Колко бързо времето минава-МАРТенчето на годинка става! - тема 15

  • 46 232
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 59
redreny2000, аз пък си имам друга теория - всички, които не сме доволни от външния си вид в момента, се оправдаваме с децата. Аз поне при мен така го усещам - щом имам време да вися на компютъра, защо да нямам време и за себе си? Ама не може всички дини под една мишница. Много ме радват добре изглеждащи жени, с оправена коса, със приятно подбрани дрехи, лек грим... Защо да значи, че са отнели от времето на децата? Аз поне гледам моите - забавляват се чудесно и без мен, но аз предпочитам да готвя или да вися на компютъра, а не да си боядисам косата например. От друга страна пък се дразня на разни курвенско изглеждащи майки (простете за просташкия изказ). Това, че буташ количка не означава, че по подразбиране облеклото ти трябва да е анцунг... Колкото време отнема да си сложиш анцунг, толкова време отнема да си сложиш дънки/панталон. Аз анцунг не притежавам, не виждам нищо лошо в конска опашка или пусната коса.. Както и да е, аз съм от друга вселена де, тук хората са едни такива, непукисти по отношение на облеклото и мен явно ме е прихванало....

# 706
  • Мнения: 856
Честит 1-ви Рожден Ден на Калоян на Anelisa,
Самуил на amanita и Дилан на eya!!!
Нека растат здрави и щастливи!  




Ani4ka, извинявам се и аз за правописната грешка Embarassed В събота бях с ужасно главоболие и копирах имената от някой преди мен. Целувки на Мартина  Heart Eyes

Betta, и ние скубем тревички и ходим напред-назад, но пък е вечно хванат за мен. Не иска да ме пусне мойто диване и това е  Crossing Arms

Кратко четиво за храненето на децата на възраст 1-1 1/2 години, във връзка с коментарите ни наскоро:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3668

# 707
  • Мнения: 0
Привет, мами и честито, рожденичета   bouquet

Бишкота, дано не е късно, но моя приятелка ходи при Д-р. Попова от Токуда да ѝ маха някои бенки и аз лично бих отишла при нея, ако ми се наложи. Дано всичко мине леко и бързо!!!! Hug

Сиренце, аз търсих нарочно да няма ортопедична стелка и бих я махнала. http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=918, http://www.feminaclub.bg/statii/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D … D1%84%D0%B8%D1%8F

Скрит текст:
За мен външният вид няма пряка връзка с това как човек си гледа детето, това са стереотипи. Съгласна съм с Катилиас. И аз понякога се оправдавам, но истината е, че ме и помързява и предпочитам компа пред друго, дори и дететода спи Laughing
Може би и Скреч е права, че ще изпитам тъга, доколкото се познавам... А само мога да завиждам на майки със самочувствието на 'най-добрата майка' - в повечето пъти - за самочувствието  Laughing

Мур, мерси за статията за храненето много!

# 708
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Благодаря ви за пожеланията и че се сетихте за нас  Heart Eyes  bouquet
Довечера ще пиша как е минало партито и дано баткото да не ни го развали (с температура е...)  Laughing

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 297
От друга страна, организмът на детето не знае, че преди няколко дни е навършило годинка и „трябва” да яде повече твърди храни. Grinning
Май тук е ключът от бараката  Laughing
Amorevole , благодаря ти   bouquet Прочетох внимателно целия ти пост, включително и първата част за отбиването. Много полезно, ще си ги запаметя, да си го имам като наближи времето  Peace Взимам си бележка за залъгването и храненето в движение. По принцип се храним заедно, ще гледам и да му предлагам често и разнообразно, пък когато реши, че му се яде, тогава.

Аничка, голямо извинявай  Hug И аз като другите съм копирала имената  Embarassed Живо и здраво да ти е детенцето  Hug

Честит рожден ден на рождениците от вчера и днес! Много здрави и щастливи деца да растат!  Hug Heart Eyes Hug

А, и най-важното щях да забравя. Аз пък съм идеалната!!! майка!!!, а мойто дете е най-умното!!! и най-красивото!!!!  smile3533 Нека ви  smile3534

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 13:24 от Commelina

# 710
  • Мнения: 1 919
Какво е определението за супер майка, звучи ми като някакъв персонаж от анимационен филм Wink Няма такова понятие има си просто една дума "МАЙКА"..и какво ви пука кой как си гледа детето-дали го кърми, къде как, защо, кой го гледа...посещава ли ясла, всеки е свободен да си прави каквото намери за добре.Какви сме ние, че да съдим хората...я всеки да си гледа неговото дете както си иска...

