Отказва твърда храна

  • 321
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 481
Вече повече от три седмици щерката се мръщи на твърдата храна. В началото не я насилвах, мислех че я мъчат зъбките, оставих я една седмица само на кърма, но положението стана още по-лошо. Ето миналата седмица зъбките вече избиха, а тя повече от 2-3 лъжици (със зор) дори и от любимите си неща не иска (по-рано ядеше по 120-150 мл с очевиден апетит). За въвеждане на нови храни и дума не може да става- надушва ги и в минимални концентрации и почва да се дави и души, все едно и давам отрова. Направо в чудо съм се видяла  smile3511 И без това ядем пет храни на кръст, сега и тях като отказа... изобщо не знам какво да правя. Да я оставя ли пак само на кърма... или ще стане още по-лошо? Да я насилвам- и това е лошо. Период ли е някакъв, случвало ли ви се е и изобщо как се справихте?

# 1
# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според мен я остави само на кърма и не предлагай поне седмица нищо.И ние сме имали такива периоди,даже и без да никнат зъбки - и в момента сме така,не ще и не ще нищо (избиват 2 зъбчета) и я караме основно на кърмене,хем е на 1г1м Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 481
Как съм я пропуснала тази тема, направо не знам  Embarassed  уж чета всичко наред!
Благодаря , Бубанке  bouquet
Хедра, ама мен ми се струва, че проблема се задълбочи след като я оставях отново само на кърма за седмица. Дано греша, защото май пак натам вървим.

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 11:30 от Пух

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
И според мен е период и ще отмине. Не се притеснявай. Може да опиташ да я храниш с твоя пръст. При нас така потръгнаха нещата и след няколко дни продължихме с лъжичка. Може също да даваш храна, която е подхадяща за ядене с пръсти. Нещо на кубчета, коричка хляб, солети, бисквити...

# 5
  • София
  • Мнения: 481
Виж, за това нямаше да се сетя! Благодаря, Вивчо, непременно ще опитам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт