МОЛ и кърмене

  • 4 478
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 36
Момичета,кърмите ли в моловете и къде?Има ли обособено място за кърмещи майки или ще се кърмим в сектора за хранене?

# 1
  • Мнения: 1 495
В повечето има място за повиване на бебето и би могла там да го накърмиш (помещение близо до тоалетните). Но по принцип аз кърмех навсякъде където можех да седна, даже и на крак ми се е налагало да го правя. Най-важно е детето да не е гладно.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 44 014
ами молове като кърмех нямаше, но като гледам сити центъра и  други има едни пейки  чат-пат из коридорите.... отделно сектора на хранене, какво те притеснява, със сигурност не бих се забила в тоалетната да си храня детето.

# 3
  • Мнения: 419
Във Варна няма. Аз писах писма с предложение да се обособи такова място, но от никъде не получих отговор. Много е неудобно. Тъкмо стигна до мола и трябва да се връщам. Веднъж на зора кърмих права в слинг, но се чувствах некомфортно. Чак сега ми идва на ум, че в детските кътове на мола може би е удачно да се кърми. Поне на мен би ми било по-удобно.

# 4
  • Мнения: 8 210
Място за кърмене - какво е това...
Кърмила съм на всякъде , в мола , в ресторант, в кола, в магазин , в парка....и моя мъж първият път се притесни в ресторанта, а после каза ама то нищо се не вижда. Никога не ми е пукало кой какво мисли. А относно МОЛ-вете в Сердика има стая за повиване там има фотьоел, достатъчно е голяма и става чудесно за кърмене.

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
В повечето молове има пейки, може там да кърмиш, ако не те притесняват хората наоколо.

# 6
  • Мнения: 9 476
У наше село в моловете има стаи за кърмене и смяна на памперс-наистина са удобни  Peace
Там съм кърмила 1-2 пъти, когато съм с дрехи неудобни за кърмене пред хора Mr. Green (боди примерно)..
Иначе кърмя навсякъде Peace

# 7
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
У наше село в моловете има стаи за кърмене и смяна на памперс-наистина са удобни  Peace
Там съм кърмила 1-2 пъти, когато съм с дрехи неудобни за кърмене пред хора Mr. Green (боди примерно)..
Иначе кърмя навсякъде Peace


И аз така. В София мол съм кърмила няколко пъти горе при местата за хранене. Просто си избирах малко по-скътано местенце, но и да ме гледат какво ми пука. Те са сити, бебето от какъв зор ще стои гладно. В къта за преповиване кърмих 2 пъти не е лош. В Дъ Мол на Цариградско веднъж ходих в стаята за преповиване. Няма такава кутийка, беше и мръсно, няма къде да си оставиш бебешката чанта, наложи се да преповия детето на стола(добре че беше все още много малка). От тамошните условия съм разочарована. Иначе кърмя в ресторант, кафене, всички паркове, пред блока. Никъде не съм и няма да се притесня, защото не правя нещо подсъдно. На който не му отърва да се изнася. На този принцип съм.

# 8
  • Мнения: 1 495
Никъде не съм и няма да се притесня, защото не правя нещо подсъдно. На който не му отърва да се изнася. На този принцип съм.
Peace

Първият път когато кърмих на публично място се притесних много, бяхме в кафене навън , с компания. Моя близка приятелка, която иначе не кърми дълго беше тази, която ме подкрепи. Отидохме на съседната маса и така. Оттогава претръпнах постепенно и дори с голямото кърмаче нямах проблеми Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 234
Аз съм кърмила един-единствен път в т.нар.стая за преповиване и кърмене, не ми беше удобно, тъй като нон-стоп нахълтваше някой и малката се стряскаше, но пък в зоната за хранене е ок. Както по-горе момичетата са писали - избираш си пейка или стол и си храниш бебенцето. Между другото в зоопарка са направили такава стая, очарована съм - течаща, топла вода, вана с повивалник, стол, малко диванче, дано само не го съсипят  Praynig

# 10
  • UK
  • Мнения: 2 826
Здравейте!
Днес може да ми се наложи да прекарам един-два часа в мола на Стамболийски, та предполагам , че и там има място за преповиване, където ако се наложи да накърмя детето.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
За мен навсякъде беше място за кърмене.... Grinning Разбира се...дискретно.... Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 6 028
Не съм кърмила по молове, но бих го направила на някоя пейка или маса. Не бих се свирала при тоалетните.

# 13
  • Мнения: 12 662
Виждала съм доста майки да кърмят в мола. Единствената, която ми направи впечатление, буквално си беше пльоснала цицата на масата.

# 14
  • Мнения: 1 495
Не съм кърмила по молове, но бих го направила на някоя пейка или маса. Не бих се свирала при тоалетните.
Е, че кой би се сврял  в тоалетните newsm78

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 13:46 от gingerina

# 15
  • Мнения: 58
Доста често кърмя в мола, в местата за преповиване , но е доста неудобно, поне да имаше стол за да можеше да седнеш Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 6 028
Не съм кърмила по молове, но бих го направила на някоя пейка или маса. Не бих се свирала при тоалетните.
Е, че кой би се сврял  в тоалетните newsm78
Останало ми е впечатление, че местата за преповиване са там. Нежеланието ми да стоя в тази област е по-голямо от евентуален свян от погледите на минувачите.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 6 623
Дребния беше съвсем малък - някъде около месец, когато се наложи да го кърмя в МОЛ-а - отидох в стаята за преповиване - ами то, с извинение, нашата тоалетна е по-голяма Shocked
Излязох отвън, качихме се на последния етаж, седнах на земята по турски (понеже в МОЛ Галерия за пейки явно не са чували) и си го нахраних Whistling
Същата беше и ситуацията в МОЛ-а в Бургас - е, там поне пейки имаше Mr. Green
Иначе притеснения относно кърменето на вън нямам - случвало се е къде ли не Mr. Green Важно е поколението да е сито, съответно - доволно Grinning

# 18
  • Мнения: 36
Вече в стаята за преповиване има и стол.На мен ми беше удобно там.

Общи условия

Активация на акаунт