А вие как сменяте памперса?

  • 2 527
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 999
При нас е цяло приключение да й сменя памперса. Най-редовно докато й чистя дупето тя се издрисква или изпишка на плота. Днес рано сутринта направо ме изкъпа докато пишкаше. Все едно топъл дъжд се изля върху мен. newsm62 smile3532 
Опасна работа е, само чака да започна да й сменям памперса, за да си свърши работата. hahaha Joy
При вас как е? Интересно ми е по-големите бебчета повече ли мируват или точно обратното докато трае тази процедура? Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Моят син в началото правеше същото,затова като направи 2 мес. започнахме да се изпишкваме в легенче. Приключението е откакто направи година- не дава да му свалям и обувам памперс. Крещи,рита и бърза да избяга #Crazy newsm78

# 2
  • Мнения: 5 228
С пишкането и акането моята бебка беше по същия начин - само чакаше да я почистя и подсуша, и в момента, в който взема чистия памперс, за да й го сложа ...  Laughing По-късно спря с пишкането по време на преобуване, обаче от както може да се обръща, ми трябват поне 4 ръце, за да й сменя памперса. Ако не й дам нещо страшно интересно за разглеждане, нямам никакъв шанс с чистия памперс. Като акробат е.

# 3
  • Мнения: 854
Задължително трябва да си има някакво занимание, щото иначе почва да се сърди, че му сменям памперса, т.е че се налага да е легнал Close Много е интересен, хем се сърди, че се е наакал и го дразни пълния памперс, хем като тръгна да му го сменям вдига врява до небето. Бебешка му работа Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 1 107
Вече да  Simple Smile В началото бяхме като вас - даже редовно пишкаше върху лицето си hahaha
До третия месец уж ловях пишата в чашка, после той почти спря да пишка и ака върху повивалката, прави го 2-3 пъти в седмицата и то докато е оставен да рита по голо дупе  Simple Smile Засега се справям с шаването по време на слагане на памперса, ще видим докога... Wink

# 5
  • Мнения: 6 472
С голямата нямах такива проблеми, обаче сега това малкото само дебне да му сваля памперса и да омаже плота за повиване Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 645
Винаги съм имала проблеми със сменянето на памперса.Просто синът ми на едно място не стои,а още по малко легнал.За това гледам да му дам нещо да чопли,а аз по - най бързият начин правя процедурата.
И ние когато бяхме много малки си пишкахме на воля,ставаше малко фонтанче , почти винаги бях напикана ,но с времето това се промени.

# 7
  • Мнения: 396
От както взе да се обръща,за мен тази процедура е живо мъчение,не мога да я задържа по гръб и минута,да не говорим че докато успея да я позабърша.........мажи ме здраво.Пишкането ми се случвало не редовно, но сме мокрили спалнята на мама и тати Grinning.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Вече е по-добра и само понякога се изпишква на повивалото и то лекичко, а не на струйка да ме оклепа и мен (брей, че съм подробна  Mr. Green). Обаче новия памперс малко трудно го слагам, защото само се върти, рита или стиска изпънати крака  Crazy

# 9
  • Мнения: 3 356
Голяма веселба е.Боря се като с мечка.И се случва честичко да не го сложа хубаво,особено през ноща,и после.....мокри сме целите Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 537
До преди 2 седмици лесно го сменях,обаче вече...ауууу сигурно 10 мин се сменя тоя памперс,хич не ще да стои на едно място,а пък вечер чакам баща му като си дойде да ми го държи ,че да сменя Mr. GreenКупон голям е.... Joy

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 914
Голяма мъка ни е този памперс.
Докато беше по-малка постоянно се въртеше, и риташе, и не дава да и сложа памперса.
Сега вече съм се специализирала и и го сменям права и в движение.
Радвай се, че все още поне стои на едно място и се разминавате само с изпишкване и издрискване, когато вземе да се върти и на плота няма да можеш да я сменяш Simple Smile
Но да са здрави, другото се оправя  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
Ако само сменяме памперса, нямаме подобен проблем. Но нашата на всяко преобуване я оставяме в леглото по голо дупе за 10-15 мин. и за това време понякога се изпишква (но ние слагаме отдолу специална подложка за да попива и да не стига до чаршафа и матрачето).

# 13
  • Мнения: 175
Ами като бебе и при нас беше така! Но сега в никой случай не е по-лесно! Е, не се изпишква като го събуя, но пък понякога е направо мисията невъзможна - върти се, не ще и не ще да го обувам. Като му се скарам му става забавно и започва да се смее и да си играе с мен! Та си мисля даже че като по-малък беше по-лесно - сега едва го удържам!!!

# 14
  • Мнения: 6 155
Ако успея да го хвана преди да ми избяга - лесно Laughing

# 15
  • Мнения: 4 068
Лелеееее, щом само те напишква ти си направо за завиждане. Моята понякога такива залпове удря точно като махна пампата, че веднъж ме направи на точки като се изака. Умрях да се смея тогава и таткото чак се събуди и от тогава не е спрял да ме бъзика с този случай.

