Близнаци в училищна възраст

  • 18 071
  • 164
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 336
Дж, каквото и да говорех в градината накрая Ели - устатката излизаше виновна, защото не си трае пред госпожите. Но нали мина и това... Ти така ли го реши последно - едната в монтесори, другата в държавно? Много трудно решение си взела, аз не бих могла да ги разделя в този случай Sad

Оле, напълно те разбирам, влудяващо е да се злоупотребява с това че няма места по градините и децата да трябва да плащат за това...

Днес ходих да гледам за сандали и видях хубави раници, проверих и цената - 60-80 лв бройката Shocked Започвам да спестявам отсега!!!

# 46
  • Мнения: 7 803
ay iskam i двете да са в монтесори, ама да видим дали ще самите деца ще се разберат. и доколко могат да ги разделят. и ако не става да са заедно трябва да пратя едната в държавното  Sad направо съм луднала.
тук една раница струва 150 евро аз трябва цяла година да ги събирам парите  #Cussing out

# 47
  • Мнения: 1 174
Херцогиня фон Дж-то , сигурна съм, че ще намериш най-правилното решение, но наистина избора ще ти е труден и ми е интересно ако така ги разделиш, как ще решиш коя в кое училище да е?
mishlentze, в Хипо имаше намаление на раници на Дисни, от 53 лв на 23лв, страхотни бяха- големи с твърд гръб, страхотни цветове, купих такава за подарък, не знам дали има още обаче.
А, отново да споделя, колко съм разочарована за начина на спане в нашата градина( незнам по другите дали е точно така) Режима при нас е, че в 12.30 децата са по леглата, е как да спят след като те са станали в 8, зимата особено, като и не излизат на вън, никаква умора и все пак са на почти 6 години, та те като бебета спяха през повече от 4 часа  Crazy И ги държат поне до 15.30 в леглата, и аз не мога да лежа 3 часа  ooooh!Голям проблем имах със сина ми, плачеше, че не иска да ходи на градина, освен това, ако говори когато децата спят и им пречи го бяха местили в една друга стая сам, та и разговори с госпожите си имах,абе нямам думи.

# 48
  • Мнения: 3 638
Хайде нещо интересно от мен за близнаците и дали всъщност можем да влияем на способностите и IQ на децата си  Simple Smile

http://zabliznacite.wordpress.com/2012/05/07/tainite-na-bliznaci … ional-geographic/

# 49
  • Мнения: 7 803
ми то е решено вече, ако трябва дда ги деля тони ще е в монтесори. тя е хиперактивна и няма шанс в държавното училище. а тедито ще се справи
много им хареса в  училище днес, да видим

# 50
  • Мнения: 355
Моите момичета тръгнаха на у-ще на 6 г., на следващия месец навършиха 7 г. Почти най-малки от класа са, но за сега не виждам проблем. В у-щето имат 4 паралелки 1ви кл. и се чудех и аз миналата година дали да не ги разделя. Питах ги няколко пъти, но и двете категорично отказаха. Реших да не насилвам нещата и ги записах в един клас. Стоят на отделни чинове, на отделни масички са в стола. Имат си отделни и "общи"приятелки, харесват ги различни момченца  newsm78
Мисля си, че две деца в отделни класове си е допълнително изпитание за родителя- с материала ще са на различно ниво, може да имат разлики в домашните, в извънкласните мероприятия. Нашите първи класове са извън сградата на у-щето и да обхождам сутрин и следобед две занимални, за да ги водя и прибирам, х2 родителски срещи, х2 тържества за буквите и др.... мерси, и аз съм човек.

# 51
  • Мнения: 7 803
аз пък съм на мнение, че не е важно на мен да ми е добре, а на децата. то е ясно, че с близнаци не е лесно, но е важно децата да се чустват добре. водих ги на психолог, онемях от нещата, които ми разка. никога не са ми казвали такива неща на мен. на теди трите желания са, да прекарва повече време с тати, да има много цветя и дървена на земята и антониа да е толкова спокойна, колко тя самата. това само показва колко трудно е за нея съжителството със сестра и. аз не че не го знаех, но не знаех в каква степен е  Sad както и да е. не им хареса в монтесори, така че ще са в държавното училище, в различни училища

# 52
  • Мнения: 3 336
Дж, това ти харесвам, че си смела в решенията си Grinning И аз бях водила Ели на психолог преди време още и тя жената ми каза да ги запиша отделно. Разправя ми за един тризнаци - 2 момичета, едно момче, което от нищо настивало. И майка им като боледувал той оставяла двете сестри с него вкъщи, та така постепенно сестрите научили каква е схумата и карали брат си да ходи разголен зимата, за да си стоят въщи Rolling Eyes

Роня, и на мен томва са ми притесненията, че родителскит есрещи ще са по едно и също време, вероятно и тържествата... Няма да мога да уважа и двамата по едно и също време Rolling Eyes Но все пак той си държи на паралелката с компютрите и ще са отделно. Промених си молбата, сега чакам свидетестлвата да им дадат другата седмица и след празниците ще ги запиша окончателно.

Йоана, ще проверя в Хиполенд. Мерси Hug

Ние с мъжа ми взехме решение да се разведем, та се притеснявам как ще им се отрази на децата тази промяна точно преди 1 клас....

# 53
  • Мнения: 7 803
кофти работа, но щом няма как. аз като опитна разведена от вече почти 5 години  Rolling Eyes мога да помагам, ако ти трябва нещо.