# 711
  • Мнения: 24
Привет момичета  Hug
Уинен, Анелиса, Еиа, Аманита Честити Ви малки рожденици Димитър, Калоян, Сами и Дилан да са ви все така умни и любознателни.
А за мама:

Аз да си се оплача нали няма на кой друг.  Wink С тези майстори в къщи ми идва да се изям. Защо така всички се редят да кажат как това или онова им било по трудно да го направят и да помисля за нещо друго   #Cussing out Е да де ама аз ако знаех нямаше да го викам него а щях да си го направя сама. Ако продължават така ще има пострадали  #2gunfire На всичкото отгоре Вики е хремав и не може да спи с него и аз и картинката  съвсем се допълва с шумната какафония от къртач и бормашина.  Crazy За съжаление нито мога да изляза, нито да го оставя накъде и вече съм на предела на издържливостта, а имам още няколко дни в АДА.  Tired  Единствена ми утеха е, че е заради децата.  Tired

Лъки Чудих се дали да отговоря ама нали точно моите думи беше цитирала, та реших да се включа. Не искам да предизвиквам и аз полемика, но не съм съгласна за едно нещо с теб. За мен децата също са най важното нещо в живота ми и заради тях съм правила и правя и невъзможното. Но това е защото аз така съм решила. За мен времето с тях не е изгубено време, не ми тежи и не ми липсват развлеченията.  Само ако може някак си 1 денонощие да е от 40 часа примерно. И двете деца си ги гледам аз, почти без никаква помощ.  Но не разбирам как така грижата за външния вид е предпоставка за лишаването им от моето внимание. Самата ти казваш как идват бабите да ти помагат и как оставаш сама. Това означава ли че ги лишаваш от нещо? И прави ли те лоша майка? Ако в това време се погрижиш за себе си не мисля, че някой е ощетен. За едни майки това е времето в което могат да се поглезят отивайки на фризьор, за други това означава да почетат хубава книга. Но кой как ще разходва времето в което е сам е личен избор. И това че ти излизаш с анцунг не те преви по отдадена майка от мен, само защото аз не излизам така. Аз мисля и за себе си и за съпруга си, не мисля че трябва да го забравя за 2-3г. защото той ще забрави за мен.  Mr. Green  Обичам баланса. и мисля че когато аз се чувствам добре съм много по полезна на децата си. Не съм тук за да доказвам дали съм добра майка или не. Аз съм тук за да споделям, уча и забавлявам.  Надявам се никого не съм обидила или засегнала, не това ми е намерението.  Peace

Томасито  Peace Браво за Елия ще ми бъде интересно да споделяш как върви, ако искаш.  Peace

Amorevole    Hug Аз ходих на една такава среща, но нещо не си спомням дали засегнахме всъщност самите методи за спиране на кърменето. А на мен това ми беше въпроса. За готовността и другите неща съм съгласна, но все пак как трябва да започне самото спиране. Например да се започне със спиране през деня? А вечерното хранене през ден или през 2 дни? Това е само пример, нямам представа дали това е добре като подход, все пак е важно и да не се получи проблем с гърдите. Ще ми се да бъде щадящо както за него така и за мен. Лекарства не ми се пият, или поне ако може да бъдат в мин. количества.  Hug

Дивина Страхотен е подаръка  Hug Браво на теб Таша  Hug

Бета Браво на Бобо.  Hug Аз още не съм го даже слагала на гърне  Grinning .  За играчките независимо от всичките ми опити никой от двамата не се заиграва с играчки. Дай им кутии, бутилки, купички, неща които се пъхат едно в друго и т.н. За Димана и аз не съм я учила по система, както писах само четох и си взимах от тук и там идеи които ми харесаха. И разбира се винаги във вид на игра  Peace  Да си призная тя ме принуди да се занимавам с нея  Grinning все ме разпитваше и аз трябваше някак да отговарям.  На училище не исках да я пускам по рано, защото тя нямаше да си бъде с другарчетата от градината, така че всъщност нищо не изпускаше.  Peace Благодаря ти за мнението за езиците  Peace

Лилинчо Дано всичко е наред  Praynig   Hug

Сиренце Бравос бе мамче, само така.  Hug  ще чакаме да разкажеш   Peace Аз май те видях в неделя в парка на св. Троица, когато си тръгвахме ама не съм много сигурна  newsm78 Оххх ако знаете как ви завиждам за разходките  Sad  А за развитието на децата няма нищо по хубаво от това да им се говори и да си играеш с тях.  Peace

