Отговори
# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф искам и аз прощъпулник!
е и аз се оплаках... а и днес пих нещо /прахче АСС/ за отхрачване - мислех, че ще умра... то не беше прилошаване, виене на свят, аритмия... бе всички есктри... и сега си имам отхрачване, ама и чувството, че гърдите ми са пълни с памук ама мокър ...
поне детето е стаблилизирано и почти не кашля
аз съм доволна от сироп за кашлица от теснолист живовлек и ехинацея, плюс капки за нос... разминахме антибиотика поне за сега...
иначе - не ходим на процедури и аз мисля, че няма нужда, но сме бъзльовци и просто ни е бъзе дори сами от леглото да слезнем - просто страха е голямо шубе - мъж му кажи и не го обиждай повече Wink то Господ ми е пратил момче да взема и да се примиря с мъжете най-накрая Wink

# 46
  • Мнения: 4 414
честити ходещи карачунци на Пепи! бързо да тича, малко да се спъва! мама да си купи маратонки Wink
болниците да оздравяват вече! стискам палци на всички!
силве, сериозен си е вашия проблем Sad мисля си, че може някой да му се подиграва за  нещо...ама и на английския пак така?!...не знам какво да кажа, освен че ви стискам палци да решите бързо този неприятен проблем Praynig

# 47
Здравейте мили мами и от нас/най- после/
на мен ми гръмна компа и две седмици бях без новини за вас и сега докато изчета всички теми,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Най - напред Честита нова година на всички дано е по- успешна и здрава от миналата,
Както разбирам започваме много добре новата с едно ново форумско бебче - мамо Иги честитоооо и много да се пазиш, не само Мишето, но и мъничето ще има нужда от теб, тъй че по -споко и  да се храниш  здравословно.
Честито на ходещите крачета -
Силве проблема нойстина си е сериозен това си е направо тормоз - Защо не поговориш с госпожата тя може би е наясно какво мож да го тревожи толкова в това училище - да не би някой от другите деца да се държи предизвикателно с него,

На всички други  #2gunfire на сополите и болестите, но като знам,че сезона е такъв няма отърване това е, но поме да минаваме по- леко -, че нас ако ни хване нещо подобно жална ми майка -
иначе няма с какво да ви похваля
но все пак липсата на лоша новина е добра новина нали
 Успешна седмица/макар, че е почти свършила/ и бързо да  се справяме с болестите.
на всички   bouquet

# 48
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Не знам защо, ама тук ще ви се оплача
особено като чета как се борите със социални, бюра по труда и още какво ли не
Е и аз се боря с бюрото по труда, ама от другата страна, търся си човек за работа, само че трябва да е задължително регстриран в Оборище и да е с ТЕЛК и с компютърна грамотност и до 30 г.
И ми изптаращат хора, които под компютърна грамотност разбират как се пуска и спира компютъра Thinking
не знаят нищо и не могат нищо и искат да получават някакви безумни суми, дето и хората с по 2 висши и няколко езика не ги получават newsm78
Направо си изтърках зъбите от стискане, за да не се разкрещя #Cussing out

Та да питам някой от вас, ако отговаря на условията, да вземе да ми пише на лични , щото вече съм  #Crazy
и да уточня Оборище обхваща Дружба, Слатана, Подуене Орлов мост, Плиска ...

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 11:12 от nnnnina

# 49
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хех, като гледах листовките дето ми ги дадоха да ги попълвам, работят по доста интересни програми, даже снощи се бях впечатлила, ама явно само идеята си струва, изпълнението куца  Crazy Една от първите им програми за обучение в списъка беше по компютърна грамотност...
Нина, дано си намериш човек, все пак община Оборище е доста голяма, хайде по центъра е предимно застаряващо населението, ама щом обхваща и Дружба, и Слатина би трябвало да има и млади хора... Ама ако за да се регистрират се сблъскват с такива кокошки, с каквато аз вчера имах "удоволствието" и имат качества  и умения хората, честно казано едва ли ще се занимават...  Пък ако попаднеш на някой свестен, който ти допада и има желание да се научи, вземи и ти или някой около теб му обяснете какво се иска при работа с компютър, едва ли изисквате някакви особени умения... Късмет!
И още веднъж - болните да оздравяват, явно върлува някакъв грип, масово народът боледува  Confused

