ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК 2

  • 220 321
  • 770
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Добре дошли в новата тема за обжалване на ТЕЛК.

# 1
  • Мнения: 838
Tой и тя, благодаря за новата тема.

Вместо запис, един въпрос- при обжалване на решение на ТЕЛК на 16г младеж, жалбата е от негово име само или се добавя- със съдействието на родител:данни на родителя?

# 2
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И аз благодаря зя темата  bouquet

Имам следния въпрос: ТЕЛКК на сина  ми изтича след няколко месеца. Колко време предварително трябва да подам документи за нов и само молба ли се подава за преосвидетелстване? Нямам никакъв спомен как ставаше, не сме ходили на преосвидетелстване от 10г.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
Tой и тя, благодаря за новата тема.

Вместо запис, един въпрос- при обжалване на решение на ТЕЛК на 16г младеж, жалбата е от негово име само или се добавя- със съдействието на родител:данни на родителя?
От негово име.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
И аз благодаря зя темата  bouquet

Имам следния въпрос: ТЕЛКК на сина  ми изтича след няколко месеца. Колко време предварително трябва да подам документи за нов и само молба ли се подава за преосвидетелстване? Нямам никакъв спомен как ставаше, не сме ходили на преосвидетелстване от 10г.
Поне 2 месеца, че да имате време да обжалвате ако се наложи. Копие на стария ТЕЛК, протокол от личен лекар /ЛК - лекарска комисия/ и някаква епикриза ако имате.

# 5
  • Мнения: 89
Някой може ли да ми изпрати бланка за обжалване.

# 6
  • Мнения: 8 793
запис в новата тема, благодаря за нея Simple Smile

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
Някой може ли да ми изпрати бланка за обжалване.
Няма готова бланка. Има примерна, но ти си пишеш свободен текст.

# 8
  • Мнения: 89
Благодаря за отговорите. До няколко дена ще бъдат внесени 2 жалби. Едната с/у експертното решение и втора с/у действията на докторката за задържане на рентгенова снимка.

# 9
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Благодаря за отговорите. Значи трябва да подам молба май или юни. Стария изтича на първи септември и като се има предвид, че август е отпускарски месец.  Thinking

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
Благодаря за отговорите. До няколко дена ще бъдат внесени 2 жалби. Едната с/у експертното решение и втора с/у действията на докторката за задържане на рентгенова снимка.
И нашата я задържаха, поисках си я, казаха че там трябвало да си остане. След 2 месеца се наложи да правим друга и пак да облъчват детето, но не ми се водеха безмислени спорове.

# 11
  • Мнения: 8 793
Благодаря за отговорите. До няколко дена ще бъдат внесени 2 жалби. Едната с/у експертното решение и втора с/у действията на докторката за задържане на рентгенова снимка.
И нашата я задържаха, поисках си я, казаха че там трябвало да си остане. След 2 месеца се наложи да правим друга и пак да облъчват детето, но не ми се водеха безмислени спорове.

И на мен ми взимат винаги рентгеновите снимки, но като мине времето, през което може да се обжалва решението им от някоя инстанция и ми ги връщат с писмо по пощата. Най-много месец след ТЕЛК съм си получавала обратно снимките всеки път.

# 12
  • Мнения: 89
Благодаря за отговорите. До няколко дена ще бъдат внесени 2 жалби. Едната с/у експертното решение и втора с/у действията на докторката за задържане на рентгенова снимка.
И нашата я задържаха, поисках си я, казаха че там трябвало да си остане. След 2 месеца се наложи да правим друга и пак да облъчват детето, но не ми се водеха безмислени спорове.

Лека промяна в плана. Утре пускам молба за връщане на снимката, след като постановят отказ жалим техния отказ.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
Благодаря за отговорите. До няколко дена ще бъдат внесени 2 жалби. Едната с/у експертното решение и втора с/у действията на докторката за задържане на рентгенова снимка.
И нашата я задържаха, поисках си я, казаха че там трябвало да си остане. След 2 месеца се наложи да правим друга и пак да облъчват детето, но не ми се водеха безмислени спорове.

И на мен ми взимат винаги рентгеновите снимки, но като мине времето, през което може да се обжалва решението им от някоя инстанция и ми ги връщат с писмо по пощата. Най-много месец след ТЕЛК съм си получавала обратно снимките всеки път.
Такъв случай нямам до сега. Браво на вашия ТЕЛК. Това в България ли се случва?

# 14
  • Мнения: 89
Майчета, искам да ви помоля ако има някой ТЕЛК от последните дни да ми пише. Важно е. Може да се наложи да обжалваме и образеца на ТЕЛК решението.

Общи условия

Активация на акаунт