помогнете - как да спра сладкото?

  • 20 342
  • 74
  •   1
Отговори
откакто родих постоянно ми се яде сладко
н
езнам дали имо общо с кърменето или причината е друга
посъветвайте ме какво да правя

# 1
  • Мнения: 2 550
Бооооооже, днес си мислех дапускам същата тема  Flutter
И аз моля за ПОМОЩ! Положонеито е тежко!

# 2
  • Мнения: 2 910
Положението е трагично Cry
Аз не мога да се спра да ям сладко, особено вечер, когато най не трябва и усещам, че дънките започват да ми стават все по- тесни Close
Май не помогнах много Sick

# 3
  • Мнения: 583
аз съм манячка на сладко-да го спра категорично не мога,но исках да го огранича след раждането и за десерт или когато ми се приядеше си правех кисело мляко със сладко/имам предвид плодово сладко/-хем те подува,хем те засища.дори и повечко да изядеш мисля че е доста по-безобидно от това да се тъпчеш с шоколад,бисквитки,пасти и др подобни изделия.замествайки десерта по този начин за 2 седмици свалих 2кг.но аз наистина прекалявам със захарните изделия.

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 21:35 от lolibon

# 4
  • Мнения: 7 837
Начинът предполагам е като с цигарите  newsm78

Аз, ако спра сладкото и ще се депресирам  Grinning Може и един бонбон да е на ден, но не отказвам.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ще споделя моя челен опит. Колкото повече ядеш сладко (всъщност, важи за всичко), толкова повече ти се яде. Мечо Пух.
Карайте постепенно, не изведнъж. Примерна схема:
Един ден в седмицата без сладко. Втората седмица направете два дена без сладко. Третата - три. Опитайте се да изкарате един месец, като си правите "ден без сладко" през ден. И така нататък, докато постепенно стигнете до позволеното и без опасност за фигурата един път седмично да се яде сладко.
Успех!  Hug

# 6
  • Мнения: 7 186
Ооо и при мен го имаше тоя момент. Особено месец след раждането много налитах на сладко. И сега още налитам, но поне успявам да се сдържам вече, но в началото не можех. Ако не хапнех сладко ми беше много зле. Не знам дали е свързано с кърменето, но предполагамх че и изтощението и недоспиването си казват думата и организма има нужда от енергия. Абе пак воля му е майката.

# 7
  • Мнения: 5 299
Да - определено е до воля. Както ис цигарите например. ПО-добре като не можеш вече да издържаш - хапни едно маааалко пар4енце. КОлкото пове4е мислиш - толкова по-зле.

# 8
  • Мнения: 2 550
Да - определено е до воля. Както ис цигарите например. ПО-добре като не можеш вече да издържаш - хапни едно маааалко пар4енце. КОлкото пове4е мислиш - толкова по-зле.
Ох, то на думи лесно. Днес ми се отвори възможност с едни бонбони и вместо да изям една - изядох ПЕТ!  Joy Край, от утре спирам сладкото  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 5 577
Spored мен няма нужда да се спира, а да се намали ...  Thinking

И всичко е повлияно и от сезона, зимата се яде повече.  Peace

Пък след раждане съвсем.

# 10
  • Мнения: 952
Аз пък от всичко мога да се откажа но не и от сладкото Naughty.Тъпча се със сладко от малка,някво чудо е ,че не се търкалям Joy но  захарта нито я намалям нито я спирам. Иначе с цигарите пък нямах никакъв проблем казах че от утре ги спирам и ги спрях Hugи така почти 3г вече не се тровя със това Mr. Green

# 11
  • Мнения: 5 577
ПО случая - еи сега  ометох 3 бонбона "кафе" ... след киселото мляко с мюсли.  Blush Blush Blush

# 12
  • Мнения: 217
Вярно сладкото е като дрога трудно се отказва,поне се опитайте да хапвате повече фурми,сушени сливи или поне натурален черен шоколад,той  е и много полезен по едно блокче на ден ,не е толкова страшно Grinning