# 54
  • Мнения: 3 336
fata, много ми харесва блога ти, доста материали си събрала по темата Hug

Дж, мерси, аз затова ти се радвам толкова - хващаш бика за рогата без да се замислиш Hug Режеш без да се замисляш прекалено. Най-трудно е решението и предполагам докато развода стане факт. Голямото ми притеснение е за децата, но като не им е поднесено директно, а постепенно се надявам да няма проблем и да свикнат Praynig

# 55
  • Мнения: 154
аз пък съм на мнение, че не е важно на мен да ми е добре, а на децата. то е ясно, че с близнаци не е лесно, но е важно децата да се чустват добре. водих ги на психолог, онемях от нещата, които ми разка. никога не са ми казвали такива неща на мен. на теди трите желания са, да прекарва повече време с тати, да има много цветя и дървена на земята и антониа да е толкова спокойна, колко тя самата. това само показва колко трудно е за нея съжителството със сестра и. аз не че не го знаех, но не знаех в каква степен е  Sad както и да е. не им хареса в монтесори, така че ще са в държавното училище, в различни училища
И аз съм на това мнение Simple SmileИ за психолог съм се замислила,защото и при нас назрява проблема с това,че Ники е доста активен,а сестра ме у спокойна и разбрана,но в опитите си да го догони,много често го отнася-без вина,виновна SadНай-често от баща си,което мен ме влудява,защото тя е момиче да му се невиди.И затова са ни и основните конфликти и спорове с мъжа ми.
Дж-то ти си смелчага,възхищавам ти се.Дано свикнат бързо и двенките и нещата се подредят добре Hug
Дж, това ти харесвам, че си смела в решенията си Grinning И аз бях водила Ели на психолог преди време още и тя жената ми каза да ги запиша отделно. Разправя ми за един тризнаци - 2 момичета, едно момче, което от нищо настивало. И майка им като боледувал той оставяла двете сестри с него вкъщи, та така постепенно сестрите научили каква е схумата и карали брат си да ходи разголен зимата, за да си стоят въщи Rolling Eyes

Роня, и на мен томва са ми притесненията, че родителскит есрещи ще са по едно и също време, вероятно и тържествата... Няма да мога да уважа и двамата по едно и също време Rolling Eyes Но все пак той си държи на паралелката с компютрите и ще са отделно. Промених си молбата, сега чакам свидетестлвата да им дадат другата седмица и след празниците ще ги запиша окончателно.

Йоана, ще проверя в Хиполенд. Мерси Hug

Ние с мъжа ми взехме решение да се разведем, та се притеснявам как ще им се отрази на децата тази промяна точно преди 1 клас....
Мишленце,прегръщам те HugТрудно е това решение,но щом се е стигнало дотук това е по-добрия вариант,вместо насилено съжителство.Един цитат от Ерих Кестнер и "Двойната лотхен"помня го от дете-"Има много деца,които страдат че родителите им са разделени,но има още повече деца които страдат от това че родителите им не са разделени.Непомня правилен ли е цитата,но беше в този дух.Прегръщам те Hug
За ранички провери и в Ориндж,имаше намаление сега.
Херцогиня фон Дж-то , сигурна съм, че ще намериш най-правилното решение, но наистина избора ще ти е труден и ми е интересно ако така ги разделиш, как ще решиш коя в кое училище да е?
mishlentze, в Хипо имаше намаление на раници на Дисни, от 53 лв на 23лв, страхотни бяха- големи с твърд гръб, страхотни цветове, купих такава за подарък, не знам дали има още обаче.
А, отново да споделя, колко съм разочарована за начина на спане в нашата градина( незнам по другите дали е точно така) Режима при нас е, че в 12.30 децата са по леглата, е как да спят след като те са станали в 8, зимата особено, като и не излизат на вън, никаква умора и все пак са на почти 6 години, та те като бебета спяха през повече от 4 часа  Crazy И ги държат поне до 15.30 в леглата, и аз не мога да лежа 3 часа  ooooh!Голям проблем имах със сина ми, плачеше, че не иска да ходи на градина, освен това, ако говори когато децата спят и им пречи го бяха местили в една друга стая сам, та и разговори с госпожите си имах,абе нямам думи.
Йоана,И в нащата градина е така,явно това си е масовата практика.Еми на 6години,как ще спят,при нас това от сега не се случва,пък тогава съвсем.Аз затова си го мисля отдалече дето се казва,предучилщната в училище, не в детската.Имам две години напред да проуча,живот и здраве.

# 56
  • Мнения: 154
Да допиша,че пропуснах.
 Simple SmileФата,благодаря за материалите.Много полезно и интересно както винаги. Hug

# 57
  • Мнения: 3 336
Мерси за подкрепата, момичета. Оле, това и аз го помня, много хубав цитат.

Фата, и аз разгледах с интерес Hug

# 58
  • Мнения: 269
Здравейте и от мен, ние другата година ще сме ученици и аз също съм решила да ги разделя обаче в различни паралелки в едно училище, защото много се карат и бият, дори по улицата и умирам от срам EmbarassedТова е вярно че ще е трудно за родителските срещи и другите занимания но когато говоря с тях те са съгласни, така че ще са отделно

# 59
  • Мнения: 3 336
Здравей, Елида  bouquet Аз бях твърдо решена да ги оставям заедно, но в последния момент се разколебах. Бях и твърдо решена да ги запиша на 7 години и 8 месеца на училище, вместо на 6 и 8. Но с времето убежденията ми търпят промени. Надявам се при вас нещата да се уталожат и да спрат да се бият децата. Другото - каквото сабя покаже Grinning

На 7 ще е първата едновременна родителска среща. С баща им ще ходим и двамата... в отделни стаи.

Общи условия

Активация на акаунт