Защо една жена иска да ражда?

  • 14 412
  • 227
  •   1
Отговори
# 30
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Инстинкт, предполагам. Но ако наистина не го искам и целия свят да дойде да ми обяснява колко е хубаво и как трябва да го направя, няма как да стане. Не вярвам, че някой може да създаде дете под натиск.
Иначе аз бях от каците и хипопотамите, но ми хареса, искам даже второ дете.

# 31
  • Мнения: 6 365
Основен фактор беше огромното любопитство и желанието да изпитам всичко. Въпреки че напълно мога да си представя живота си и без деца, или пък можех да осиновя, бременността и раждането бяха прекалено интересен феномен, за да пропусна да ги изпитам от първо лице.

Второ- чисто биологични причини. Полезно е да се роди поне едно дете, ако няма вреди се отразява добре. Човек малко се рециклира, а на друго ниво си пренарежда ценностите. Иначе може да се стигне до момински живот без сътресения, а без кризи и презареждане се стига до прегаряне и депресия. Така че- сложих си таралеж в гащите със здравословна цел.

Изобщо: защото мога и защото си мисля, че ще е адски интересно. Щото се чувствам уверена, че ще се справя и ще се кефя от процеса.

Обаче ако случайно заживеем в антиутопията на The Handmaid's Tale, сигурно щях да искам да съм от не-раждащите жени, а не от разплодните женски. Не искам да раждам заради самото раждане. Има по-интересни дейности.

Иначе има жени, влюбени в процеса сам по себе си. Тях не ги разбирам- раждат много деца, само и само да изпитат бременност и раждане. Доста от тях са фенове на домашно раждане.

# 32
  • Мнения: 22 414
Хмм, не съм искала да раждам. ) Изобщо не съм имала подобна потребност от забременяване, раждане и т.н.
Но....така се случи. И при всичките ми проблеми, ходене по лекари...беше буквално като дар от бога. Нямаше как да пренебрегна това....и ща не ща....ми се наложи. )
Не съжалявам изобщо, защото ако не се беше получило случайно...и до сега нямаше да се реша за дете. Понякога господ си знае работата.

# 33
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Защото е жена.

# 34
  • Мнения: 2 457
Инстинкт, както при всички други живи същества.
Това, че сме разумни, води по-скоро до планиране - кога, с кого и колко, вместо до безразборно размножаване (не, че няма и такива случаи  Grinning)
Инстинкт и его Peace

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако можеше да си поръчам на щъркела, не бих се колебала... хич и не съм искала да раждам Naughty

# 36
  • Мнения: 4 916
Инстинкт, както при всички други живи същества.
Това, че сме разумни, води по-скоро до планиране - кога, с кого и колко, вместо до безразборно размножаване (не, че няма и такива случаи  Grinning)
Инстинкт и его Peace

В случая съм съгласна - егоизъм и първичност, с нищо повече от животните.
Не разбирам добре въпроса на темата. Никоя не е забременявала съзнателно с мисълта за вагинално раждане или секцио.

# 37
  • Мнения: 755
Ако можеше да си поръчам на щъркела, не бих се колебала... хич и не съм искала да раждам Naughty

Не вярвам някой, който не е раждал, а да речем иска дете да свързва желанието си с конкретният акт на раждането. Това идва в последствие по принуда. Хората си мислят обикновено за бебета , не за  момента как то се появява. Никой не иска да чувства болка, нормално е... но физиология пък и медицината предлага доста добри анестезии , които да смекчат болката.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 838
Инстиктът за продължение на рода.

# 39
  • Мнения: 9 342
23На мен пък ми се струва, че авторката просто търси съмишленици, които също като нея не са искали да забременяват и раждат иса го направили заради
обществената нагласа - за мен беше ясно, че ако искам да съм пълноценно с тоя мъж, трябва да го направя. Просто той може и да приеме, че не желая да забременявам, но няма да разбере защо му го причинявам, никога това няма да бъде неговото решение. Фактът, че никога не съм пожелавала второ, достатъчно ясно говори, че не съм променила отношението си. Хем ми се падна много лесно дете, което си гледах с удоволствие.
Искрено се надявам дискусията да се насочи към анализ на чувствата, които ни водят към този акт (всеки от собствен опит), а не към размахване на томахавки и тропкане с копитца в защита на собственото мнение. Laughing
По този повод смятям, че е неправилно да родиш дете, само защото другите го правят. Глупаво е. В този случай подкрепям дори и сурогатното майчинство, убийте ме, ама по-добре дете родено от друга, отколкото непрекъснато натякване на детето колко много е измъчило майка си, докато се роди и го отгледа.

# 40
  • Колибите
  • Мнения: 357
Поради неистов ужас от болката при раждането.

През целия ми съзнателен живот на жена, откъм 12-тата ми година (което беше през 1978 г.) та досега. Този ужас вероятно се е запечатал в гените ми, променил ги е, та на подсъзнателно ниво всячески съм проваляла връзките си с мъже - защото ще следва раждане. От което може и да не изляза жива.
А много обичам децата. (И всички деца ме обичат, колкото и нескромно и самохвално да звучи това.) И това противоречие ми разкъса психиката, доведе до депресии и прочие.
Преодолях много болка, сега съм в процедура по осиновяване.

Това е от мен по темата Peace.

P.S. В другия форум се въздържах да напиша мнението си.  Не ми се искаше да споделям. Но го направих с надеждата, че ако моят постинг спомогне с една много малка частица светът в бъдеще да стане по-добър и щадящ майките, то е имало смисъл да пиша.
Защото очаквам и моята дъщеря и дай Боже, след време и сестра й, когато станат жени, да са щастливи.

Искам свят милостив към жените.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 11:44 от Розмариня

# 41
  • Мнения: 2 457
Никой не иска да чувства болка, нормално е... но физиология пък и медицината предлага доста добри анестезии , които да смекчат болката.[/i]
Да ти кажа, някои искат. Невероятно но факт. Чувала съм  от жени, че искат да чувстват болката, да чувстват раждането със всичките му болки, разкъсвания и т.н и не искат болкоуспокояващи. Имам мого близка, която изпадна в страхотна детресия и самобичуване, защото не успя да роди нормално и се наложи сецио, при което не усетила това, което искала да усети.
Мазохистична е женската природа, мазохистична Tired

# 42
  • София
  • Мнения: 23 072
Родих, защото исках да имам дете. Колкото и банално да звучи.

# 43
  • Мнения: 182
Поради неистов ужас от болката при раждането.

През целия ми съзнателен живот на жена, откъм 12-тата ми година (което беше през 1978 г.) та досега. Този ужас вероятно се е запечатал в гените ми, променил ги е, та на подсъзнателно ниво всячески съм проваляла връзките си с мъже - защото ще следва раждане. От което може и да не изляза жива.
А много обичам децата. (И всички деца ме обичат, колкото и нескромно и самохвално да звучи това.) И това противоречие ми разкъса психиката, доведе до депресии и прочие.
Преодолях много болка, сега съм в процедура по осиновяване.

Това е от мен по пемата Peace.

 Shocked Леле....това ми звучи като страхова невроза  Rolling Eyes

# 44
  • Колибите
  • Мнения: 357
Shocked Леле....това ми звучи като страхова невроза  Rolling Eyes

Диагнозите отдавна съм ги преодоляла, излекувала съм травмите, и продължавам напред. Белезите обаче остават. Няма как.
Но да не се отклоняваме от темата Peace.

Общи условия

Активация на акаунт