# 13
  • Мнения: 5 317
Вместо млечен шоколад и десерти яж черен шоколад и мюсли.

# 14
  • Мнения: 643
Трудно ще се откаже от сладкото която и да е жена, даже и да не яде определен период от време, ако и се отдаде възможност пак би го направила с голямо удоволствие. Това явление се дължи на факта, че жените имат много добре развита вкусов рацептор за  сладко, това обеснява и факта, защо има толкова много жени шоколадоманки.
  Не ми обръщайте много внимание, пиша реферат по психология на пола, и се чудя как да докопам някой шоколад, че иначе започва по бавно да ми тече мисълта. #Crazy

# 15
  • Мнения: 5 622
Ъм..съвет и аз не мога да дам,но със сигурност повишената консумация се дължи малко,или много И на сезона! Така е с тази депресираща зима....тъпчем се с шоколад  Close Ей ме на и мен сега,седнала съм с една опаковка шоколад Милка М-джой.И искам да кажа "ииии..край!", както на рекламата онова с цайсите, когато спират пускането на ядките в шоколада, ама не знам как ще стане това  Thinking

Аз да си призная,в къщи всички ядем сладко и винаги имаме големи запаси от шоколади и други подобни.По цели кутии  Embarassed

# 16
  • Мнения: 247
Съгласна съм, че колкото повече хапваш, толкова повече ти се хапва ... Но го има и това, че ако дъъълго мислиш да хапнеш ли или не и току виж шоколадчето свършило ... Mr. Green  Няма и ден без да си хапна сладичко, но не обичам торти, пасти и такива подобни, а чист шоколад ! Пробвай постепенно да си смениш навиците - например кафето да е без захар или с мед (не е зле), аз откакто родих хем ям, хем слабея, ама не се спирам по цял ден, а преди с корема все лежах и гледах филми ...

# 17
  • Мнения: 229
Ей момичета - прекалената употреба на сладко уврежда задстомашната жлеза. Наистина сладкото действа като наркотик и колкото повече хапваш толкова повече ти се хапва.Аз се отказах по следния начин - 1 седмица си наложих да не ям нищо сладко - беше ми трудно защото бях свикнала на ден да изяждам поне по-няколко вафли.След тази една седмица въобще не ми се и ядеше сладко.Сега рядко хапвам такива работи - като изключим плодовете, но плодовата захар не е вредна.Друго сладко нещо, което хапвам това са стафидите - много са сладки и не са вредни - съдържат магнезий.

# 18
  • Мнения: 258
Сладуранка, от къде ги имаш тези данни, че сладкото уврежда задстомашната жлеза? ShockedИ при какви количества и честота на употреба се случва това?

# 19
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
Не мога и един ден без сладичко. Единствения му заместите , който съм открила за сега и действа/но не винаги/ са плодовете. В чекмеджето ми в офиса винаги има мандарини, банани и киви. Момента в който ми се дояде сладко бръквам в него и изваждам някое плодче, ако то не ми стигне-още едно и още едно......
Знам че още по хубаво ми става от шоколадче,ама не ми се ще вместо да ходя да се търкалям. Доколкото знам при ядене на сладки неща се отделя хормона на щастието/не му помня името/ затова се чувстваме толкова готино след това.

# 20
  • Мнения: 168
Не се опитвай да спираш сладкото,защото забранените неща стават още по-желани;опитвай се да го замениш.
Първия ми съвет е да избягваш захарта,там където е възможно.Аз например не мога да пия горчиво кафе,но го пия със захарин.Чаят също със захарин,а понякога и с мед.Освен това в почти всички голями супермаркети има щандове за диабетични и здравословни продукти(такъв магазин има и на "Екзарх Йосиф под Халите)-така,че може да си хапваш на воля шоколадчета,вафлички,бонбони,кексчета и т.н вкусотии.
Сушените или сурови плодове също са добра идея,защото плодовата захар се усвоява от организма,без да се натрупва.

# 21
  • Мнения: 4 202
Начинът предполагам е като с цигарите  newsm78


Да ви кажа цигарите ги спрях, не пуша вече 4 години, но сладкото не мога да откажа, за мен то се оказа по-трудното.

# 22
  • Мнения: 229
Това за задстомашната жлеза го гледах по едно предаване за здраве - мисля, че се казваше "Здравословно", но името на лекаря не помня.