# 50
  • Мнения: 1 271
Здравейте и от мен.
Аз в поледицата не излизам, Наде!
Сутрин тате води детето на градина, аз само го взимам следобед.
Не спеше добре доста нощи и никак през деня, но снощи спа непробудно от 8 до сутринта 8, даже се наложи да го събудя за градината. Дали си наваксва или нещата ще се променят незнам newsm78.
Иначе ходих на консултация, бебето расте и се развива добре, отговаря на седмиците. Имах болки ниско и кръста и сега пия магнерот и внимавам още повече какво вдигам.
Нашия тате го боли стомах от известно време и тези дни го настъпих да ходи на изследвания, та да видим какво е? #Crazy
Сестра ми още няма бебе, а днес и е термина. С нетърпение очаквам пак да стана леля, този път май ще е момче. Laughing

Баща ми днес чул по точката, че ще върнат 8-те лева за лекарства и храна на децата с увреждания. Пак ще трябва да чакаме на опашки за да подадем молибите навреме. Вече наистина незнаят какво искат от нас. #2gunfire

Един страничен но важен за мен въпрос - дайте ми съвет от къде мога да купя на Теди памперси, които да не пропускат след второто изпишкване.
Трябват ни вече до 30кг. и да не са много скъпи ако може (30-35ст). Тези на памперс и либеро май не са ни по джоба.

И още нещо - как да си избера педиатър или неонатолог за бебето. Дайте ми предложения, ако сте доволни от някой в района на Красна поляна, Разсадника или от 3градска. Нашата лична не е педиатър а ОПЛ и не съм сигурна че е навита за бебе. Когато я питах ми отговори - абе ти го роди пък ще му намериш.

Хей Иги, как си?
Може ли да отидеш на друго място за преглед на ехограф, за да си по-спокойна.

Понякога се питам защо мъжете като са силния пол са толкова чувствителни. Силве, твоя малък мъж май не прави изключение.Дано успеете да преодолеете нежеланието да ходи на школо.

Честито на ходещите крачета! А как ми се ще скоро и аз да ви кажа тази новина, кой знае... Praynig

Хайде, успешен завършек на седмицата, никакви сълзи и сополи и горе главите, нали ние сме най-борбените мамета на земята  bouquet
    от pregnant

# 51
  • Мнения: 882
Вярно е. Вирусът е много лош. Честно казано, аз се изплаших много, но днес Ради е значително по-добре. Температурата взе да по намалява и дори има моменти в които нямаме. Започна да се храни и да пие течности. Милата обаче е толкова изтощена и откъде дойде това чудовище незнам. Днес дори живна малко и направи първата беля-прискрипна си пръстчетата. НЕВОЛИ.....

Пожелавам и на другите болнички слънчица да се оправят, а на здравичките въобще да не се разболяват и да се пазят много.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 262
Пускам това и тук:
Здравейте момичета, токущо ми се обади моята жена от социални грижи за личния асистент и ми каза, че ще има все пак добавка за лекарства и диетично хранене, така че отивайте да си подавате пак молбите, възстановено е всичко както си и беше трябва да занесем направление от доктора и още нещо за тези, които са лични асистенти, и поради това не влизат в дохода за разрешаване на помощ за тока, можело този месец по изключение да получим такава помощ, за декември не се смятала заплатата за личния асистент и ще влезем само за 1 месец да получим помощ, така че давайте, който иска и може нека се пробва. Това е от мен. При нас за чл. 43 нова молба не се подава, важи до когато важи и експертното решение на детето!
Успех!

