страховитите лайна по тротоарите

  • 38 833
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 62
На когото му е писано да се удави, нема да се обеси, споко! Wink

# 766
  • София
  • Мнения: 5 883
На когото му е писано да се удави, нема да се обеси, споко! Wink
Егати бездушните същества.
Това за починалото детенце ли?

# 767
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
За мен говори, аре стига.

# 768
  • София
  • Мнения: 10 324

Доколкото знам заразяването може да стане и чрез вдишване, т.е. не е задължително да си целувал носител или ял нещо неизмито.


Това е изключително рядко, ако не беше така, селата и фермите по света щяха да са във вечна епидемия и щеше да има мор, подобен на чумата.
Казах ви аз, че кучкар не мож го стреснеш с тения. Тях им е писано друго (по Пънки).

Увереността на някои (тук не говоря за Котьо, която има приемлив начин на изразяване), че им са спестени разни заплахи, е впечатляваща. Само си спомнете как миналата година бая евпопейски баби успяха да умрат от краставици-изкуственяци и от парници с Е. коли, пък няма какво да се лъжем - принципно това е изключително рядко да се разболееш по този начин и да не ти повлияе лечението. Знам, знам - ешерихията не е ехинококоза.  Peace

# 769
  • Мнения: 62
Не съм прочела за починалото детенце, нито преди шеговития си коментар, нито сега ще се върна да прочета, и изобщо не следя темата в детайли, въпреки достойнствата и. Прочетох само думата тения. Tired

# 770
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Доколкото знам заразяването може да стане и чрез вдишване, т.е. не е задължително да си целувал носител или ял нещо неизмито.


Това е изключително рядко, ако не беше така, селата и фермите по света щяха да са във вечна епидемия и щеше да има мор, подобен на чумата.
Казах ви аз, че кучкар не мож го стреснеш с тения. Тях им е писано друго (по Пънки).


Хайде сега да ни кажеш, като заразяването става супер лесно по въздушен път, а в същото време всички знаем, че няма имунизация, защо няма масово заразяване и измиране от тения. И, тъй като говорим за заразяване по въздуха, тук не включваме само България.  

# 771
  • София
  • Мнения: 10 324
Къде написах, че става лесно по въздушен път?  Shocked

# 772
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Къде написах, че става лесно по въздушен път?  Shocked
`

А как става щом не е лесно? Трудно?

Но добре, да махнем думата лесно, щом не си я написала, и да задам така въпроса: Хайде сега да ни кажеш, като заразяването става по въздушен път, а в същото време всички знаем, че няма имунизация, защо няма масово заразяване и измиране от тения.

# 773
  • Мнения: 21 440
  Не знам, но в кучешките форуми през пост има "Кучето ми пак има тения, трети път за два месеца всички пием Вермокс". Та лесно ли е, трудно ли е - хич не ме успокоява вероятността и колкото по малко лайна съхнат и се носят по въздуха, толкова по-добре.


# 774
  • Мнения: 1 031
  Не знам, но в кучешките форуми през пост има "Кучето ми пак има тения, трети път за два месеца всички пием Вермокс". Та лесно ли е, трудно ли е - хич не ме успокоява вероятността и колкото по малко лайна съхнат и се носят по въздуха, толкова по-добре.
Досега такова питане не съм срещала  newsm78
Кучето много трудно може да се зарази с тения (не говоря за глисти) поради факта, че заразяването става само чрез консумация на сурови вътрешности от заразени животни - овце, кози, говеда и др.

# 775
  • Мнения: 21 440
   Ами почети повече. Може и от бълхи, да не говорим, че има хора, които са си взели новородени кученца и те са били заразени.
  Мой познат не можа да си изчисти кучето с месеци, а със сигурност не е яло карантия.  И колко от стопаните съвестно дават хапчета за обезпаразитяване? В нашия вход има една овца, която непрекъснато мъкне разни кученца отнякъде, после ми се оплаква, че видяла на дупето му яйца от паразити, но вместо да проведе курс на лечение разкарва поредното куче.

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 10:41 от Iris04

# 776
  • Мнения: 1 031
Ирис, не четеш. С яйца на глисти могат да се заразят по въздуха, трева, бълхи и т.н. Глистите не са толкова опасни и са съвсем различни от тенията.
А кучето е краен гостоприемник за тенията, в него тя се развива до възрастен индивид и снася яйца, които ние и другите междинни гостоприемници поглъщаме. Тоест кучето се заразява с тения не с вдишване на яйца, а с изяждане на вътрешности от заразени междинни гостоприемници, в най-общия случай вътрешности от домашни преживни животни.
Хапчета против вътрешни паразити дава почти всеки стопанин (във всеки случай този, който не дава, със сигурност не си храни животното със сурови вътрешности),  може да не ви се вярва, но дори бездомните животни се обезпаразитяват от общинските служби.

# 777
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
  Не знам, но в кучешките форуми през пост има "Кучето ми пак има тения, трети път за два месеца всички пием Вермокс". Та лесно ли е, трудно ли е - хич не ме успокоява вероятността и колкото по малко лайна съхнат и се носят по въздуха, толкова по-добре.


Сега остава да ни покажеш в кой форум и то през пост пише такава глупост. Или е поредната ти измишльотина?

# 778
  • Мнения: 1 175
Може би новата мода на суровоядство (стопани хранещи кучетата и котките си със сурово месо и карантия, защото било по-естествено за животното) не е особено подходяща за България, в контекста на "най-много зарази в цяла Европа" и съмнителността на купешкото месо...

Общи условия

Активация на акаунт