Какво е контракция

  • 2 909
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте.Бременна съм в 38 седмица и до сега не съм имала контракция или поне не съм разбрала.Въпросът ми е следния:кое е контракция-стягането на корема или болките все едно че ще ми идва цикъла?Благодаря ви предварително за отговорите  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 44 088
двете в съчетание, ако питаш за родилните, подготвителните обикновенно са без болка, а може родилните в началото  да са без болка, пък по едно време и тя да се появи, да зачестят и т.н.
А болките и по-силни могат да станат от менструалните Wink.


http://pregnancy.medical.bg/labour/planing/labor-and-birth/contractions.html тук доста ясно и стегнато е написано.

# 2
  • Мнения: 150
Абсолютно е съчетание между двете. Аз до раждането също не бях имала и една контракция. В деня преди да родя бях на запис на тоновете и доки като ме видя си каза че имам контракции, а аз му отвърнах че е луд. До достигането на 3 см. не бях усетила нито едното от двете!

# 3
  • Мнения: 11 832
Абсолютно е съчетание между двете. Аз до раждането също не бях имала и една контракция. В деня преди да родя бях на запис на тоновете и доки като ме видя си каза че имам контракции, а аз му отвърнах че е луд. До достигането на 3 см. не бях усетила нито едното от двете!

Аз до 4см разкритие и до спукване на води не бях усетила нищо Peace, иначе на записа на тонове също се виждаха.

Ами както и другите са казали наистина са и двете, обикновено когато вече започват същинските родилни са си със сериозно свиване(контрактиране) на матката, болките вече може да ги има, може да са слаби или по-силни.  Бъди спокойна ще ги разпознаеш, особено ако станат регулярни.

Леко раждане ти желая  Hug

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
..кое е контракция-стягането на корема или болките все едно че ще ми идва цикъла?
Стягането на корема и болките заедно /при мен не бяха като при цикъл/.

# 5
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Едновременно болка и стягане на корема; но не мога да сравня с болки при цикъл - моят винаги е бил безболезнен.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 58
При мен вечерта преди да родя започнаха много силни болки в кръста , започнах да усещам как ми се разширява таза. На другия ден на обяд започнаха контракциите няма как да ги объркаш  Grinning много  силни стягащи болки ниско долу в корема, нещо като при цикъл, но много много  по силни. Имах само 2 -3 см разкритие , но контракциите ми бяха много силни, сложиха ми система за засилване на контракциите  и  до вечерта родих  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
Буквално означава съкращаване на мускул, т.е. свиване. На всеки мусклул, не само на матката. Може да бъде безболезнено, може и да боли. Все е контракция  Simple Smile Усеща се като стягане, когато не боли, съответно и мускулът става твърд.

Общи условия

Активация на акаунт