За караваните, палатките и къмпингуването

  • 75 264
  • 332
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 255
На 26 май планираме палаткуване Flutter в Тасос,някой да е ходил? А аз ще споделя след това...с куче сме и малко ми е притеснено,нооо...

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
И ние сме от почиващите на палатка.  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 3 669
Здравейте  Simple Smile
случайно попаднах на темата, но ще се радвам да науча за нови местенца за  newsm41

Ние сме с палатка и обичаме да ходим на диви местенца из Гърция лятото. Тази година мисля и някой от нашите язовири да посетим, но да измислим момента с отпуските.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 832
И ние сме любители на палатките. Записвам се да следя хубавата тема. Дълги години ходихме на Иракли за почти месец. На язовири също, но не сме рибари. Били сме на Душанци, Сопот, Доспат, Лобош.
Гледаме да използваме времето, когато е забранен риболова, много спокойно е тогава.
На Пирин и Рила също.
В Италия - десет дни, в Хърватска и в Гърция.  

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 16:19 от verabel

# 49
  • Мнения: 2 821
И ние сме любители на  newsm41

# 50
  • Мнения: 724
И ние в кюпа. Обичаме излетите с палатка, а от 2 години имаме кемпер. Харесва ни дивото къмпингуване - днес си тука, утре другаде и така, докато свършат паричките Laughing.

# 51
  • София
  • Мнения: 401
И ние от скоро сме с кемпер,така че юни месец палим към Гърция.Още нямаме идеи къде точно Flutter Нови сме в къмпингуването,но ентусиазирани Grinning

# 52
  • Мнения: 44
Ние мислим в началото на юли да прескочим до Гърция ,по скоро средния ръкав на Халкидики,
а може и Тасос ще решаваме в движение. Идеята ни е за диво къмпиране, макар да сме новаци, пък ако не се получи къмпинзи колкото искаш там. Thalatta e хубав къмпинг, проверихме го лично миналата година. Ще се радвам ако има в този период, някой в района, да се запознаем. Съптугът ми също е любител на риболова.

# 53
  • Мнения: 4 668
В Гърция има забрана за разпъване на палатки извън обозначените места , т.е извън къмпингите . Имайте го предвид . Глобите са много големи . Забранено е също така да се пали огън . Не казвам , че не се прави , но поне си търсете по - скрити места .

# 54
  • София
  • Мнения: 3 669
В Гърция има забрана за разпъване на палатки извън обозначените места , т.е извън къмпингите . Имайте го предвид . Глобите са много големи . Забранено е също така да се пали огън . Не казвам , че не се прави , но поне си търсете по - скрити места .

Ами то принципно и в БГ има такава забрана за палатките  Mr. Green

В Гърция по-голямото заяждане е ако си до 30 метра от брега. За паленето на огън съм напълно съгласна, т.к. тези сухи територии ако по небрежност се подпалят не ми се мисли какво ще стане. Глобата мисля беше 150 евро на палатка.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 930
И ние от скоро сме с кемпер,така че юни месец палим към Гърция.Още нямаме идеи къде точно Flutter Нови сме в къмпингуването,но ентусиазирани Grinning


Най-красивите,диви,екзотични и необитаеми места в северна ГЪРЦИЯ са между Александропулис и Кавала.На 30тина км. западно от Александропулис е най - дивия къмпинг който съм виждал в ЕВРОПА.В сравнение с там Халкидики и Тасос са гъчканица.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 930
прати е-мейл,ще ти дам материалите събрани за многобройните ни пребивавания там

# 57
  • Мнения: 4 668
В Гърция има забрана за разпъване на палатки извън обозначените места , т.е извън къмпингите . Имайте го предвид . Глобите са много големи . Забранено е също така да се пали огън . Не казвам , че не се прави , но поне си търсете по - скрити места .

Ами то принципно и в БГ има такава забрана за палатките  Mr. Green

В Гърция по-голямото заяждане е ако си до 30 метра от брега. За паленето на огън съм напълно съгласна, т.к. тези сухи територии ако по небрежност се подпалят не ми се мисли какво ще стане. Глобата мисля беше 150 евро на палатка.

Да , а за палене на огън стига до 3000 Е

# 58
  • Мнения: 62
Две години бяхме с каравана и почивахме на плажа м/у с.Крапец и Шабла -не знам някой ходил ли е там.Плажната ивица е дълга 5-6 км и широка над 5 метра. Дори в най-активния сезон е спокойно, няма я лудницата от големите градове и курорти. Близо до плажа има и горичка. И двете години имаше много чужденци с каравани, кемпери и дори и с палатки. По принцип има забрана за къмпингуване там и минават служители на общината и на полицията и пишат актове, но  в повечето случаи само предупреждават. Неудобството е, че наблизо няма вода - селото е на 3-4 км. В единия край на плажа има 1 заведение, магазините са чак в селото. Но път усещането за свобода, да заспиваш и да се  събуждаш от шума на морето, да станеш от леглото и да стъпиш на пясъка .... всичко това е назаменимо.

# 59
  • Мнения: 724
Ние сме били там с палатка и с кемпер - усещането е страхотно, особено, ако си с палатка. Пътят е доста разбит, но така е почти навсякъде в Бг. Не сме имали проблем с полицията, само минаваха по пътчето и нищо друго. Но четох из разни форуми, че миналата година не е било така - имало и глоби за къмпингуване.

Общи условия

Активация на акаунт