# 16
  • Мнения: 2 755
Докато беше бебе, нямах проблем. Е, от време на време ме препикаваше, но това не се брои  Laughing Обаче откакто стана на 1 годинка, голяма борба пада. Не иска и минута да стои мирен. Обаче, му хванах "цаката". При сменяне на памперса, винаги му давам някаква играчка за да го залъжа и действам много бързо, преди да се е усетил и отново да ми се изплъзне. А как мрази да го обличам, ужасссссссссс   ooooh!

# 17
  • Мнения: 136
А бе то самото сменяне не е трудно, ама и при нас го има тоя проблем с напикаването и наакването когато сме с голо дупе  Simple Smile Явно че така им е кеф на бебоците да си вършат работата - на проветриво  Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, и при нас беше така. Имам чувството, че като усети хладния въздух и му идва музата - задължително пишкаше, а понякога и акаше, докато е без памперс. Вече не е така - много рядко пишка извън памперса, а скоро не е акал по плота за преобличане. То и на мен в началото ми беше малко сложно да уцеля колко да е стегнат и колко на високо да го закопчая памперса, ама се научихме и двамата с Борко и сега ни е много забавно, като го правим.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 440
Това с наакването и изпишването , когато махнеш пампата беше обичайна практика. Той и сега ако не го направи докато е гол , то веднага след като успея да му сложа новия кат "гащи".
Ама докато успея пак страхотно гонене по спалнята ... А той вече стана силен и не мога да го удържам  ooooh! Thinking Naughty

# 20
  • Мнения: 1 983
и при нас е голяма борба, обръща се, слиза от леглото, ние не ползваме плот от мнооооого време, даже веднъж си беше метнала наакания памперс на лицето Sick

# 21
  • София
  • Мнения: 2 271
даже веднъж си беше метнала наакания памперс на лицето Sick
cry

# 22
  • Мнения: 702
Зор си е и колкото по големи стават толкова по трудно става  nuts
Поне при мен и с двете деца е така

# 23
  • Мнения: 4 406
след няколко трудоемки и изнервящи борби вдигнах бялото знаме и купих памперс- гащи, чието обуване не представлява такъв проблем. само дето попиват по- малко и се сменят по- често

# 24
  • Мнения: 2 807
Да, лесно, никога не съм имала проблеми  Wink

# 25
  • Мнения: 1 999
Моята понякога такива залпове удря точно като махна пампата, че веднъж ме направи на точки като се изака.

Такъв номер още не ми е погодила. hahaha Joy

и при нас е голяма борба, обръща се, слиза от леглото, ние не ползваме плот от мнооооого време, даже веднъж си беше метнала наакания памперс на лицето Sick

 newsm09

# 26
  • Мнения: 124
Бихте ли ми казали колко приблизително е цената на пакет памперси Pampers за новородено и колко време се изкарва с един пакет. Аз съм в шестия месец и много неща още не са ми ясни. Благодаря предварително.

# 27
  • Мнения: 542
По времето, когато се роди малкия, още не внасяха размер 0 - т.е. за новородено, затова не мога да ти помогна... сори...


А за борбата с памперса и детето - минахме през всички етапи и сега, когато го махаме вече - не ще гащи - иска само ако са с картинка, а картинките на памперсите си ги познава и си ги иска същите!!!!
Стигнахме до там, че изрязвам лепките като коланче, само и само да си ги гледа на пъпа ...и ги лепя върху гащите... Laughing

# 28
  • Мнения: 8 769
При вас как е? Интересно ми е по-големите бебчета повече ли мируват или точно обратното докато трае тази процедура? Thinking
О, през първите два месеца и с двамата беше нещо подобно. Дъщеря ми пък правеше номера на баща си, който имаше задължението да я храни в 12 ч. вечерта - при смяната на памперса се изакваше. Редовно. Mr. Green
Сега вече със синчето сме в борба - то не е мятане, обръщане - двам го удържам. Какво ще правя като поотрасне още малко не знам.  ooooh! Същата история като със сестра му. Направо съм й крясвала, за да се спре- иначе имаше опасност никога да не й сложа памперса. Tired

# 29
  • Мнения: 8 505
Преди-много трудно,постоянно се въртеше,като първата и работа беше да се метне по корем.Сега-след гърнето (ходи по голяма нужда само в него,а малката-и в памперса) както е права,и го слагам набързо,но хуква веднага да се разхожда и трябва в движение.

# 30
  • Мнения: 8 505
Преди-много трудно,постоянно се въртеше,като първата и работа беше да се метне по корем.Сега-след гърнето (ходи по голяма нужда само в него,а малката-и в памперса) както е права,и го слагам набързо,но хуква веднага да се разхожда и трябва в движение.