# 23
  • Мнения: 310
И аз немога без сладко.Препоръчвам следното:когато ти се яде нещо сладко ядеш плодове,когато искаш шоколад си взимаш но ядеш малко(много малко).За да не го изядеш си казвай-Този шоколад трябва да ми стигне до края на седмицата,затова сега ще хапна малко,за да имам и за другите дни.

Е,това е от мен.Надявам се съветът ми да ти помогне Laughing

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не се опитвай да спираш сладкото,защото забранените неща стават още по-желани;опитвай се да го замениш.
Първия ми съвет е да избягваш захарта,там където е възможно.Аз например не мога да пия горчиво кафе,но го пия със захарин.Чаят също със захарин,а понякога и с мед.Освен това в почти всички голями супермаркети има щандове за диабетични и здравословни продукти(такъв магазин има и на "Екзарх Йосиф под Халите)-така,че може да си хапваш на воля шоколадчета,вафлички,бонбони,кексчета и т.н вкусотии.
Сушените или сурови плодове също са добра идея,защото плодовата захар се усвоява от организма,без да се натрупва.
Напоследък излязоха статии против подсладителите - че били много вредни, за аспартама и пр. Пишат, че истинската, кристална захар е много по-добра алтернатива.
Също съм чела, че се пълнее от нискокалоричните продукти (американците са жив пример за това).

# 25
  • Мнения: 168
Американците пълнеят от стреса,това ми го е казал мой познат лекар,живеещ в Чикаго.

# 26
  • Мнения: 217
Американците пълнеят от стреса,това ми го е казал мой познат лекар,живеещ в Чикаго.
Oт стреса казваш , Laughingе това ме разсмя Joy

# 27
  • Мнения: 7 837
Американците пълнеят от стреса,това ми го е казал мой познат лекар,живеещ в Чикаго.
hahaha
Като им гледам препълнените колички из магазините, едва ли е точно от стреса  Wink

Василиса е по4ти права. Пълно е fat free и sugar free храни. Това е начинът да се продават Grinning Ядат си хората с пълна сила, все пак храната тук е невероятно евтина, затова.

# 28
  • Мнения: 229
Според мен американците дебелеят, защото имат всичко, всичко им е осигурено. Те не се притесняват за това дали ще имат пари да нахранят семейството си днес или утре. Разходите има за ток вода поддръжка на къщата и пр. са нищожни и те от скука само се тъпчат с храна.

# 29
  • Мнения: 168
   Съпругът ми беше преди пет години при свой роднина в Щатите.
Храната им е страшно евтина, бензина също. Но средностатистическия американец за да подържа живот на средното равнище обикновено трябва да работи на две места, за да може всеки месец да плаща сумата по кредита. Защото там живота е на кредит, изгубиш ли работа губиш много неща. Стресът е невороятен и те се прибират у дома само за да преспят и да се натъпчат с полуфабрикати от хладилника. Точно това води до напълняване ,а не самия стрес; това е, което имах впредвид.
   Извинявам се на авторката, че се отклонихме от темата.

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 11:32 от In4e

# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като оставим американците настрана  Mr. Green, ще кажа какво съм чела. Нямам гаранция, че това е истината, разбира се. Чела съм, че организмът реагира по същия начин на изкуствените подсладители,както на естествените. И независимо, че са уж нискокалорични, пак пълнее от тях.
Напоследък се появиха статии против аспартама - който бил в състава на изкуствените подсладители. Тези статии бяха доста убедителни и аз вече избягвам всички продукти с подсладители.
Не знам вярно или не, но залагам на естествените сладости - мед и плодове. От шоколада обаче не се отказвам.  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 622
 Напълно съгласна съм с горното мнение!
Освен това се смята, че аспартама е канцерогенен. Така, че по-добре да се избягват разните му химии.  Аз захар например не позвам. Не защото я избягвам, а защото не ми се налага да я ползвам.Няма къде. На всякъде,където трябва да посладя,ползвам мед. А именно в чая.Щот кафе не пия. Виж мъжа ми обаче пие кафе в промишлени количества и съответно  ужасно подсладено. Той сам си купува захрта и сам си я яде  Crazy

# 32
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Зимата трудно се отказва скадкото,в тези мрачни дни човек се депресира,лятото е лесно,има много плодове и зеленчуци и слънцееееееее.Като си хапнеш сладко,наистина се отделят ендорфини-хормони на щастието,същите се отделят и при спорт,така че ако имаш възмойност-спортувай по-често и пий повече течности.

