Баба Марта се задава ,мартеничка тя на ЮНЧЕТО дарява!

  • 39 970
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Бюти, и за мен е крайно, затова само от време на време ще го правя.  Wink Бял равнец също пия, ще видим накрая резултата.

На КК обувките съм забелязала, че са по-малки. Дъщеря ми мин. година беше 29ти номер, а на КК й станаха 31ви.  Rolling Eyes

# 736
  • Мнения: 819
                                                    Привет и от мен.

Ваче, появи се бе.Тъкмо се чудех къде изчезна. Hug

И аз провокирана от поста на Силвето да си кажа-Даниела суче по пет пъти в денонощие.Не знам точно колко изсуква, ама одрусва и двете цици.Сутрин не яде много на закуска.На обед понякога излапва едно пюре от 200 г., но по-често не успява и остава по  малко.Следобед кашата или млякото с бисквитки пак така-почти не се случва да изяде всичко, но си хапва доволно.Не е шошка-8 кила и половина е.Не мисля, че на този етап трябва да се ограничава млякото-те сами си показват кога са готови да го намалят.Според мен, кашите и хлебните трябва да се намалят, защото те ги помпят здравата.И друго-освен, че може да се разшири стомахчето, както е известно, мастните клетки се формират още в детска възраст и имат памет.Повече храна=повече мастни клетки, които остават за цял живот.На хората, предразположени към напълняване това им един от проблемите–имат повече от необходимите мастни клетки, които пък могат да увеличават обема си до шест пъти и става една... ooooh! ooooh!
Трябва да се внимава.Онези глупости от едно време, дето са тъпчели децата на лягане и на ставане трябва да се забравят.Имам приятели, децата им по цял ден са с нещо за ядене в ръката.Как може такова нехайство-не знам. Naughty
Даниела е на режим-яде три пъти на ден твърда храна-ако иска, иска.Ако не–на следващото хранене да яде.

Ани, и аз не съм съгласна.И от полезните храни се затлъстява, ако са в големи количества.Имаш необходим дневен прием на калории, който ако го надвишаваш, независимо с каква храна, а нямаш увеличен енергиен разход, абсолютно нормално и естествено е да затлъстееш. Peace

ХелънчеHug  абсолютно си права.Никакво тъпкане на детето между храненията.

Благодаря ви за отговорите вчера.Успокоихте ме, че си мислех, че е само при нас проблема със задавянето.Явно са малки още, а и зъбки нямат достатъчно.Както казва Аурора-никой не е останал ненаучен да яде сам.АурораHug Hug

Този пост го пиша вече сума време.Исках още нещо да кажа, ама мацката се сърди.Отивам, и ви желая чудесен ден.

# 737
  • Мнения: 40
Добро утро!
Ани, Вова - благодаря, че питате! При нас положението е по-добре - от 1.00ч не е вдигал над 37.2, но иска кърма на всеки час и не сме спали много, а и той самия се измори. Но това е малък проблем. Отказахме се да го влачим до ЛЛ - ще видим как ще се развият нещата през деня, но много ми олекна Peace
Аурора, благодаря за идеята с меда - не бих се сетила за подобно нещо, ама щом и Шунка го е тествала, явно работи.
Вова, картичките са перфектни! Браво на Стефи Hug Да ти е жива и здрава, че вчера пропуснах да я поздравя...

Цитат
силве, според мен проблемът не е в детето, а в педиатърката
- съгласна с Бюти Simple Smile

# 738
  • Мнения: 21
Силве, последно от мен по темата за затлъстелите бебета. Сестра ми има три деца, и трите бяха огромни тлъсти бебета, а сега са слаби, дори тънки, ама буквално. Аз лично имам наблюдения, че дебелите бебета стават слаби после. Не му се притеснявай, нека си папка каквото си поиска. Ако го ограничаваш откъм бисквити, солети и твърде сладки каши, според мен е най-уместно. Иначе твърдата храна и млякото са си важни за бебока. Да не забравяме плодовете. Емил изяжда всеки ден почти по един банан намачкам само с вилица, обожава го. Но пък каши категорично отказва. Започнах да му давам вече кисело мляко, много е доволен.

