За цервикалната слуз

  • 15 085
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Момичета, този месец имах през интервал от седмица белтъкообразна цервикална слуз. Това аномалия ли е или ?? И постоянно имам болки под пъпа и в кръста.

# 1
  • Мнения: 739
Аз знам, че ЦС се появява преди овулация и после ден-два преди да дойде цикъла.
Но не мога да гадая при теб аномалия ли е или нещо друго.
Най-добре лекар да те види, ако нещо се притесняваш. Болките, които описваш ... не знам - да не би да ти идва? За кога не чакаш?

# 2
  • София
  • Мнения: 35 772
Може да показва проблем с МЦ и О. - често се наблюдава при ПКЯ
Имаше ли О.?

ПП. При нормален МЦ /с О./ белтъкоподобна ЦС се наблюдава само в дните около О./т.н. фертилни дни/





# 3
  • Мнения: 646
Отиди да те види лекар.Може да е просто преди О или МЦ, но за всеки случай нека те погледне лекар.

# 4
  • Мнения: 375
И аз имам въпрос за цервикалната слуз, та значи бъркате ли я със спермата, която изтича и става като желе?  Embarassed В дните около О дори да имам такава слуз, тя се смесва и аз не разбирам имам или не. Преди О си я разпознавам, че е гъста бяла, но дотам.

# 5
  • Мнения: 20
Рано ми е още за МЦ . Но възможно ли е да имам 2 О. този месец? Само ще отбележа ,че преди седмица нямах такива болки. А какво означава ПКЯ ?

# 6
  • Мнения: 739
Рано ми е още за МЦ . Но възможно ли е да имам 2 О. този месец? Само ще отбележа ,че преди седмица нямах такива болки. А какво означава ПКЯ ?
А ти как следиш дали имаш овулация? Тестове правиш ли?

ПКЯ мисля, че е поликистозни яйчници (може и да бъркам newsm78)

# 7
  • Мнения: 20
Не, не правя тестове. По белтъкообразната ЦС разбирам ,че имам О. и след 14 дни обикновено ми идва МЦ.

# 8
  • Мнения: 739
.... По белтъкообразната ЦС разбирам ,че имам О. ....

И аз в началото си мислех, че като имам ЦС и това означава, че и ову имам, но се оказва, че не е така.
Т.е. може да имаш белтъкообразна ЦС, но това не означава и не гарантира, че непременно и овулация настъпва. За това е най-добре да се комбинират метода на измерването на базалната температура с правене на тестове за овулация, за да се установи дали има ову.

...И постоянно имам болки под пъпа и в кръста.
Не е нормално постоянно да имаш болки. Най-добре е да отидеш на преглед при гинеколог.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 772
Рано ми е още за МЦ . Но възможно ли е да имам 2 О. този месец? Само ще отбележа ,че преди седмица нямах такива болки. А какво означава ПКЯ ?
Две О. са много рядко явление  Simple Smile и да за има такива това трябва да се случи в рамките на 24 часа.
Не може да имаш О. и след 5-6 дни да имаш нова.
Отиди да те видят на УЗ - може да е задържан фоликул, киста и т.н.
Пиши какво е казал лекаря
Дано да няма нищо притеснително

Да, ПКЯ е Поликистозни яйчници

# 10
  • Мнения: 622
И аз имам въпрос за цервикалната слуз, та значи бъркате ли я със спермата, която изтича и става като желе?  Embarassed В дните около О дори да имам такава слуз, тя се смесва и аз не разбирам имам или не. Преди О си я разпознавам, че е гъста бяла, но дотам.
+1  и аз да се наредя със същото питане?

# 11
  • Мнения: 20
Днес си направих тест за бременност, защото МЦ този месец ми беше само 3 дни и не обилен. Започна с кафяв цвят, после мина на розов, после светло червен и спря от раз. Теста е с бледа втора черта. Преди 4 години, като бях бременна, беше по същият начин и това ме усъмни, е малкият е на 5 годинки вече Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 35 772
Днес си направих тест за бременност, защото МЦ този месец ми беше само 3 дни и не обилен. Започна с кафяв цвят, после мина на розов, после светло червен и спря от раз. Теста е с бледа втора черта. Преди 4 години, като бях бременна, беше по същият начин и това ме усъмни, е малкият е на 5 годинки вече Simple Smile

Тихичко Честито Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 35 772
И аз имам въпрос за цервикалната слуз, та значи бъркате ли я със спермата, която изтича и става като желе?  Embarassed В дните около О дори да имам такава слуз, тя се смесва и аз не разбирам имам или не. Преди О си я разпознавам, че е гъста бяла, но дотам.
+1  и аз да се наредя със същото питане?

Аз пък не разбирам как ще ги объркате двете Simple Smile ?! -  не разбирам и точно въпросите ви

ЦС е фертилна няколко дни преди О. - тогава не сте ли я забелязали какъв цвят и консистенция има? А и спермата е малко и не е постоянно  4-5 дни във влагалището ви / предполагам/
-  голяма част от нея изтича /рано или късно/ - след това пак се наблюдава фертилната ЦС. Има ли прозрачна и разтеглива ЦС - това е вашата ЦС

ПП. освен това двете миришат различно /ако няма патогени и т.н./
Спермата на цъфнали кестени, а ЦС - всеки може да си я различи Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 241
Днес си направих тест за бременност, защото МЦ този месец ми беше само 3 дни и не обилен. Започна с кафяв цвят, после мина на розов, после светло червен и спря от раз. Теста е с бледа втора черта. Преди 4 години, като бях бременна, беше по същият начин и това ме усъмни, е малкият е на 5 годинки вече Simple Smile

Имала си не цикъл, а кървене по време на бременност ли?
Тогава бързо на лекар  Peace

Общи условия

Активация на акаунт