# 33
  • Мнения: 109
Вярно сладкото е като дрога трудно се отказва,поне се опитайте да хапвате повече фурми,сушени сливи или
Те пак са доста сладки, не са като шоколада, но помагат. С мед също става, има и меден прашец, който не е никак лош.....

# 34
  • Мнения: 5 622
Зимата трудно се отказва скадкото,в тези мрачни дни човек се депресира,лятото е лесно,има много плодове и зеленчуци и слънцееееееее.Като си хапнеш сладко,наистина се отделят ендорфини-хормони на щастието,същите се отделят и при спорт,така че ако имаш възмойност-спортувай по-често и пий повече течности.

И най-вече лятото има ДИНЯЯЯЯЯЯЯЯ  Party

Виж лятото друго не ми трябва!Дай ми диня и пъпеш и не ме търси!
Бе какво толкова сте се запритеснили,че хапвате сладко. ГолЕм праз! Лятото нали ще наваксаме с плодовете и с физическата активност,така че... Ние например лятото караме семейно велосипеди(колело де,много ми е смешно това-ВЕЛОСИПЕД  Crazy) Всеки си има колело и си го кара, а детето има детска седалка за колело,монтирана на колелото на мъжа ми.Някои Варненски мами са ни виждали как семейно си велосипедираме  Joy из Морската градина.(Пак се отпелснах,то това си е за друга тема направо!)

# 35
  • Мнения: 2 047
  Скоро имаше една статия и там едно докторче твърдеше, че желание за сладко се появява при недостиг на селен и др. микроелементи, които се съдържали основно в рибата. Тоест като ядеш повече риба, нямало да искаш сладко...
Мислех да пробвам дали е вярно, но имам за дояждане шоколад и едно руло и ще отложа. Laughing
 

# 36
  • Мнения: 5 622
   Тоест като ядеш повече риба, нямало да искаш сладко...
Мислех да пробвам дали е вярно, но имам за дояждане шоколад и едно руло и ще отложа. Laughing
 

Ха,ха, това ми хареса!  Mr. Green
Иначе аз риба не ям, нито повече, нито по-малко, сигурно затова така нагъвам шоколад  Thinking

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Много сте сладки с тези американци Laughing
Кейси ви го е казала - храната им е все sugar-free и fat-free, а са една от най-затлъстялите нации...правят национални програми за борба със затлъстяването и наднорменото тегло...как мислите, че става тая работа, като 'уж' не ядат сладко и мазно? Това, че няма бяла рафинирана захар, съвсем не означава, че от подсладителите, които все пак са вътре, за да ви е сладко, не се пълнее Simple Smile Това се начира чисто и просто "мижи, да те лажем". Ето интересно четиво по тоя повод, превела съм го специално за вас  Grinning Злата захар

Ето и друго четиво за храната, която приемаме, за наследствеността и отношението й към затлъстяването, за хранителния режим, преведена от миз. Затлъстяването

Ето и предложение конкретно как да намалиш сладкото:
  • Не си купувай сладко, не дръж у дома. Ако се изкушиш и си купиш, купи едно, а не няколко на 'склад'.
  • Вместо шоколад си взимай (по едно) мюсли-десертче - тези, дето се водят енергийни и здравословни. И те са захар, но не толкова концентрирана.
  • Ако взимаш шоколад - избирай натурален, не фин млечен или бял. Процентът какао е добре да е 60% и нагоре.
  • Купи си много фурми, стафиди, сушени смокини и сливи. Като много ти се дояде сладко - яж сушени плодове.
  • Абстиненцията за сладко трае точно 3-5 дена. Ще се сещаш все по-малко и към края на седмицата сама ще се изненадаш колко рядко се сещаш за него.

  • Ядките - бадеми, лешници - зареждат с бърза енергия и потискат чувството за нужда от сладко.

# 38
  • Мнения: 5 103
С ВОЛЯ, друго непомага.

# 39
  • Мнения: 17 407
Аз опитвам с чай HOney bush. Може и да си внушавам, но мисля, че има резултат Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 735
    [li]Ядките - бадеми, лешници - зареждат с бърза енергия и потискат чувството за нужда от сладко.[/li][/b]
    [/list]
    Специално имам наблюдения върху последното!
    Голям фен съм на сладкото и при положение ,че си остана единствения ми грях не мисля да го спирам или дори ограничавам!
    Но откакто родих изпитвам голям глад за ядки и по-скоро кашу(от онези извитите). Mr. Green Та ми направо впечатление:имам ли ядки,не се сещам за сладко! Party

    # 41
    • Мнения: 7 837
    Мен и ядките не ме спасяват. Обожавам захаросаните лешници и бадеми  Crazy

    # 42
    • Мнения: 1 735
    Еййй,защо ми напомни! Crazy
    Аз също!!!

    # 43
    • Мнения: 2 550
    Трябва да направят хапчета за спиране на сладкото, както при цигарите.
    От вчера вечерта не съм яла сладко и малко ми остава да се разтреперя  smile3518. Само си предсатвям вкусните хрупкави вафлички, прекрасните шоколадчета с ядки... #Crazy

    # 44
    • Мнения: 3 254
    В момента, в който си представя, че като хапна нещо сладко, ще ми излязат пъпки още на следващия ден и веднага се отказвам  Weary Иначе преди и аз ядях шоколади и вафли и то в големи количества, но май отскоро ми отразява толкова много на кожата.

    # 45
    • Мнения: 229
    Интересно ми е защо мъжете не се пристрастяват към сладкото както жените. Явно не са толкова склонни към променливи настроения.

    # 46
    • Мнения: 1 798
    Олекна ми, ама ненормално  Crazy ми олекна, явно не съм единствената...Помня как в началото на връзката ни мъжът ми откри , че за нула време съм омела 2 тарелки прасковки/захаросаните-по 12 броя вътре Embarassed/.А и преди това си ме беше срам да му кажа колко сладко омитам на ден. Rolling Eyes
    Пробвала съм да не купувам сладко и съответнотоотсъствие у дома да не ме настървява, но като дойде вечерта и аз почвам да нервнича , мажа филиики с мед и пак не става..Издържала съм без сладко 2-3 дни.
    Мисля, че организма трябва да свикне да не приема НИКАКВА  храна след 17-18 часа вечер и така постепенно и сладкото ще отпадне/може би/.
    Бях болна и почти не ядях и така стомаха ми след 16 часа не го товарех и сега като се освестхи малко пробвах да хапна по моему си Flutter и веднага ме заболя коремчето Sad.Така, че сега карам по- леко, не ям нищо след 18 часа и открих нещо-от 58 съм станала 56кг. Hug

    # 47
    • Мнения: 1 735
    Олекна ми, ама ненормално  Crazy ми олекна, явно не съм единствената...Помня как в началото на връзката ни мъжът ми откри , че за нула време съм омела 2 тарелки прасковки/захаросаните-по 12 броя вътре Embarassed/.А и преди това си ме беше срам да му кажа колко сладко омитам на ден. Rolling Eyes
    Пробвала съм да не купувам сладко и съответнотоотсъствие у дома да не ме настървява, но като дойде вечерта и аз почвам да нервнича , мажа филиики с мед и пак не става..Издържала съм без сладко 2-3 дни.
    Мисля, че организма трябва да свикне да не приема НИКАКВА  храна след 17-18 часа вечер и така постепенно и сладкото ще отпадне/може би/.
    Бях болна и почти не ядях и така стомаха ми след 16 часа не го товарех и сега като се освестхи малко пробвах да хапна по моему си Flutter и веднага ме заболя коремчето Sad.Така, че сега карам по- леко, не ям нищо след 18 часа и открих нещо-от 58 съм станала 56кг. Hug
    Ей това го разправям на всичките си приятелки на диети! "Абе зарежете глупавите диети,яжте каквото си искате по цял ден,но просто вечер недейте." Ама повечет не вярват. newsm78