Аз отивам пак на зъболекар. Днес към 15.00 ще съм с двете деца в парка Заимов, каката ще кара ролери, а ние ще бръмчим наоколо. Ако има някой наблизо, да се разпише веднага за да си гукаме заедно с бебоците  Hug Praynig Peace

Мерси много за подкрепата ви за хернията момичета!!!!  Аз не се притеснявам, знам че всичко ще е наред!!! Другата седмица ще ходим до Пирогов.  Hug Hug

Апелирам към всички да мислят много позитивно за своите деца, защото мислите ни стават реалност понякога. Целувки от нас  Hug

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
огромни тлъсти бебета
Joy Joy

Извинявам се, че само това коментирам, обаче паднах от смях направо.  Laughing

А, да добавя, че някой питаше за меда и алергията - това съм го правела на 1.2 г. дете и нямаше реакция, по принцип не е склонна към алергии, за по-малки бебета и то предразположени не знам дали е удачно. Всеки да си поема сам рисковете.  Wink

# 740
  • Мнения: 378
Хелоуууу Hug

Аз нещо само чета, а като се наканя да пиша и трябва да ставам Crazy А пък пролетна умора ли е, мързел ли е не знам, ама е много лошо Twisted Evil

Честити рождени дни на Стефи на Вова и на Дени  bouquet Вова, разкошни картички Heart Eyes
Честити месечинки на порасналите бебоци  bouquet

И моето момче е толумбичка пухкава, всеки месец качваше по 700 гр, намалих му АМ-то и увеличих зеленчуците и миналия месец беше само +400 Mr. Green 9400 на 70 см (май ще е нискостеблен като баща си Crazy)
Дени ме подсети - колко често давате месни пюрета?

Новото при нас е, че човечето взе да движи, изправя се сам в кошарата, обикаля я, държейки се. Ей така, изведнъж, взе да да ги прави тези неща Crazy Както не можеше, оставих го седнал за 5 минути, връщам се - той ме чака прав Heart Eyes

Да правя ли нова тема?

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 13:50 от Ирето

# 741
  • Мнения: 40
Ире, пак ме развесели безкомпромисно Simple Smile с тази нискостеблена толумбичка Simple Smile и браво за обиколките на кошарката - сега ще стане тънкоснага нискостеблена пружинка Mr. Green
Аз нали свикнах, че Камен е все под нормите и му давам всичко да яде по колкото иска, а той има апетит...и сега като гледам снимките от последната ни форумска среща... той ми се вижда най-бузест от всичките  Joyама и баща му вечер като го къпе все ми повтаря, че е пуснал шкембе, а аз не вярвам  hahaha
За месните пюрета - педи е категорична, че се дават през ден. Аз я слушам.

# 742
  • Мнения: 4 370
Вова, много са хубави гобленчетата!

Ние ще излизаме на втора разходка до ДГ.  Wink

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Месо давам около веднъж  на седмица, не му е фен, а и аз забравям напоследък да предлагам, че нали не ям сега.  Simple Smile

Днес и аз се ошашках, зверски се задави с брюкселско зеле, мисля, че скоро няма да опитва таквоз чудо. По-твърдичките неща без проблем ги яде. А днес му давах киноа със сос от тиквички, хареса му, на мен също много (то това беше моето ядене, но не сложих черен пипер, та с един удар - два заека Mr. Green)

# 744
  • Мнения: 0
Хей, Вова, супер гобленчета. Стефи ли ги е правила? Много фина изработка, браво!   bouquet

Силве, от всичко което изчетох, мисля че си намерила подход за храненето на Матея според изискванията на детето. Щом разреждаш повече млякото е все едно, че е пила по-малко + да си и давала вода. Твърдата храна, която тя приема е далеч от предпоставка за пълнеене. Така че давай си му на детето според моето скромно мнение. Косьо суче по 4-5 пъти на денонощие и според мен му се събират поне 500 гр. Отделно изяжда 1-1,5 сухара на попара с чай, масло и сирене; малко плод в 10, няколко хапки; 120 гр. пюре на обяд като през ден редувам зеленчуково и месно (месата редувам пилешко, пуешко, телешко), 2 пъти седмично давам 1/2 жълтък; към 17-18 хапва ок. 150 гр. каша + плодово пюре. Ми не е слаб и не движи много, но от днес почна да сяда човека Simple Smile И той като Малка Ралка както беше описала Ваче го е измислил.

Ире, много ти е сладка толумбичката Simple Smile И не е нискостеблена толкова  Hug

Шуши, ако Камен има бузи, Косьо е балонче  Grinning Шегата настрана оправяйте се бързичко, че лошо с тая температура  Hug

Апелирам към всички да мислят много позитивно за своите деца, защото мислите ни стават реалност понякога.
  202uu И за храненето така, че един живот живеем. Нека не лишаваме до крайност от любимите си неща и нас, и децата! Ако сме сигурни, че е въпрос на здраве ОК, но иначе... Ще ми простите, но... никой не мож ми взе бирата  Whistling

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 18:38 от rexdalia

# 745

Общи условия

Активация на акаунт