Нереални изисквания за жилище под наем?

  • 3 380
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 954
В момента сме в процес на търсене на жилище. Казахме следните условия на агенциите - 400лв наем, нови (ако не - много запазени) мебели, имаме повечето неща, липсва ни само бялата техника, легло и диван, останалото го имаме или можем да си купим лесно, сигурност (договор за една година, сериозни сме, искаме жилище за години напред, като всякакви ремонти бихме покривали сами, стига да знаем, че това е място, което няма да напуснм след година, защото на някой му е щукнало. Казаха ни, че това били нереални изисквания и такъв апартамент няма да намерим. Наистина ли е такова положението на пазара за имоти?

# 1
  • Мнения: 296
Ами не е такова положението. Четох ти и предната тема. Абсолютно са ти нормални изискванията. Казвам го като наемодател. Не в София, но в достатъчно голям град /а в Сф имам приятели, които също отдават жилища и са на моето мнение/. Апартаментът /двустаен, малък/  отдадох с чисто нови мебели и техника, абсолютно обзаведен. Всички ремонти са си за моя сметка. Например - закапало казанчето в тоалетната, развалило се дистанционното на единия климатик...и други подобни, които не са от тяхна небрежност.  Поемам си ги. 500 лв наем взимам, така че  най-нормалното нещо за мен е да поддържам сама нещата, които ми носят тия пари. До скоро давах и друг апартамент - с употребявани /3-4 годишни/ мебели и техника. Положението беше същото. Така че - търси.....

# 2
  • Мнения: 46 492
Зависи в кой град, квартал и колко голямо...

# 3
  • Мнения: 4 954
Благодаря ти, Гретел. Върна ми вярата в наемодателите. Честно, заради миналата ми тема и заради постове, които четох по сходни теми ми се ще да имаше начим да си намеря жилище през този форум, но уви няма. Жените, които писаха, че дават апартаменти тук очевидно са свестни и разбират за какво става въпрос. Ще продължавам с ходенето по мъките, явно няма да стане лесно.

# 4
  • Мнения: 4 954
Зависи в кой град, квартал и колко голямо...

В Софиа, малък едностаен апартамент (може и двустаен да се води, не знам - спалня плюс дневна с кухненски бокс). Кварталът нямаособено значение.

# 5
  • Мнения: 46 492
Не е ниска цената за тези изисквания  Peace
Просто предлагането е малко, ще се намери  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 296
Зависи в кой град, квартал и колко голямо...
Давам 48 чисти кв., в центъра на единия голям град по морето... Simple Smile И другия апартамент ми беше в центъра, 60 чисти кв., но него се наложи да продам...
.......Ще продължавам с ходенето по мъките, явно няма да стане лесно.
Не е лесно, аз отказах на няколко платежоспособни чужденци, дори и на по-висок наем. Не ми харесаха. Сега имам млада двойка, към каквато всъщност беше и таргетирано жилището и обзавеждането.
Дано Не се сърди..... ти помогне... Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 7 987
Не са нереални изискванията, ако няма претенции за район и големина на жилището.
Нашият наемател го пуснахме в жилището след основен ремонт, техниката беше с етикетите.

# 8
  • Мнения: 16
В imot.bg има достатъчно обяви, има си и филтър и може да се провери всичко.
Обаче на авторката на темата явно просто й се пише из форумите.
Не съм брокер, а наемодател, който преди да си даде жилището си направи необходимото проучване из сайтовете. Става въпрос за София, нормален квартал, нова луксозна кооперация със запазените ни поостарели мебели и техника. Аз го дадох по-скъпо, защото е по-голям, но повечето хубави жилища се даваха за по 200 евро и не очаквах да успея да го дам по-скъпо.
Т.е. за тези пари се дават хубави, добре обзаведени жилища и то в нови кооперации в София (не Софиа). Вместо да се пита във форумите, по-добре да си провери из сайтовете.
За сведение - дори си го дадох жилището без брокер, на третия ден от обявата, пуснах си сама обява със снимки и си спестих и парите за това.