    # 48
    • Мнения: 4 358
    Защо държиш да спреш сладкото?
    Ако го обичаш и не можеш без него, просто намали количеството. Купувай си малки десертчета и не налитай на големи кутии вафли или бонбони.
    Сладичко с мярка е даже полезно, важното е да не прекаляваш  Wink

    # 49
    • Мнения: 17 407
    Интересно ми е защо мъжете не се пристрастяват към сладкото .......

    Ааааа, пристрастяват се, пристрастяват се Mr. Green

    # 50
    • До хладилника, който обичам
    • Мнения: 22 807
    Издържала съм без сладко 2-3 дни.
    Абстиненцията е около 4-5 дена до седмица. Издържиш ли толкова, ще видиш, че ще забравиш тези вечерни мисли (които и аз имам в периоди на отказване от тъпчене със сладко, нормално е).

    # 51
    • София/Осло
    • Мнения: 4 541
    Издържала съм без сладко 2-3 дни.
    Абстиненцията е около 4-5 дена до седмица. Издържиш ли толкова, ще видиш, че ще забравиш тези вечерни мисли (които и аз имам в периоди на отказване от тъпчене със сладко, нормално е).
    Точно така е. Вече от 17 дни не съм хапвала нищо сладко.Ама не ме питайте първите 4-5 дни какъв блясък имах в очите.

    # 52
    • Мнения: 643
    Интересно ми е защо мъжете не се пристрастяват към сладкото както жените. Явно не са толкова склонни към променливи настроения.
      Бях написала по - горе, защото жените имат по развит вкусов рецептор за сладко, докато мъжете за горчиво, заради това има толкова много жени шоколадомнки, и заради това мъжете толкова обичат бира.

    # 53
    • Мнения: 1 798
    Мали-и-и-и-и, 5 дни без сладко....Аз ще изтрепа народа вкъщи, ще откача, сигурно ще смуча захар Crazy...Ама наистина ли след 5 дни ще поутихнат страстите и ще си живея нормално без да мисля само за сладичко?

    # 54
    • Мнения: 1 002
    с ниско въглехидратна диета се премахва желанието за сладко ...

    # 55
    • Мнения: 500
    От личен опит- сушени плодове, това помага, но аз съм голям фен на сладкото, сега започнах да се ограничавам и ще пробвам с ядките и рибата, че дано има ефект. какво ще кажете след време всеки който се бори със сладкото да сподели опита си? Ще опитам и тази програма-ден без сладко и така до ограничаването му до степен веднъж седмично. За мен тази темичка е доста полезна и ви благодаря,че я пуснахте.

    # 56
    • Мнения: 2 952
    НаМа СПАсЕнИЕееееееееееее Rolling Eyes Mr. Green

    # 57
    • До хладилника, който обичам
    • Мнения: 22 807
    Ама наистина ли след 5 дни ще поутихнат страстите и ще си живея нормално без да мисля само за сладичко?
    Честна пионерска! Grinning
    Два дена седях в една стая с фантастична баклава, от която си взех само половин парченце... можело, значи Wink
    (тук да поясня, че по Коледа, в поредния период на тъпчене със сладко - празници, нали - прехапвах по 3-4 баклави на ден минимум).

    # 58
    • Мнения: 433
    Като ти се прияде сладко, не бързай да налапаш един шоколад или вафла, а хапни няколко желирани бонобона, къде, къде по-ниско калорични са.

    # 59
    • Sofia
    • Мнения: 779
    Според мен като ще ядеш сладко - яж от най-любимото ти!Като ще се въздържаш - въздържай се! Аз съм най-големият фен на шоколада на този свят и 3 месеца преди коледа не бях опитала и грам ! Като си казах обаче - е, айде нали е коледа и ядох и се тъпках ама насила! Въобще не ми се ядеше! И сега като мина коледа - умирам пак за сладко ooooh! Всичко е в главата ти, но ако си го кажеш - сигурна съм че ще се справиш! Успех и прецени кое е най-важно за теб! Hug

    # 60
    • Мнения: 2 672
    четох ,че се дължи на недостиг на хром Wink

    # 61
    • Мнения: 1 735
    четох ,че се дължи на недостиг на хром Wink
    Яяя...това е интересно!
    Откъде си го чела? Ще споделиш ли с линк или с повече инфо по въпроса?   bouquet

    # 62
    • Мнения: 2 672
    четох ,че се дължи на недостиг на хром Wink
    Яяя...това е интересно!
    Откъде си го чела? Ще споделиш ли с линк или с повече инфо по въпроса?   bouquet

    ох, не помня  Sad само това съм си го запаметила и най-скоро ще си купя един продукт с хром Wink

    # 63
    • Пловдив
    • Мнения: 2 492
     И аз задавам този въпрос-как, хайде да не спирам, но да намаля сладкото, че да е по-здравословно?!  Rolling Eyes  Току-що знаете ли какво закусих- корнфлейкс с мед и кокос, доядох един голям шоколад от снощи и една чаша кафе със захар:-)  Това е... Всеки ден ми се яде нещо сладко. Веднъж обаче ще ви кажа как няколко дни нямах никакво желание за сладко- ами просто 1-2 дни тъпках шоколадови изделия, колкото мога да побера, и следващите 3 дни се отвръщавах от мисълта за шоколад. Но дали си заслужава жертвата да се натъпча така вредно?! Мисля, че не.

    # 64
    • Мнения: 2 616
    Сушените плодове са му майката. Просто заместваш захар с фруктоза, далеч по-добре, а и изборът е голям, цената повече от достъпна. Какво повече можеш да искаш? Опитай!

    # 65
    • София
    • Мнения: 980
    Здравейте мами!
    Още не съм родила, но тъй като се "сдобих" с гестационен диабет много бързо трябваше да се науча как да живея без сладко.
    ето и моя опит:
    1. малко химия: когато ядете сладко тялото пуска веднага в ход инсулина и то в големи количества защото захарта веднага се абсорбира в кръвта в целия си обем, за разлика от другите въглехидрати като в хляба и другите тестени (комплексни въглехидрати) , който се абсорбират по малко в течение на часове и следователно тялото реагира с по-малки количества инсулин. Когато инсулина си свърши работата праща импулси до мозака че сте гладни за още повече сладко и така влизате в един абсолютно порочен кръг от който се излиза само ако си наложите поне за ден да не ядете концентрирана захар.
    2. Никога не започвайте деня със нищо сладко даже плод или сок. фруктоза или захар инсулина ще се появи и пак в кръга.
    кафето със захар сутрин.....
    сутрин на гладно организма е много по-чуствителен към първото което консумирате.
    3. ако успеете първият ден да изкарате без прости въглехидрати ще се убедите колко все по малко ви се яде и още по малко сладко.
    4. до седмица организма се пренастройва на по ' трудна" храна, защото захарта му е много лесна и го разглезва относно добива на нужните му въглехидрати. ( и той не е бълък да се преработва)
    5. забелязах че когато ям кисело мляко с мюсли след максимум час съм много гладна, незнам защо е така!
    6. прекрасна храна са спагетите и вариантите на италианската паста. бавно се разграждат и засищат за дълго! бог да поживи италианците!
    7. човешкият организъм еволюира 120 000 години, само последните 1000 е натоварен с концентрирарни въглехидрати, а за да може да се аклиматизира към новите условия му трябват поне 5000. Сега за сега захарта е шок за нашите тела и ендокринната ни система, съчетано с ежедневния стрес на който също не сме пригодени физически , води до много заболявания и растройства.

    стана дълго но надявам се полезно!!!
    ще се радвам много ако ми пишете как са ви се отразили мойте съвети, ако решите да ги последвате!
    важното е да се преборите със нуждата а не със волята!
     Hug

    # 66
    • с/у ОколоМръсТното
    • Мнения: 19 148
    Здравейте мами!
    Още не съм родила, но тъй като се "сдобих" с гестационен диабет много бързо трябваше да се науча как да живея без сладко.
    ето и моя опит:

    Здравей. И аз бях с гест. диабет, но самата мисъл, че мога да мина на инсулин или да навредя на бебко, ме правеше стриктна на 100%.
    Обаче сега я няма тази воля Blush Та не е така лесно искам да кажа ooooh!

    # 67
    • София
    • Мнения: 980

    Бу супер информация и страхотен превод!!! допълни познанията ми по проблема!
    Благодаря!! bouquet

    # 68
    Сладкото съдържа вещества,възбуждащи апетита и затова като си хапвате ви се яде още повече.Аз знам за един метод,който още не съм изпробвала..като ви се прияде сладко,да се поразсеете за 20 мин.-би трябвало желанието да ви мине.Незнам доколко е достоверно,но изцяло отказване от сладкото не е възможно,а и според мен не здравословно.Просто,да не е всеки ден и то в големи количества.Така си мисля аз.И по възможност,не толкова във вид на вафли,колкото на мед,ябълка и по-сладки плодове.

    # 69
    и аз си мислех ,че със сладко няма да се раздяля,но стана постигнах го ,въпреки че сам за 1 седица пак е нещо,е сега пак хапвам,но вафла не съм помирисвала от много време,миналото лято нито една вафла не хапнах и свалих някое килце
    сега малко по-сериозно за тези,които си казват сега ще си хапна 1 бомбонче то е малко няма да ми стане нищо даже и 1 една трошица да е тя покачва кръвната захар и след 1-2 ч когато спадне организмът иска още,за да се покачи нивото и
    имаите го предвид в бъдеще

    # 70
    • Мнения: 143
    Здравейте момичета,и аз имах сьщия проблем сьс сладкото Rolling Eyes но прочетох в едно списение а сьщо и в интернет за добавката ХРОМ.Доколкото розбрах недостига на хром в организма кара нивото на крьвната захар да се колебае т.е.рязко да спада или рязко да се покачва което от своя страна кара организма да си добавя по друг начин захарта.И от там ни избива на едно зверско ядене на всичко що е сладко аз дори в някои случеи налитах даже и на борканчето с сладко в хладилника Embarassed.Сьщо така обесняват силно изявения пред менструален синдром(депресивно сьстояние,смяна на настроението,плачливост,раздразнителност) отново сьс недостига на хром.Сега на пазара се предлага една хр.добавка която се казва БИО АКТИФ ХРОМ която регулира нивата в организма и даже се отслабва.Сьжелявам че,малко дьлго се получи но се надявам да сьм била полезна newsm78

    # 71
    • Мнения: 597
    Аз умирах за сладички неща,всякакви...и по много...нямах мярка.Но като качих много кила,и започнах с диетите по сериозно,сега мога да кажа че ве4е нямам такова силно и неудържимо желание за сладко..от началото е воля,а после просто свикваш...С напредването на егн то,разбираш,че ве4е цял живот може би ще се налагат ограничения...и на първо място е сладкото...Не ми липсва много,оправям се,но аз пък не мога да махна цигарите...а искам,ама..това  е моят голям проблем.Мъжът ми ве4е не пуши,тук никъде няма да видиш някой да пуши,както в Бг.Но  АЗ....наред с единиците,не крия 4е пуша...В работата ми е същото.Само Аз...кой знае как непрекъснато им смърдя на цигари и скъп парфюм-страхотна комбинация...

    # 72
    • Мнения: 686
    купуваш си един шоколад и си казваш, че трябва да ти стигне за 10 дни, и това ти е сладкото за съответния период!

    # 73
    • Мнения: 811
    Аз преди няколко години умирах за сладко  Simple Smile Но от него наистина ми се разваляше фигурата и сериозно се замислих какво искам - сладко или хубава фигура. Избрах да изглеждам добре и минах на диета. Спазвах си я стриктно - само салати, кисело мляко, риба - само полезни храни включваше. Оттогава някак сладкото не ме влече толкова. Пак си хапвам всеки ден, но по малко. Примерно по 2 вафли със следобедното кафе. През другото време не се и сещам да ям сладко (само сладоледа ми е голяма слабост  Grinning )
    Та цаката е просто преставате да ядете сладко. След 2-3 дни манията за сладко преминава от само себе си. Поне при мен беше така  Wink

    # 74
    Пробвай да заместиш сладкишите с любимите плодове. При мен се получи.

    Общи условия

    Активация на акаунт