от месец и половина,изпила съм само 3 хапчета.За 1,5 месец направо е рекорд при мен.

# 8
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=539247.0
Ето тук пишем "Мигренките"..., има много инфо в началото на темата.

Общи условия

Активация на акаунт