Рачолина Бързо да се оправя малкия сладур  Hug

Редрени  Hug

Комелина  newsm10

Ха сега да взема да си похваля чавето - нарежда кубчета едно върху друго  Mr. Green   ТУК Между другото той е по добър от кака си в това отношение. Кака му нямаше никакво търпение тя иска нещата да станат сега и веднага  Joy  

Божееее ама съм ...... Маринелс многоооо благодаря за картичката  Hug Невероятна е  Hug

А да ви питам -  Пускате ли на децата класическа музика и ако ДА каква newsm78  На Вики му пуснах Бетовен и  Вивалди и той явно я хареса като звучене. Преди време пак му пусках, но той никак не реагира за разлика от сега. Имате ли наблюдения?

# 712
  • Мнения: 162
Така й предположих,че е станала грешка и поздравите са за нас. Heart Eyes LaughingНема проблем бе мамииииииииииииииииииии. smile3534 smile3503

# 713
  • Мнения: 24
Пролетта деня владее и МАРТенчето иска в парка да вилнее.
Великденско яйце, мама на МАРТенчето ще даде.
Пролетта наближава а МАРТенчето все по буйно става.
Слънце вече грее и МАРТенчето на птичките се смее.


Отдавна не съм творила  Mr. Green

# 714
  • Мнения: 24
Бедствие
Цитат
не мисля че Еми е бил много щастлив когато вместо да се разхождам аз в парка с него, той се разхождаше с чужда жена, до като аз си правих ноктопластика, надявайки се това да ме направи по малко нещастна.
Не мисля че някоя мама тук е постъпила по този начин, за да отиде на фризьор.  Peace

Томасито Аз пак се върнах на описанието ти за кубчетата. но не разбрах идеята за сричките върху тях, каква е  newsm78

# 715
  • София
  • Мнения: 160
Ena, katilias, mama_vessy Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 160
Да благодаря на Марти, че ни е избрал за късметче на едно наше любимо приятелче Момчил! Днес си получихме подаръка, за който много балгодарим на Момчил и мама Mur. Aз надникнах малко в торбичката, ама нямаше как. Утре ще разглеждаме по-подробно и ще направим снимки Wink

# 717
  • В сърцата на моите трима мъже!!!
  • Мнения: 91
Благодарим на Сияна и мама Zvezdaa за подаръка. Получихме го следобед, дано устискаме до утре да го отворим!


Честит рожден ден на Калоян,Самуил и Дилан![/b]
 

# 718
  • Мнения: 9
Хайде пак се заскубахте! Много буквално се четете понякога. Аз пак ще препоръчам да увеличите шоколада и/или секса Simple Smile Поздрави от една мама с шалче (буквално) и едно много щастливо момиченце!

# 719
  • Мнения: 639
Amorevole    Hug Аз ходих на една такава среща, но нещо не си спомням дали засегнахме всъщност самите методи за спиране на кърменето. А на мен това ми беше въпроса. За готовността и другите неща съм съгласна, но все пак как трябва да започне самото спиране. Например да се започне със спиране през деня? А вечерното хранене през ден или през 2 дни? Това е само пример, нямам представа дали това е добре като подход, все пак е важно и да не се получи проблем с гърдите. Ще ми се да бъде щадящо както за него така и за мен. Лекарства не ми се пият, или поне ако може да бъдат в мин. количества.  Hug  

mama_vessy, разбрах, че си ходила на такава среща, видях те на снимките от нея. Laughing
Явно не съм разбрала какво точно питаш и съм написала доста други неща – но нищо, може и други майки да намерят полезно инфо за себе си. Wink

Има различни методи за отбиване. В близкото минало някои майки са отбивали рязко, с медикаменти, дори и с пристягане на гърдите. Рязкото отбиване (често съпроводено с отделяне на детето от майката), може да доведе до негативи за емоционалното състояние и на детето, и на майката. Рискът от физически дискомфорт също е значителен – лекарствата за намаляване на лактацията имат доста странични неприятни ефекти; пристягането на гърдите може да причини нараняване на нежната тъкан на гърдите, а това от своя страна да доведе до болезненост, запушвание и дори мастити. Рязкото отбиване би могло да е и доста агресивно за формата на гърдите – може да има препълване и подуване; жлезистата тъкан се свива бързо, а натрупване на мастна тъкан обикновено няма.
Подобен тип отбиване би бил опрадван в някакви особени, кризисни ситуации, които налагат спешно спиране на кърмата (например, поради сериозен здравословен проблем, изискващ спешно лечение или други критични ситуации).