# 31
  • Мнения: 1 181
Питам, защото при нас е мнооооооооого трудно, на моменти ми се вижда даже невъзможна мисия. Като го сложа на леглото и започва да се върти, да се обръща, да реве. Когато го хвана за крачетата за да му избърша дупето, човека се опира на глава, вдига тялото си във въздуха и започва да се върти като свредло. Да не ви разправям пък какво се случва като го изтърва с наакано дупе и той хукне...  ooooh!(случи ни се 1-2 пъти). Целия този цирк е съпроводен с рев и мрънкане.
Та кажете вие имате ли някакви хитринки или номера да задържите бебоците кротки и на едно място? Някакви идеи как да олесним процеса по смяната на пампата?

# 32
  • Мнения: 5 299
Аз й набутвам някаква играчка в ръцете - това е единственото, което за сега действа PeaceИли дистанционното - към него има голяма слабост Mr. Green

# 33
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз давам играчка. При нас е същия цирк.

# 34
  • Мнения: 2 255
нещо в ръцете и на повивалката  #Crazy иначе няма стигане на леглото  Joy

# 35
  • Мнения: 1 520
Приключение страшно е вече  и при нас. Laughing Laughing

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 765
Стои кротка само докато почистя дупето . Посегна ли да слагам памперса се опитва да се изплъзне , сърди се и е чудо ако накрая не се разплаче . От каката имам много неприятни спомени . Беше малко по голяма като си го сваляше сама и почваше да маже и да маже...
Веднъж си беше лапнала пръстчето  Sick а после и  повърна .
  Дано сега не е пак така . Но пък вече с бебефоните е друго , мога да чуя като се събуди .

# 37
  • Мнения: 275
Отначало беше лесно. И 1-2 пъти да ми се изпишквала докато я сменям (късмет) и само веднъж се изака (още го помня). Обаче сега ..... пея, пускам ТВ, давам й да си играе с нещо, което по принцип не давам ........ много сложна е тази процедура Sad((

# 38
  • Мнения: 2 672
и при нас е така, понякога е невъзможно Grinning

# 39
  • Мнения: 7 430
Значи не само в къщи е цирка - голяма борба е и при нас.
Понякога направо се отказвам и го оставям малко да си полюлей пишата и пак наново Mr. Green

# 40
  • Мнения: 4 629
И при нас имаше такива инциденти преди. Може би през първите 3 месеца. От тогава не ми се е случвало, но все си имам едно наум  Wink

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 822
Ние не правим такива работи като сме по без памперс. Новече се въртим и е трудно. За това и пускам да гледа ТВ. Най-добре реклами

# 42
  • Мнения: 1 072
И ние като бяхме по-малки като махна памперса - хоп и Марк веднага върши всичко тогава. Особено неприятно беше когато така си правеше акуто. Някой беше казал, че е от разликата на температурата и влажността в памперса и без него. После престана. Сега като го оставя по-дълго да подиша - тогава чак прави белята. Вече винаги след като е избърсан и намазан, за да имам двойна занимавка  Mr. Green
Сега проблема е друг - лежим мирно макс. 3 секунди и после се обръщаме, въртим, кикерчим и т.н.  Laughing Laughing То си е цял майсторък да сложа памперс на пумпал  Laughing

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Случвало се е да се напишка,а като беше по-малка и се изака 2-3 пъти.Лелеее какво ни чака като поотрасне още малко.

# 44
  • Мнения: 505
abe i nie gi pravim tia raboti ama dobre 4 eimam momi4e 4e da ne priska vseki put. To e taka za6toto im stava hladno i .... vednaga. Grinning

# 45
  • Мнения: 781
Все още лесно. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 014
О-о-х, и при нас е една комедия... Когато беше малък, дву - три месечен, редовно използваше случая да се изпишка, когато му е свален памперса. Но това не беше най-страшното. Хит при нас беше акането. Като кърмено бебе, той си беше нормално разхлабен. Та една ранна утрин, като се сменяхме ,такъв залп изстреля, че ... Аз по пижама - на точки, паркета - също, ноооо... Повивачката е на около1,5 метра от вратата, е и вратата беше като платно на Пикасо. Какво да правя - не мога да мръдна, отстъпът през вратата блокиран, как да взема нещо да забърша? В действие влезнаха мокрите кърпи, които ми бяха под ръка. Първо без да се отлепям от място, почиствам бебо и полу-гол - в кошарата. После се събличам внимателно, измъквам се от чехлите и започвам да бърша (гола) с мокрите кърпи паркета. А знаете ли как се хлъзга ламиниран паркет, избърсан с кърпичките на PAMPERS? Като за световно! И като се подхлъзнах, и като викнах, е тогава се събуди цялата къща. Голям смях падна след това и голямо чистене. Е, още си имам спомен няколко пръсчици по тапета, той не може да се мие.
Добре е, че тези бели са вече история.
А за слагането на новия памперс - при нас действа залъгване, но не с някаква играчка, а дистанционното, телефона или баща му, който се прави на какво ли не. Абсолютен хит са и рекламите по TV (все по някой канал има) Планирам да си направим записи, които да си пускаме и да има мир.

Общи условия

Активация на акаунт