# 53
  • Мнения: 1 271
Здравейте,
да ви се похваля  baloni- тази нощ станах леля за трети път - сестра ми роди момче  stork-boy- Данаил - 3.900, 51см и няма нито един шев. И двамата са добре. Станало е много бързо, но си е боляло.
Двете каки са много щастливи  Two Heartsи вече искат бебе Дани да си е вкъщи.
Това е от мен и ритащото  newsm32 - нашето де!
 pregnant

# 54
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светле, моята педиатърка МНОГО разбран и добър човек /сравнявах я с неонатоложката си/  и специалист - работи във военна болница - това ти е много близко със 72 - мога да ти дам координати! Моля те пиши ми на ЛС или даже ако искаш ще се радвам да те чуя онлайн Wink обади се на домашния ми. Тя + това е съвестна и винаги дава нужните направления - никога не ми е отказала за болницата въпреки, че последните месеци тя самата не виждаше нужда да ходим - просто уважаваше моето желание.... А и на телефон - никога не се е държала зле с мен, винаги е намирала време да ми даде съвет. Абе много я харесвам, а и наистина дори и пеш можеш да стигнеш.

# 55
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светле, много се пази! Ако само има начин да наемеш ЛА за сина си - някой познат да помогне, поне последните месеци, поне само следобед да го прибира, щото и аз така не си обръщах внимание и един месец си отлежах в болница..... ЗА памперси - брат ми ми беше давал някакви обяви... Просто трябва да звънна няколко телефона да видя дали има такива памперси... ще се опитам тия дни нещо да направя. А защо не видиш памперси за ВЪЗРАСТНИ - сигурна съм, че има и малки размери - все пак има досто лежащо болни възрастни хора много слаби.....
Светле, в "НА пазар" говореха за памперси за многократна употреба, които се перат - вътрешностите им... От памук... И май писаха, че и на бг пазара имало... Трябва да потърся темата и ще ти пиша - това също е вариант за вас - начално сигурно е скъп пакета, но после вероятно ще се изплати, още повече ако ти можеш сама да си правиш вътрешния пълнеж.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 884
Мамо Иги, много , ама много се радвам за твоята бременност. Каква хубава новинка само..Когато я прочетох, едни такива топли пеперудки ми запъркаха в стомахчето от радост..Честото и само положителни емоции оттук нататък.
Момичета, искам да ви кажа една много ефикасна рецепта за гадните сополи, която намерих във вестника на баба ми. Капва се в нослето 1-2 капки пресен лимонов сок. Люти малко, но прави чудеса. Изпитано и много ефективно.
Честито на малките крачета, които вече щъпуркат пред мама..
Много усмивки на всички..
Петя, по темата за бюрото по труда искам да ти кажа, че на моята кума и намериха оттам работа в детска градина и сега тя е лелка там. Обаче заплатата е много смешна- 150 лв..Не вярвам оттам да ти предложат нещо прилично като заплата.

И един въпрос от мен..Кандидатствах за работа в Кауфланд-България за административната част. Искам да попитам , ако сега съм на изпитателен договор в друга фирма и искам да напусна, трябва ли да давам предизвестие и какви може да са санкциите за мен, ако не дам такова...И още нещо..Какво знаете за тая верига Кауфланд? Помогнете с някаква информация по въпроса..

# 57
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
gabiplus , виж това http://www.kaufland.bg/Site/start.htm

# 58
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ГАби, зависи от договора, но по принцип стандартните изпитателни срокове са с един ден предизвестие и от двете страни за прекъсване на договора.

# 59
  • Мнения: 3 743
Честито на леля Светла   ylinfant да е жив и здрав големия юнак  newsm32
 При нас едва днес нещата се пооправиха (поне така ми се струва), днес Марти беше на училище без мен, стоях само първия час и то не в класната стая, а пред вратата. За сега психоложката не може да открие какво е отключило тези страхове на Марти. Има вероятност, тъй като се опитвам да започна една работа и на Марти това да не му харесва особено Crossing Arms, просто си е свикнал мама да е някъде наоколо...

Общи условия

Активация на акаунт