# 9
  • Мнения: 4 954
В imot.bg има достатъчно обяви, има си и филтър и може да се провери всичко.
Обаче на авторката на темата явно просто й се пише из форумите.
Не съм брокер, а наемодател, който преди да си даде жилището си направи необходимото проучване из сайтовете. Става въпрос за София, нормален квартал, нова луксозна кооперация със запазените ни поостарели мебели и техника. Аз го дадох по-скъпо, защото е по-голям, но повечето хубави жилища се даваха за по 200 евро и не очаквах да успея да го дам по-скъпо.
Т.е. за тези пари се дават хубави, добре обзаведени жилища и то в нови кооперации в София (не Софиа). Вместо да се пита във форумите, по-добре да си провери из сайтовете.
За сведение - дори си го дадох жилището без брокер, на третия ден от обявата, пуснах си сама обява със снимки и си спестих и парите за това.

Пиша във форума, защото вече търся от един месец. Започнах през сайтовете, ходих на огледи, но брокерите ми казаха, че изискванията ми били нереални и ми предлагаха апартаменти с разпадащи се мебели или без почти никакво обзавеждане. Вече имам квартира и не искам да я сменям за нещо същото качество или дори по-лошо. Реших да проверя дали наистина цените на пазара се движат така, както се опитват да ме убедят, че за 400лв наем не мога никъде да намеря това, което търся, или се опитват просто да ми предложат по-лошите и трудни жилища или да ме подготвят за нещо по-скъпо. Май трябва да заложа на приятели брокери. Мои приятели примерно живеят в обзаведени тристайни апартаменти срещу 350лв на месец, аз искам много по-малко на по-висока цена, но пак ми казват, че не можело да се намери такъв апартамент. Сверявах си часовника.

# 10
  • Мнения: 3
Малко са 400лв.

# 11
  • Мнения: 459
За тези дето взимат наема са малко, за тези, които плащат - много. Mr. Green
Аз съм дала под наем в София тристаен, 100 кв. м.,  в нова кооперация, обзаведен с почти нови мебели за 600 лв.

# 12
  • Мнения: 520
В момента сме в процес на търсене на жилище. Казахме следните условия на агенциите - 400лв наем, нови (ако не - много запазени) мебели, имаме повечето неща, липсва ни само бялата техника, легло и диван, останалото го имаме или можем да си купим лесно, сигурност (договор за една година, сериозни сме, искаме жилище за години напред, като всякакви ремонти бихме покривали сами, стига да знаем, че това е място, което няма да напуснм след година, защото на някой му е щукнало. Казаха ни, че това били нереални изисквания и такъв апартамент няма да намерим. Наистина ли е такова положението на пазара за имоти?

Здравейте, имате едно ЛС от мен

# 13
  • Мнения: 16
Скоро моя близка се оглеждаше за колко би могла да даде своето жилище и тогава проверих и наистина хубави жилища се дават за около 200 евро. На мен лично си ми харесва кв.Гео Милев, Редута, този район и току що пуснах търсачка и има доста добри жилища според мен, не вярвам всички да са нереални:
Например в долното аз бих живяла (надявам се да не се счете за неправилно използване на данни, абсолютно примерно копирах линка)
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c133016640988897&f1=details
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c133016520136618&f1=details и това е под 400 лева
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c132998189781900&f1=details

и това е в прилични квартали, не искам да започвам спор, но в панелни жилища в Дружба и Младост цените сигурно са по-ниски, но не ми се занимава повече.

Но всеки си решава как да действа при търсене/предлагане на жилище.

Успех

# 14
  • Мнения: 46 492
... току що пуснах търсачка и има доста добри жилища според мен, не вярвам всички да са нереални...

Мдам, ту в София, ту във Варна, напълно реално  Laughing
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c133016520136618&f1=details
http://homerent.bg/1100

Общи условия

Активация на акаунт