Доста по-щадящо, както за майката, така и за бебето, е плавното, естествено отбиване. При него постепенно се намалява броя на кърменията, което от своя страна води и до постепенно намаляване на количесвтото мляко, произвеждано от майката. За това как да се намалява постепенно броя и продължителността на кърменията, споменях някои идеи в предишния си пост. Няма универсана рецепта кое след кое кърмене да отпада и с каква скорост да става това – най-добре самото дете може да определи ритъма, или да бъде нежно насочвано и от майката. Някои майки избират първо да разреждат дневните кърмения – да отпада по едно на няколко дни (или седмица, или по-дълъг период от време). Други опитват да спрат нощните кърмения и след това плавно да намаляват и останалите. Трети оставят само тези за приспиване или на разсъняване – според темперамента, нуждите, режима на детето, и/или и според други фактори (например, ако детето ходи на ясла, майката работи и т.н.) – те сами си определят последователността кое след кое кърмене да отпадне, в какви темпове да отпадат, кои да останат и кога да отпаднат и няколкото останали. Обичайно, ако това се случва плавно (да отпада по едно кърмене на няколко дни), майката няма нужда да прави нещо допълнително за гърдите си.
Възможно е да има и леко напрежение, лактацията да е все още по-силна – в такива случаи някои майки избират да пият чай от салвия, който действа подтискащо на лактацията; магданозът, мащерката и ментата също биха могли да окажат подобно влияние. Други избират да приемат и Лецитин (макар и хранителна добавка, е удачно да се направи консултация и с лекар за приема му), или Витамин В6 (също след консултация с лекар); или да приемат хомеопатични препарати (след консултация с хомеопат, който, при нужда да изпише точната потенция и точната схема за конкретната майка). Ако има  напрежение в гърдите, съвсем леко изцеждане, само до облекчаване, както и компрес от охладени листа на прясно зеле също биха помогнали. Последните изброени (чай, Лецитин, витамин Б6, изцеждане, компреси) могат да се прилагат само в случай на необходимост. Ако отбиването е бавно, плавно и постепенно, е напълно възможно то да се случи съвсем неусетно за майката и да не е нужно тя да прави каквото и да е от гореизброените. Би било разумно да се носи удобен (не твърде стегнат) сутиен, да продължи адекватния прием на течности и да се избягва прекомерната употреба на сол и трансмазнини.
Често се случва, след като са отбили, някои майки да „проверяват” (особено под душа Wink), дали все още има мляко - дори и месеци след отбиването, успяват да изцедят по няколко капчици. Обикновено е съвсем нормално, след спиране на кърменено, при стимулация да излизат капичци кърма (но не е препоръчително да се прави подобна проверка, тъй като е стимулация за гърдата и съответно – сигнал за организма на майката, да прави мляко).
Ако отбиването става по естествен начин, с плавно пропускане и заместване на хранения и се оставя време гърдата да се нагоди и да спре производството на мляко постепенно, тогава се избягват рисковите фактори за прекомерно препълване и съответно повреждане на кожата; постепенно свиващата се жлезиста тъкан плавно се замества от мастна тъкан и това е много по-щадящо за възстановяваето и запазването на формата на гърдите, в сравнение с рязкото отбиване.

На кратко казано – ритъмът за това кое кърмене първо да пропуснете и след колко време да пристъпите към пропускане на следващото, зависи само от вас двамата с Вики. Отбиването често може да е „крачка напред и две назад” и не винаги да протича праволинейно, а да има променлив успех – възможно е много и различни фактори да оказват влияние (вкл. и зъбоникнене, запушено носле или друго здравословно неразположение, натрупани емоции, нужда да се успокои болка, страх, самота, дори и скука; да се утолят глад и/или жажда; да се реагира на разлини промени и новости и т.н., и т.н.). Когато се знае, че тези моменти са нормални и очаквани, вероятно е по-лесно да се гледа на процеса на отбиване по-спокойно и търпеливо и да се поема по следващата стъпка напред. Hug


И да напомня за всички, на които предстои отбиване или наскоро са отбили. Добре е няколко месеца след приключване на кърменето профилактично да посетите мамолог. Peace

Общи условия

Активация на акаунт