Болка след пломба

  • 1 865
  • 4
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Днес на обяд ми направиха пломба на зъб, за който нямах представа, че има кариес. След поставянето на пломбата имах лека болка, но стоматологът каза, че е нормално (въпреки, че никога не ме е болял зъб след лечение). Успокоих се и си тръгнах, но колкото повече време минава, толкова болката се усилва. Преди малко пих болкоуспокояващо. Няма да мога да заспя от тази болка. Опасявам се, че това не е нормално. Посъветвайте ме какво да правя.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Вариантите са много.Понякога се случва и след няколко дни болката отшумява.
Зъбът може да е с по дълбок кариес или с кариес на емайло-дентиновата граница.Все пак е причинена "травма" по време на работа,а ако е поставяна и интралигаментарна упойка също е възможна болка.И още доста предположения мога да изкажа.
Изчакай няколко дни и ако болката не отшуми ,посети пак стоматолога си.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря за отговора. Както и на д-р Цвета Hug
Днес болката вече отшумя и се надявам да нямам повече проблеми с този зъб.
Кариесът беше дълбок, а упойка не ми беше поставена.

# 3
  • Мнения: 0
Здравейте,на мен преди 2 дена най-после ми поставиха  пломба,след умъртвяване на зъба и пълнене на канали.Обаче още не мога да дъвча на зъба,боли доста при натиск,даже и с горния зъб като натисна и боли.Нормално ли е,аз мислех,че веднага ще си ям на него,а то...вече 6 дни.Кажете при вас така ли е,ако е нормално колко време да чакам,зъболекарката не ме предупреди за такова нещо.

# 4
  • Мнения: 3
Питах стоматолога си и той ми каза, че зъбът след слагане на обтурация може да боли даже до 2 седмици. В моя случай бяха 5 дни. Въпреки, че бях предупредена, страхувах се и се обадих на доктора. Но, както писах, болката отмина след 5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт