Любители на котки тема 59

  • 76 881
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 957
Делфина  Grinning Grinning Grinning

TINA.K , не`ам думи!  newsm20 newsm20 newsm20

# 691
  • София
  • Мнения: 1


Делфина фон Ю. Честит Рожден ден и от нас на Сърцатко Барак - да се обичате и радвате взаимно много, много по толкова и за мамата на Барак цветя

намерих тези сладури с коментар от долу
                                                                           
                                                                               Трябва да откажем това колело

# 692
  • Мнения: 1 175
Честит рожден ден на сърцатко, а на патерици и на "черната перла"   Grinning  Hug


Ей на това му се вика КОТКОБЕР  Grinning
Хаха, старо но златно, дет' се вика. Въпреки че е фотошоп, е сладурско  Wink

# 693
  • Мнения: 1 536
Момичета,кой може да ми каже,дали тази  котка  е някаква странна,рядка форма  на  сиам?Сиамска,но  не  като  това,което  сме свикнали да  виждаме?Нов   модел?
http://www.youtube.com/watch?v=_So3UjfZro0&context=C4a355c7A … pTp8aAG5kix83Ubg=

За  мен  НЕ Е  сиамска ,ама  знам  ли вече....   newsm78
Автора  е информиран от ветеринар,че е сиамска,има я от 10  години. ooooh!
Какво   мислите?

# 694
  • Мнения: 768
Нещо се е пошегувал ветеринарят.

# 695
  • София
  • Мнения: 13 121
Нещо се е пошегувал ветеринарят.

Най-вероятно е това. Друг вариант е ако ветеринарят познава родителите на котето и някой от тях да е сиамец. Може да няма външни белези, но да се проявят в характера. Спомям си, че в старите теми имаше един Жоро - чисто черен и около 10-12 кг. Майка му беше сиамка.  Laughing

Вижте на какво попаднах:  Мару и много трудният му изборhahaha  Напомни ми как Снежанка пробва леглата на джуджетата.  Laughing   И пак избра "неговия размер" - най-малката кутия.  Joy Joy Joy

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 15:55 от Тaня67

# 696
  • Мнения: 8 163
Сузи, или авторът не е разбрал нещо, или ветеринарят е гледал друга котка. Няма как това да е сиамец. Нито дължината на козината, нито разцветката отговарят на изискванията за породата.

# 697
  • Мнения: 1 536
Ами чудех се,дали не пропускам  нещо,човекът е толкова сигурен.... newsm78
Породата не била като  обикновените сиамски,щото била ''царски сиамски'' Rolling Eyes
Има различни видове сиамски(цветове,дълъг или къс косъм)но окраската,типа на оцветяването е характерно и не се променя.Освен ако чифтосат различни породи,но  тогава не можеш да го наречеш сиамско котетото,нали?
Благодаря ,за  мненията    bouquet и  да си нагушкате сладките  котковци  Hug

# 698
  • Мнения: 8 163
Сузи, на мен не са ми извесни дългокосмести чистокръвни представители на породата. Виж стандарта според CFA www.cfa.org/client/breedSiamese.aspx

# 699
  • Мнения: 1 536
Нещо интересно -   http://www.catbg.net/domashni/index.php?sta=101&catid=3
Моят Макси е такъв.По-често ги наричат (полу)дългокосмести сиамски,отколкото балинезийски.Произхождат от чистокръвни сиамски котки ,но вече представляват отделна порода .Това имах предвид. Peace
Всъщност  ,традиционната сиамска вече се  казва Тайска,сигурно сте чули. Mr. Green
Заради нова порода изкуствено направени сиамски,които и взеха името

Ето го моя котак.Бях ви го показвала като бебе,сега  доста се е променил.
Все още  е младичък и не е потъмнял  много   Mr. Green



 






Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 18:00 от Susie

# 700
  • София
  • Мнения: 13 121
Голям красавец е!  Heart Eyes И въпреки, че си има друго име породата, твоят Макси може да се обърка със сиамец, макар и да не носи всички белези. А онова коте от клипа е бяло с петънца Laughing.  Чиста улична превъзходна  Laughing.

# 701
  • Мнения: 8 163
Сузи, към която и порода да причисляват твоя котарак, все е красив  Heart Eyes Гални го по бузите от мен!

# 702
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 957
Сузи, много ти е сладко котарачето! Hug
А на мен много ми хареса онова пухкавко, дебеличко, набедено за сиамче 10-годишно сладкишче  Heart Eyes Heart Eyes! Освен това  newsm78 изобщо не разбирам какво значение има дали изобщо е от някаква порода? Та нали го имаш от толкова време! А какви очи има само  Crazy!

# 703
  • Мнения: 768
Има доста породи със сиамска окраска. Нашата котка също, но е персийка - кълърпойнт.

# 704
  • София
  • Мнения: 13 121
А на мен много ми хареса онова пухкавко, дебеличко, набедено за сиамче 10-годишно сладкишче  Heart Eyes Heart Eyes!

За това няма две мнения.  Heart Eyes Но защо трябва да го "набеждават" в каквото и да било.  newsm78  Пуста суета!

Ако знаете в Пловдив какви бебета видях!  Heart Eyes Още синеоки. Само аз си знам как се въздържах да не грабна едно.  hahaha  Най-присърце ми беше едно рижо с бяло коремче като няколко представители в тази тема.  Laughing  Майка им първо ми фучеше, а после се примири с присъствието ми.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт