С колко пари живеят на месец хората от малките градове?

  • 62 905
  • 892
  •   1
Отговори
  • Мнения: 520
Интересува ме с колко пари живеят на месец хората от малките градове или казано по друг начин по колко лева на месец са нужни за един що годе нормален живот?Не става дума за лукс или ненужно разточителство,а за най-елементарни неща като храна,ток,вода и други разходи свързани с ежедневието и бита.Умишлено не питам за дрехи,защото разходите за облекло не могат да бъдат фиксирани,тъй като има скъпи,но и по-евтини марки.Има хора,които много държат на скъпите дрехи и други,които с години си износват това което имат и не купуват постоянно нови.Темата ми е провокирана от факта,че в повечето малки градове хората работят за по 400-500лв.Тоест ако семейният месечен доход е между 800 и 1000лв,това предполага ли нормален живот,естествено с някакви лишения или е живот на ръба на бедността?

# 1
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ми в Ловеч средната заплата(Средната !!!)е 450-500лв)Ако трябваше да живеем с толкова при нашите кредити не ми се мисли Sad

# 2
  • Мнения: 22 408
purko88, е, учудвате ме в Ловеч. )
Тя и в Плевен е толкова....

А как живеят хората...ами живеят някак си, като нямат повече...

# 3
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Струва ти се много голяма ли Simple SmileТолкова е ,но мислех ,че в Плевен е повече

# 4
  • Мнения: 22 408
Струва ти се много голяма ли Simple SmileТолкова е ,но мислех ,че в Плевен е повече

Хаха, не, не ми се струва че е голяма. )
Е повече, ама не е....то освен шивашки фирми, друго не остана в града.

# 5
  • в рока
  • Мнения: 1 119
535 лв ,сега се рових и това ми излезе Simple SmileВинаги ловчанлии са въздишали по Плевен(въпреки,че според някои има вражда между двата града) и са казвали,че в Плевен е 100 пъти по-добре,по-голям град и т.н.

# 6
  • Мнения: 520
Ми в Ловеч средната заплата(Средната !!!)е 450-500лв)Ако трябваше да живеем с толкова при нашите кредити не ми се мисли Sad


Оф,с кредити изобщо не е лесно,дори не мога да си го представя.Но ако тях ги нямаше достатъчни ли са тези пари за един не охолен,но нормален живот?



А как живеят хората...ами живеят някак си, като нямат повече...


Да,живеят,но как?Точно това ме интересува.То е ясно,че като нямаш и с 200 примерно ще приживяваш.Да речем с 800лв. семеен месечен доход какъв живот се живее?Нормален или живот в крайна бедност и лишения?За какъв стандарт става дума?

# 7
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ами за не много висок стандарт да ти кажа ConfusedСметни 800 лв на семейство с едно дете.Да речем семейството обитава собствен апартамент.Така.Ток,телефони,вода,кабелна ,интернет и отопление,средно,детска градина(да речем)- 300 лвОстават 500лв.ЗА къде да стигнат-храна,облекло,лекарства,гориво....

# 8
  • Мнения: 520

Ами за не много висок стандарт да ти кажа ConfusedСметни 800 лв на семейство с едно дете.Да речем семейството обитава собствен апартамент.Така.Ток,телефони,вода,кабелна ,интернет и отопление,средно,детска градина(да речем)- 300 лвОстават 500лв.ЗА къде да стигнат-храна,облекло,лекарства,гориво....




Ясно,кратко и изчерпателно!Благодаря!

# 9
  • Мнения: 445
И ние сме с подобни доходи с едно дете, нямаме поне заеми. На заплата се плащат сметките и разполагаш с каквото остане. Дават ми купони за храна от работата обаче, което си е допълнителен бонус, а също така и от бабите и дядовците получаваме понякога домашно производство. Качествени дрехи се купуват само за детето, за нас от най-евтиното, може и ВУ. За храната, която купувавам обаче гледам да е качествена. У нас е топло, а сме на ток, за студения февруари сметката ни е 260лв. Пералнята обаче гледам да пускам предимно на нощна. Разменяме си с приятелки омалели запазени дрехи на децата, играчки, единствено книжки много й купувам. За себе си понякога се стискам и за кафе от автомата да си взема. Винаги обаче имам заделени пари евентуално за лекарства или за частни прегледи на детето, ако се наложи, с това компромиси не правя. В момента спестяваме за море лятото, не сме ходили от 2008г., но това беше и защото на малката й ставаше лошо по път, сега вече не и искам да я заведем. Та лишаваме се, но точно мизерия не може да се нарече.

# 10
  • Мнения: 309
sisi1974 потвърждава мнението ми, че най-много се оплакват хората, които не могат да си разпределят правилно бюджета. Изключвам случаите на сериозните болести.  Оказва се, че при правилно планиране може да се живее без да се мизерства и със средните за страната доходи . Чувала съм оплаквания и на хората с доходи значително над средните.

# 11
  • у дома
  • Мнения: 965
Не искам темата да се превръща в спор, но за мен, където и да живееш, за едно 4-чл. семейство доходи от 800 лв. са много, много малко. При това аз съм от тези, които могат да разпределят правилно средставата. Но с тези пари ще живееш на ръба на мизерията...

# 12
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731

Да,живеят,но как?Точно това ме интересува.То е ясно,че като нямаш и с 200 примерно ще приживяваш.Да речем с 800лв. семеен месечен доход какъв живот се живее?Нормален или живот в крайна бедност и лишения?За какъв стандарт става дума?

Какво конкретно искаш да разбереш? Какъв е критерия за нормален живот и кое го определя? Може да живееш в лишения, дори да имаш фирма и на пръв поглед нещата да не изглеждат така. Но като си платиш всички задължения, кредити и има месеци, в които живееш с по-малко, отколкото работниците ти. Има хора, които в къщи мажат маргарин, но навън показват фалшиво благосъстояние. Въпрос на приоритети.  
Проста Мария, за теб явно нивото на мизерия е с доста вдигнат праг. Дано не ти се налага да разбереш какво е.  Peace

# 13
  • у дома
  • Мнения: 965
Фейщица, аз съм от Бургас, един сравнително скъп град, може би затова разсъждавам така - но да го сметнем - този месец сметките ни бяха -  130 лв. за парно, 50 лв. за ток и 20 лв. за вода. Дъщеря ми ходи на ДГ - 45 лв. Разходи за колата - бензин - приблизително - 100 лв. на месец. До тук са 250 лв. Остават 550 лв. Това прави средно по 18 лв. на ден за 4 човека. И сега децата са ми малки, ами като почнат училище? Още повече, че човек има и други разходи - детски рождени дни, семейни празници, това е почти всеки месец...Да не говорим ако решиш да отидеш някъде - на заведение или кино, например...
Нищо не сломява духа, така както нищетата - това го е казала една моя много любима писателка, още през 19 в.

# 14
  • Мнения: 22 408
Живеем с Х сума на месец...
От която, за сметки отиват - зимните месеци около 300лв само за ток, вода към 20лв, тел. около 40лв (сега сметките ще паднат, сменихме плана) и още едни 300лв, които са постоянен разход. Така излизат 700лв САМО за сметки.
От там нататък, с останалите трябва да се покрива храна, транспорт и т.н. А остатъка не е 4цифрено число. )

Общи условия

Активация на акаунт